Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Mod Beatsów.


Kodziak

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Ja dzisiaj z takim nietypowym pytaniem.

Czy modował ktoś beatsy? Podróbki/oryginały, obojętnie. Mam na myśli wyrzucenie fabrycznych przetworników i wrzucenie jakichś innych.

Osobiście myślę, aby ściągnąć sobie podróby od chińczyków i wrzucić w nie jakieś dobre przetworniki, tylko tutaj pytanie - czy to zagra, czy konstrukcja muszli się do tego nada i czy nie będzie trzeba mocno tego przerabiać.

Myślę o beatsach, gdyż one mi się podobają - po prostu. Miałem już kilka par słuchawek, lepszych, gorszych ale nigdy beatsów. Mógłbym w zasadzie kupić Noontec Zoro, ale jakoś mnie nie przekonują.

Czytałem gdzieś na forum o tej przeróbce, ale już sobie przypomnieć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kup Yamahy Pro x00 mają super design i nie będziesz musiał wymieniać przetworników, do tego wielkie logo firmy Yamaha.

Jeżeli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia, to po prostu omiń temat, dobrze?

 

Akurat kolega prawdę Ci powiedział. Trochę mnie śmieszy robienie takich przeróbek. To tak jakby wsadzić do Łady (czyli Beatsów) silnika Porsche lub Maserati (przetwornik x firmy). Straszna prowizorka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kup Yamahy Pro x00 mają super design i nie będziesz musiał wymieniać przetworników, do tego wielkie logo firmy Yamaha.

 

Jeżeli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia, to po prostu omiń temat, dobrze?
lol za taki ton to cię raczej wioska murzynów z najgorszego zadupia Afryki powinna obsłużyć
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kup Yamahy Pro x00 mają super design i nie będziesz musiał wymieniać przetworników, do tego wielkie logo firmy Yamaha.

Jeżeli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia, to po prostu omiń temat, dobrze?
lol za taki ton to cię raczej wioska murzynów z najgorszego zadupia Afryki powinna obsłużyć

 

Tylko tamtejsza wioska murzynów posiada konstrukcję z połówek kokosa, a nie od Bitsów. Wydaje mi się, że tam nie uzyska odpowiedzi, ale nikt nie broni mu pisać do rdzennej ludności podwodnego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Kup Yamahy Pro x00 mają super design i nie będziesz musiał wymieniać przetworników, do tego wielkie logo firmy Yamaha.

Jeżeli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia, to po prostu omiń temat, dobrze?
lol za taki ton to cię raczej wioska murzynów z najgorszego zadupia Afryki powinna obsłużyć

 

Tylko tamtejsza wioska murzynów posiada konstrukcję z połówek kokosa, a nie od Bitsów. Wydaje mi się, że tam nie uzyska odpowiedzi, ale nikt nie broni mu pisać do rdzennej ludności podwodnego świata.

 

Podwodny świat to możesz mieć u siebie w pokoju. Wytłumaczcie mi pierw, jak tu być miłym i grzecznym, gdy sami u siebie tego nie widzicie?

Wielkie forum AUDIO, ta, ehe

Beatsy = lincz, od dawien dawna, love it.

 

Jeżeli pytam o beatsy w dziale o MODOWANIU SŁUCHAWEK to chciałbym uzyskać coś na ten temat, a nie wysłuchiwać o YAMASZKACH.

Jeżeli potrzebowałbym informacji o innych słuchawkach to są przecież od tego odpowiednie działy. Nie chciałem aby mnie nakierowywano, ba! Uwzględniłem to w PIERWSZYM poście.]

Więc teraz gtfo, bo nadal nic konstruktywnego nie wnosicie.

 

Chcecie to banujcie, coraz trudniej tutaj uzyskać rzetelną opinię na temat czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co modować słuchawki idealne? ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czy ktoś powiedział, że one są idealne?

 

Jakby były to bym przecież przetworników nie zmieniał. Jeżeli lubisz fabryczne to sobie noś.

Edytowane przez Kodziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była ironia. Powiem Ci kolego, że chyba wstałeś dzisiaj lewą nogą, a ten podniosły ton nie na tym forum.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie mnie to oceniać.

Dość długo już egzystuję na tym forum, także wiem co tu się wyrabia. Jeżeli jakiś nołname (czyt. ja) zada pytanie które nie gra na forum (czyt. beatsy, czy fatal1ty) to hate. Jeżeli taki Perul coś popyta o Fatal1tach (modował je) to "ojeju, rly? one grajom!111!1 jaki ty fajny moder jesteś".

Taka sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego ****a nie modował, bo to po pierwsze za drogie badziewie do takich zabaw. Po drugie się do tego po prostu nie nadają. Po trzecie Twój ton wypowiedzi tylko świadczy o tym, jak niewychowanym i pyskatym typem jesteś.

 

Idź na swoje podwórko, bo na "wielkie forum audio" się nie nadajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego ****a nie modował, bo to po pierwsze za drogie badziewie do takich zabaw. Po drugie się do tego po prostu nie nadają. Po trzecie Twój ton wypowiedzi tylko świadczy o tym, jak niewychowanym i pyskatym typem jesteś.

 

Idź na swoje podwórko, bo na "wielkie forum audio" się nie nadajesz.

Już? Wypłakałeś się?

Jeżeli o coś pytam to oczekuję odpowiedzi na to pytanie, a nie milion innych sugestii. Nie znasz mnie, więc mnie nie oceniaj - proste?

Niektórzy chyba mają zbyt wysokie mniemanie o sobie.

 

@BamboszeK

Dziękuję za NORMALNĄ odpowiedź.

Żeby nie robić zbędnego OT. z mojej strony. Taka operacja jest możliwa, ale pamiętaj, że Bitsy nie są zacne konstrukcyjnie, dlatego każdy przetwornik będzie w nich całkiem inaczej grał niż w docelowych słuchawkach.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Druga NORMALNA odpowiedź.

 

Wiem, liczę się z tym, myślałem tylko, że ktoś już próbował i wie mniej więcej co zastosować do nich. W każdym razie, postaram się spróbować w najbliższym razie. Coś może skrobnę, ale nie tutaj...

Edytowane przez Kodziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiąże dwie odpowiedzi. Nawiązując do tego co się dzieje na forum àpropos modowania wszelkich słuchawek to wielokrotnie na forum możesz spotkać się z opinią, że przetworniki są dobre natomiast wszystko psuje reszta. Czego najlepszym przykładem są słuchawki zrobione przez Michauczoka z przetwornikami Blaupunkt'a. Biorąc to pod uwagę jest wielkie prawdopodobieństwo, że nic nie da wstawienie nowych przetworników. Spójrz na swój pomysł racjonalnie czy jest sens wyrzucać te powiedzmy 200 zł na kota w worku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście najnowsze Beatsy podobno bardzo się poprawiły, a że metkę już do nich przyczepiono nie dziw się, że tak ludzie reagują.

 

Chcesz modować słuchawki, które są bardzo drogie, jak na ich możliwości (pomijając nowsze wersje) a na rynku masa podróbek. Moderzy na stół biorą słuchawki mające potencjał, Beatsy takich nadziei nie dawały. Były próby przełożenia przetwornika z lepszych słuchawek (tanich) do podróbek Beatsów, ale nie widziałem jeszcze gotowca. Może mógłby się sprawdzić przetwornik z Blaupunkta CA, Takstarów HD2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiąże dwie odpowiedzi. Nawiązując do tego co się dzieje na forum àpropos modowania wszelkich słuchawek to wielokrotnie na forum możesz spotkać się z opinią, że przetworniki są dobre natomiast wszystko psuje reszta. Czego najlepszym przykładem są słuchawki zrobione przez Michauczoka z przetwornikami Blaupunkt'a. Biorąc to pod uwagę jest wielkie prawdopodobieństwo, że nic nie da wstawienie nowych przetworników. Spójrz na swój pomysł racjonalnie czy jest sens wyrzucać te powiedzmy 200 zł na kota w worku?

Właśnie nie wiem i tego się boję, dla tego pytam.

Myślałem również o jakimś kombinowaniu w muszli (jeżeli byłoby do tego miejsce).

Zawsze można przywrócić ich stan (jeżeli za dużo się nie na knoci) do pierwotnego. Wtedy sprzedać jako te repliki.

No nie wiem, pomyślę.

Rzeczywiście najnowsze Beatsy podobno bardzo się poprawiły, a że metkę już do nich przyczepiono nie dziw się, że tak ludzie reagują.

 

Chcesz modować słuchawki, które są bardzo drogie, jak na ich możliwości (pomijając nowsze wersje) a na rynku masa podróbek. Moderzy na stół biorą słuchawki mające potencjał, Beatsy takich nadziei nie dawały. Były próby przełożenia przetwornika z lepszych słuchawek (tanich) do podróbek Beatsów, ale nie widziałem jeszcze gotowca. Może mógłby się sprawdzić przetwornik z Blaupunkta CA, Takstarów HD2000.

O takie odpowiedzi mi chodziło...

 

Drogie są oryginały, a podróby to jakieś 150-200zł na rynku azjatyckim, a te dwa tygodnie czekania to w zasadzie nic. Właśnie zdawało mi się, że ktoś już kombinował z beatsami, tylko pewien nie byłem.

Przemyślę to jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy wziąć dobry przetwornik i tanią obudowę, bo mogę się założyć, że efekt i tak będzie do niczego. Każdy przetwornik gra dobrze w określonych warunkach/ustawieniu, ale żeby dojść własnymi siłami do tego potrzeba sporo czasu. Tani przetwornik także potrafi zagrać dobrze, jak jest dobrze zaaplikowany a muszle odpowiednio nastrojone.


Mówisz podróbki 150-200zł, do tego przetworniki do koło 50-100 - zależnie od słuchawek-dawców. Masz już 300zł a efektu nie możesz w żaden sposób przewidzieć. Za te pieniądze dobre słuchawki już kupisz :)


Przetworników z droższych słuchawek raczej nie ma sensu brać, bo tam często robotę robi muszla - jej konstrukcja, ustawienie, wygłuszenie, strojenie i cała masa pierdółek mających znaczenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz chcesz wydać 200zł za podróbki i dołożyć 200-300zł za przetworniki, przeróbki itd. co daje około 500zł.

 

Teraz po pierwsze pamiętaj, że pałąk w podróbkach lubi pękać jest do tego mnóstwo dowodów w postaci zdjęć. Po drugie nie wiesz czy to nie będą pieniądze wydane w błoto, bo po prostu nie będzie synergii między typem obudowy, a przetwornikami.

 

Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup słuchawek pokroju Yamaha Pro400. Firmowe słuchawki, ktoś na forum je nawet polecał, sam bym je z ciekawości kupił, ale w tej chwili zainwestowałem w SHP9500 i MDR-1R, które są w drodze do mnie. Powiedzmy, że budżet na audio w tym miesiącu uważam za wyczerpany ;)

 

Aukcja:

http://allegro.pl/sluchawki-yamaha-pro-400-czarne-komplet-box-dl-i4882668700.html

 

 

Ja na Twoim miejscu szedłbym w tym kierunku. Zawsze jeszcze możesz spróbować po negocjować.

 

Ooo mam tu jest ich opis:

http://forum.mp3store.pl/topic/123379-alternatywa-dla-sennheiser-hd25-1-ii/?hl=maciej3#entry1147185

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczone, że i podróbki mają niezły przetwornik, tylko jest kiepsko (zbyt basowo) zestrojony. Raz tylko naprawiałem podróbki beatsów, ale niestety jeden przetwornik grał inaczej (praktycznie bez basu) niż drugi, do tego było to dawno temu i nie pamiętam czy te przetworniki miały potencjał.

Jest jeszcze taka kwestia, że są różnej jakości podróbki.

Na pocieszenie napiszę, że nawet jeśliby przetwornik oryginalny okazał się kiepski, to bez większego problemu powinno dać radę zestroić przetworniki od Fatality w tej obudowie - koszt Fatality z popsutym kablem to jakieś 20-30zł, no chyba, że bardzo się napalisz i nie będziesz czekał na okazję, to więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają być ładne i niekoniecznie mieć "b" na muszlach to ja rozważałem takie coś z przekładką z fatality :http://forum.mp3store.pl/topic/123716-beatsopodobne-poczwarki-itp/#entry1150921

 

Na razie temat zarzuciłem, bo przyzwycziłem się do chodzenoa z dwoma talerzami k551 na głowie. Co do zoro hd2 - słuchałem i jak lubisz ciemne granie to są naprawdę ok, ale dupy nie urywa -takstary hd6000 biją je na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak - powinniśmy tępić ściągnie podróbek. Nie ważne czy Beatsów czy AKG.

 

Swoją drogą ktoś wspomniał o kokosach - czy by to nie był ciekawy materiał na muszle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności