Skocz do zawartości

MOMENTUM In-Ear i Black - Sennheiser


Argennto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś miał styczność z tymi słuchawkami?

 

http://en-us.sennheiser.com/momentum-headphones-in-ear

 

Jak to mnie więcej gra? Słuchawki nawet nieźle wyglądają, bardzo dobra efektywność (to dla mnie duży plus, gdyż moja Xperia SP ma dosyć niską głośność na wyjściu do słuchawek). Cena ok 350zł. Według mnie nie specjalnie wygórowana.

Edytowane przez Argennto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne są. Na początku wydają się bardziej basowe, po tym jak się z nimi osłuchałem, lub po tym jak się wygrzały, nie nazwałbym już ich basowymi. Ale nadal bas jest dobry jakościowo i mocny, średnie są raczej energetyczne, góra dobrze wybrzmiewa. Dźwięk wydaje się bardzo czysty i szczegółowy (niższa średnica jest odrobinę cofnięta), scena jest naprawdę szeroka. Moim zdaniem dobrze przemyślana charakterystyka grania - dźwięk nie muli, tak jak to bywa w przypadku ciemnych słuchawek, ale dzięki dobremu basowi nie jest zimny, granie jest bardzo angażujące.

Dobrze sprawdzają się w każdym gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne są. Na początku wydają się bardziej basowe, po tym jak się z nimi osłuchałem, lub po tym jak się wygrzały, nie nazwałbym już ich basowymi. Ale nadal bas jest dobry jakościowo i mocny, średnie są raczej energetyczne, góra dobrze wybrzmiewa. Dźwięk wydaje się bardzo czysty i szczegółowy (niższa średnica jest odrobinę cofnięta), scena jest naprawdę szeroka. Moim zdaniem dobrze przemyślana charakterystyka grania - dźwięk nie muli, tak jak to bywa w przypadku ciemnych słuchawek, ale dzięki dobremu basowi nie jest zimny, granie jest bardzo angażujące.

Dobrze sprawdzają się w każdym gatunku.

Cześć, nie chcesz ich się pozbyć (sprzedać) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to są moje podstawowe IEMy. Dla mnie lepiej grają niż Yamahy EPH-100 czy Sony MH1c - obie te pary zbyt mulą w porównaniu. Sennki po wygrzaniu okazują się całkiem zbalansowane, a przy tym cholernie funowe. Technicznie grają na dobrym poziomie - przestrzeń, detale, to wszystko jest.
Zbyt długo szukałem odpowiednich słuchawek do telefonu by się ich pozbywać. Polecam nówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://theheadphonelist.com/headphone_review/sennheiser-momentum-ear/

Joker z Head-fi popełni recenzję tych słuchawek. Ocena ogólnej wartości 9/10, dźwięku 8,6/10. Kilka słów z podsumowania:

The Momentum In-Ear follows in the same footsteps, boasting a unique design, comfortable, lightweight construction, and impressive audio performance. Combined with the choice of full-featured iOS or Android remotes – the latter still a relative rarity – this makes the Momentum an excellent value.

 

Poza tym jest jeszcze recka na What Hi-Fi? chociaż u nich z tymi reckami różnie bywa, to tutaj moim zdaniem jest w punkt. Ocena 5/5

http://www.whathifi.com/sennheiser/momentum-m2-iei/review

Zalety:

Komfort noszenia, atrakcyjny design, wspaniale czysty i szczegółowy dźwięk, punktowy, pełny bas, ekspresyjne średnie i wysokie tony.

 

Ze swojej strony dodam, że w pełni zgadzam się z opisem dźwięku, zresztą sam go podobnie scharakteryzowałem w moim poście. W tych słuchawkach czuje się radość ze słuchania muzyki (tak, mamy bas, tak, mamy Vkę), ale także jakość ich dźwięku. Zdecydowanie polecam, pora by te słuchaweczki zyskały na popularności i zostały zauważone, bo na to zasługują.

Edytowane przez marab
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest wreszcie jakaś polska opinia (tzn nie moja):
http://hd-opinie.pl/24994,audio,sennheiser-momentum-in-ear-m2-iei-na-tapecie-urbanite-ale-to-gra.html

 

 

(...)Mamy zatem słuchawki, które nie grają jak… słuchawki, a już na pewno nie jak typowe IEMy. Ten dźwięk jest bardzo obecny, namacalny, jest organiczny, a – i tutaj widzę właśnie potencjał i siłę opisywanych Momentum - dodatkowo dostajemy ekstra firmowy patent na średnicę (M-o-M-e-N-t-U-M). Tak, tutaj jest właśnie takie wielowymiarowe granie i to jest szokujące.

(...)To, posługując się geograficznymi odniesieniami, porównaniami, moi drodzy TOSKANIA. Jest atmosfera, jest klimat, jest żar, no i są EMOCJE. To euforyczne granie, wciągające granie (...)

(...)mamy w uszach nowe, dokanałówki Sennheisera, dokanałówki, które tworzą nowy rozdział w historii słuchawek z serii Momentum.

 

 

Bardzo ciekawy opis brzmienia, wypada się z nim zgodzić. To zresztą tylko fragmenty recenzji(?).
Mam szczęście, że mój Sony Xperia to raczej ciepły odtwarzacz ;)
Zachęcam do zapoznania się z tym tekstem, i przede wszystkim do spróbowania tych słuchawek, jeśli ktoś jest amatorem IEMów i poszukuje czegoś nowego.

Edytowane przez marab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Podbijam temat, bo mam do odsłuchu te Sennki, a widzę, że jakoś tak bez echa chyba przeszły ?

Tak mało osób je ma czy też posiadacze nic Tu nie napisali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A jak sie trzymaja te sluchawki w uszach??

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Moje uszy poległy pod tym względem.

Tylko tri-flange dały radę, ale mając do wyboru sposób gwałtu wybrałbym bardziej konwencjonalny sposób ;)

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam farta jeśli chodzi o seal dla momentum.

Mam go idealny na największych stockowych tipsach. I jednocześnie są dla mnie bardzo wygodne.

A ten ocean basu, jak to kiedyś określiłeś Paratykusie , niweluję delikatnie je wyciągając, ale nadal pewnie tkwią w uszach. Co zresztą jest faktem powszechnie znanym przy regulacji ilości basu.

A gdy chcę pozostać przy 100% sealu, cóż.... używam korektora:)

 

Poza tym ciekawość użytkowników forum prowadzi do różnych mariaży słuchawek z tipsami.

Przy ostatnio nabytych przeze mnie bw r1 żadne stokowe tipsy nie pasowały i już wiem że będę musiał pożonglować tipsami z innych doków.

Ponadto każdy ma inną budowę ucha i wydaje mi się że nie można się za bardzo sugerować opinią innych w materii dopasowania doków/tipsów.

Edytowane przez rezystor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam farta jeśli chodzi o seal dla momentum.

Mam go idealny na największych stockowych tipsach. I jednocześnie są dla mnie bardzo wygodne.

A ten ocean basu, jak to kiedyś określiłeś Paratykusie , niweluję delikatnie je wyciągając, ale nadal pewnie tkwią w uszach. Co zresztą jest faktem powszechnie znanym przy regulacji ilości basu.

A gdy chcę pozostać przy 100% sealu, cóż.... używam korektora:)

 

Poza tym ciekawość użytkowników forum prowadzi do różnych mariaży słuchawek z tipsami.

Przy ostatnio nabytych przeze mnie bw r1 żadne stokowe tipsy nie pasowały i już wiem że będę musiał pożonglować tipsami z innych doków.

Ponadto każdy ma inną budowę ucha i wydaje mi się że nie można się za bardzo sugerować opinią innych w materii dopasowania tipsów.

 

Oczywiście, że każdy ma inną budowę ucha. Jednak z tymi Momkami to bezwzględnie powinno się ( choćby u jakiegoś kumpla ) pomierzyć różne tipsy.

Ja kanały mam ... hmmm no nie wiem w sumie jakie, ale np. Level in ( "kanałowe kobyły" ) używam bez najmniejszego problemu.

Z Momkami walczyłem przez dwa dni próbując przeróżne tipsy i pianki. Niestety poległem.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Paratykus

Pełne zrozumienie mojej strony. Miałem tak z sony xba-h1.

 

Heh, dla mnie HBA-H3 to z wielkich kobył najwygodniejsze są.

Tak więc widzisz Sasik - co człowiek to inne kanały i uszy.

Musisz zaryzykować trochę jak nie masz gdzie doków posłuchać, bo "kto nie ryzykuje ten nie jedzie" ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam!

Też ubolewam nad tym, że nie wiele pisze się o tych słuchawkach, a szkoda bo maja naprawdę wielki potencjał. Może nie są uniwersalne na 100% ale dużo im nie brakuje. W rozsądnej cenie (na alledrogo widziałem je za 250 pln-nowe) ekstra granko ze szczegółami i sceną, że cho cho. Bas mniam, średnie mniam, wysokie mniam. Według mnie słuchawki raczej ciepłe-ale nie zamulają-co to, to nie.

Słucham moje momentum z Xiaomi Mi note pro.

Scena duża-naprawdę wielka, mnóstwo powietrza.

Bas jest...: albo mięcho-dużo mięcha-wielka wołowina albo konkretny, dynamiczny, mocny, szybki-nigdy nie zalewa innych pasm, jak trzeba schodzi naprawdę nisko aż drży woda w szklance, albo daje kopa i znika- zależy czego się słucha (jazz, pop, rock, elektronika, industrial i moje ulubione tekkno haus-jednym słowem wszystko).

Wysokie: pięknie czarują swoim cssssyt z hi-hatu, czasami mam ich za dużo ale wyjątkowo rzadko (pewnie orkiestra fałszuje na czynelach :) albo materiał i źródło), wybrzmiewają dokładnie i z należną doskonałością liter CS(czyt. css). Bicie w talerze czy umcy umcy z generatora -bajka.

Średnie tryskają energią( jak napisano wcześniej) oj tryskają.

Instrumenty: każdy na swoim miejscu, wszystkie grają osobno-nic się nie zlewa, szczegół na bardzo dobrym poziomie.

Wokal bez trudu identyfikujemy w przestrzeni, zresztą instrumenty też (uwielbiam słuchać gary). Wokal jest nie w głowie czy nie wiadomo gdzie-jest przed nami. Na prawdę słychać wszystko.

Charakterystyka V, i to na prawdę V. Bardzo dobrze reagują na korektor-można wysterować je pod swoje preferencje lub utwór. Słucham na nich od roku, moje potrzebowały lekkiego wygrzania (ok 70h) i dają naprawdę dużo radości. Według mnie nic nie jet przegięte. Grają rewelacyjnie. Muszę tylko pamiętać, że mam mobilne źródło grające raczej chłodno i góra przy znacząco większej ilości watów zaczyna rżnąć mózg beztrosko wysokimi tonami a czasami sybilantami -wówczas z pomocą przychodzi suwaczek korektora.

Jeśli chodzi o izolację od otoczenia-na przyzwoitym poziomie. Mogę powiedzieć tylko w imieniu lewego ucha ;) bo prawe nie chce współpracować z żadną z dołączonych nakładek -_-. Mam problem z prawym uchem :angry: i słuchawka wylata -taki kanał. Zamówiłem pianki comply t-130 (wg zapewnień sprzedawcy pasują). Może to rozwiąże sprawę.

W zestawie nawijak (wyściełany) i etui z bardzo dobrych materiałów -klasa, 4 komplety nakładek. Same doki też ładnie się prezentują , zresztą trudno żeby nie-są wykonane z metalu i dobrej jakości termoplastu-są solidne jednym słowem. Kabel dwukolorowy, elipsoidalny w przekroju-nie plącze się zbytnio, kątowy jack. I jest jeszcze pindol który działa na Xiaomi (mam wersję dla galaxy) bez zarzutu.

 

Kilka linków z opisami i porównaniami, potwierdzają tylko to, co już napisaliśmy wszyscy:

1. http://hd-opinie.pl/24994,audio,sennheiser-momentum-in-ear-m2-iei-na-tapecie-urbanite-ale-to-gra.html

2. http://theheadphonelist.com/headphone_review/sennheiser-momentum-ear/

 

 

Takie są moje spostrzeżenia i odczucia, ale zapewne wszyscy będziemy mieli podobne. Zastanawia mnie jeszcze jak mogą grać na cieplejszych grajkach? - według opini i recek wolą raczej ciepłe żródła.

Edytowane przez irek303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Założyłem pianki T150, polecone przez Pana z sonusmobile.pl. Bas teraz jest do kwadratu a na wysokie założono kaganiec. Zupełnie inne słuchanie-nadal to te same słuchawki ale dostały nowego brzmienia. Pianki je dociepliły i to mocno. NIe straciły na szczególe i scenie. Zrobiły się funowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,

Ja z kolei mam zupelnie inne wrażenia odnośnie Sennheiser Momentum IE... Kupiłem przedwczoraj, dzis do mnie dotarly i.... basu nie ma WCALE. Ani na smartfonie - Motorola Z 3 Play, ani laptopie, nic. Pościagałem najrozniejsze programy, equalizery i NIC. Zastanawiam się czy nie zakupiłem jakiegoś wadliwego modelu? Chcialem nawet juz jechac do media i wyposazyc sie w jakiegos malego, przenosnego ampa (czytalem ze to moze pomoc) ale podpialem do lapka headset od PS4 (Golda) i dzwiek jest milion razy glebszy!

 

Czy da sie temu jakos jeszcze zaradzic? Moze cos robie zle? Wydalem 300zl na sluchawki bo chcialem zeby 'graly' a nie po to zeby je zwracac do sklepu ale chyba nie mam wyjscia. :(

Edytowane przez Ihawkey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ihawkey napisał:

Witam,

Ja z kolei mam zupelnie inne wrażenia odnośnie Sennheiser Momentum IE... Kupiłem przedwczoraj, dzis do mnie dotarly i.... basu nie ma WCALE. Ani na smartfonie - Motorola Z 3 Play, ani laptopie, nic. Pościagałem najrozniejsze programy, equalizery i NIC. Zastanawiam się czy nie zakupiłem jakiegoś wadliwego modelu? Chcialem nawet juz jechac do media i wyposazyc sie w jakiegos malego, przenosnego ampa (czytalem ze to moze pomoc) ale podpialem do lapka headset od PS4 (Golda) i dzwiek jest milion razy glebszy!

 

Czy da sie temu jakos jeszcze zaradzic? Moze cos robie zle? Wydalem 300zl na sluchawki bo chcialem zeby 'graly' a nie po to zeby je zwracac do sklepu ale chyba nie mam wyjscia. :(


Spróbuj innego rozmiaru silikonowych wkładek z zestawu. Czego jak czego, ale akurat basu Momentum In-Ear odmówić nie można ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności