Skocz do zawartości

Sony MDR-XB 450 AP/BV


xMedaxSx

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Odświeżę temat.

Miałem swego czasu XB500 - z Sony E445 grały cudownie. Bas był niesamowity i niespotykany w innych słuchawkach. Poduchy wręcz masowały czaszkę, było to bardzo miękkie i przyjemne uczucie, nie twarde "walenie młotkiem". Później miałem XB700 i tutaj były już problemy - masaż był dużo mniej wyczuwalny, praktycznie zniknął, za to grały bardziej klarownie. Myślę że brakowało im prądu.

 

Ogólnie stare XB grają bardzo miękkim, obfitym, masującym basem (dosłownie - dzięki poduchom), mocno wycofaną średnicą i lekko cofniętą górą. Mi najbardziej brakowało średnicy - wokale były zupełnie schowane w tyle.

 

Do dubstepu nie znajdziesz chyba niczego lepszego. Do rocka nie polecam, będziesz słyszał tylko masyw basowy, cała reszta zginie w tle.

 

Zatęskniłem za XB500, jednak są praktycznie niedostępne. Zainteresowałem się więc nowymi XB450.

Ciekawi mnie jak mają się XB450 do starych XB500, zwłaszcza jeśli chodzi o basowy "masaż" poduchami.

Ktoś coś wie?


Słuchałem dzisiaj XB450 oraz XB950. XB450 w ogóle mi nie podeszły, trudno powiedzieć dlaczego, bas jest ale nie ma efektu masażu jak w XB500. Całościowo słuchawki wypadają dość blado pod każdym kontem. Po założeniu miałem wrażenie że słuchawki mi zaraz spadną, były luźne i nie trzymały się za dobrze na głowie. XB950 to już zupełnie inna bajka, delikatnie idą w stronę "masażu" ale z Sansa Clip Plus nie było to prawie odczuwalne. Bas jest miękki, relaksacyjny, obfity. W porównaniu do XB500 miałem wrażenie że w XB950 średnica i góra pasma nie zostały potraktowane po macoszemu, te pasma są dużo bardziej wyraźne i klarowne pomimo to nie są agresywne i słucha się ich z przyjemnością. Gdyby nie cena XB950 kupiłbym bez zastanowienia :(

 

Słuchałem kilku par słuchawek i z tych tańszych, pod względem basu chyba najlepiej wypadły JLB! Tempo On Ear. Myślę że jest to dużo lepsze wyjście niż XB450. W JLB! bas jest bardziej twardy i zwarty, mniej relaksacyjny, są bardziej bezpośrednie. Do muzyki elektronicznej trudno chyba znaleźć coś ciekawszego w tej cenie. Słuchałem na nich też Dead Can Dance i tutaj JLB! poległy kompletnie, dźwięk się gubił, był niewyraźny. Myślę że te słuchawki są stworzone dla basheadów lubiących konkretną elektronikę.

 

Podsumowując, gdybym miał ocenić, kupić słuchawki pod katem basu, sprawa wygląda następująco:

 

XB450 < JLB! Tempo < XB950

 

Gdzie XB450 nie kupiłbym wcale, XB950 wypadły wybornie ale ta cena...

JLB! Tempo stanowią rozsądny kompromis chociaż prezentacja dźwięku jest inna niż w przypadku Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności