Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Alternatywne źródła oplotów


michauczok

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś może z tym do czynienia:

http://allegro.pl/shockcord-gumosznurek-guma-3mm-13-kolorow-i5041562349.html

Zastanawiam się czy da radę to wybebeszyć jak paracord i otrzymać oplot o mniejszej średnicy, do odcinków od splitera do muszli? Jak nikt nic nie wie to zamawiam w ciemno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może z tym do czynienia:

http://allegro.pl/shockcord-gumosznurek-guma-3mm-13-kolorow-i5041562349.html

Zastanawiam się czy da radę to wybebeszyć jak paracord i otrzymać oplot o mniejszej średnicy, do odcinków od splitera do muszli? Jak nikt nic nie wie to zamawiam w ciemno :)

Nie miałem ale pewnie da się tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są takie gumki jak w ściągaczach kurtek czy polarów, raczej nie widzę możliwości wypatroszenia, a już na pewno nie małym nakładem pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra z racji tego, że będę zamawiał trochę tych oplotów mam następujące pytanie. Jaką średnice musi mieć przewód aby się do nich zmieścił? Wjedzie tam popularny kanarek ? albo jedna żyła Cordiala CMK422? Jak jest z rozciągliwością tego oplotu?

 

Właśnie potrzebuję zrobić oplot do Cordiala CMK222 (czyli chyba właśnie połówki z CMK422). Udało się znaleźć coś co pasuje na ten dość gruby kabel (fi 6.4mm)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobra z racji tego, że będę zamawiał trochę tych oplotów mam następujące pytanie. Jaką średnice musi mieć przewód aby się do nich zmieścił? Wjedzie tam popularny kanarek ? albo jedna żyła Cordiala CMK422? Jak jest z rozciągliwością tego oplotu?

 

Właśnie potrzebuję zrobić oplot do Cordiala CMK222 (czyli chyba właśnie połówki z CMK422). Udało się znaleźć coś co pasuje na ten dość gruby kabel (fi 6.4mm)?

 

 

"Połówki' z 422 mają ~4mm średnicy. To nie są dwa CMK222.

 

Pozostaje Techflex 6mm: https://www.audeos.pl/pl/p/Oplot-nylonowy-Techflex-Nylon-Multifilament-6mm-14-czarny/57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś, czy możliwe jest znalezienie oplotu na kabelek 26/28 AWG, by nie było dużo luzu? W temacie recablingu jestem dopiero od 11080 minut i nie spotkałem się w tym czasie z takową materią.

Obawiam się, iż nylon 2mm byłby zbyt szeroki.

Edytowane przez Lyver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś, czy możliwe jest znalezienie oplotu na kabelek 26/28 AWG, by nie było dużo luzu? W temacie recablingu jestem dopiero od 11080 minut i nie spotkałem się w tym czasie z takową materią.

Obawiam się, iż nylon 2mm byłby zbyt szeroki.

 

Nylon Soft 2mm (średnica zew.) jest właśnie pod takie kable. Np pojedyncze żyły z większości mikrofonówek czy miedzi OCC 24-28 awg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak. Zacząłem bawić się kablami, mam parę pomysłów. Teraz szukam komponentów(przy okazji, czy ktoś z forum rozprowadza kabelki w tym rozmiarze?).

A co do oplotu, znalazłem odpowiedź na swoje pytanie: micro cord(paracord 1.18mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jednak. Zacząłem bawić się kablami, mam parę pomysłów. Teraz szukam komponentów(przy okazji, czy ktoś z forum rozprowadza kabelki w tym rozmiarze?).

A co do oplotu, znalazłem odpowiedź na swoje pytanie: micro cord(paracord 1.18mm).

Nie rozplata się na tyle, żeby przewód do środka wcisnąć. Próbowałem z przewodem 0.8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Jest i to duża. Przebarwienia, nierówności splotu i sam użyty materiał - często poliester, a nie nylon, a to znów przekłada się (poza wyglądem) na wytrzymałość na np zaciąganie. Mimo wszystko CCC - cena czyni cuda i większość będzie zadowolona :)

Sam zakup w USA też nie gwarantuje jakości, bo są lepsi i gorsi producenci. Koszt czegoś porządnego wyniesie w granicach 3 zł. / mb, niestety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności