Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do domu do 250zł


ferwiner2

Pytanie

Zastanawiam się nad zakupem słuchawek przeznaczonych do użycia w domu w cenie do 250 zł. Dotychczas używałem AKG K450 które są świetnymi słuchawkami mobilnymi i jestem z nich zadowolony, jednak przy dłuższym używaniu stają się niewygodne, więc pomyślałem o zakupie słuchawek wokółusznych.

 

Muzyka jakiej słucham to głównie muzyka klasyczna, rock i metal. Słuchawki będą używane prawie zawsze z Xonarem DX, czasami słucham też winyli ze starego sprzętu unitry ale dość rzadko. Ze sprzętu mobilnego używam sansy i xperii sp ale do nich prawie na pewno pozostanę przy K450. Jeśli chodzi o nagrania to zwykle są dobrej jakości i w formacie flac.

 

Co proponujecie? Zaznaczam że celem jest przede wszystkim zwiększenie w wygody użytkowania i uzyskanie jakości dźwięku jak najlepszej w podanym przedziale cenowym, najlepiej lepszej od tej oferowanej przez K450.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie do końca się zmieścisz w tym budżecie, ale ostatnio absolutnym hitem na forum są ponoć shp9500 - w komisie latają około 300zł. Ja osobiście jestem wielkim fanem superluxów 668b, ale raz - nie koniecznie podejdą Ci pod klasyczną, a dwa - nie są do końca wygodne. W komisie są akg k240, ale ta karta raczej ich nie uciągnie. Chyba najlepszą opcją byłoby dorzucić do tych philipsów - niestety nie dane mi było jeszcze ich słuchać, wnioskuję tylko na podstawie absolutnego boomu na nie (ludzie komentują że klasyka brzmi nieźle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Autor jest zadowolony ze swoich K450, a w związku z tym powinien zachowywać bezpieczną odległość od shp 9500, a nie w ciemno zapraszać je do domu.

Nie wiem czemu wyfiltrowałem klasyczną, pomijając pozostałe gatunki :)

Wycofuję polecenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ktoś może potwierdzić że HD 688b będą się nadawały? :) A może jakieś inne propozycje? Nie mam dużego doświadczenia jeśli chodzi o dobrej jakości słuchawki wiec sam fakt że jestem zadowolony z k450 nie oznacza że nie będę bardziej zadowolony ze słuchawek o odmiennej charakterystyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

668B nie są bardzo wymagające, ale jakieś minimum trzeba im zapewnić. Jak masz w miarę dobrą kartę muzyczną (zdarzają się niezłe integry np. w DELL precision M4700 jest naprawdę fajna - mam i polecam), to zagrają ok. Ale np. z telefonu to cichutkie są. Jakość dźwięku świetna, bardzo angażujące słuchawki. Ale po 450kach nie wiem czy podejdą (raczej powinny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

668B nie są bardzo wymagające, ale jakieś minimum trzeba im zapewnić. Jak masz w miarę dobrą kartę muzyczną (zdarzają się niezłe integry np. w DELL precision M4700 jest naprawdę fajna - mam i polecam), to zagrają ok. Ale np. z telefonu to cichutkie są. Jakość dźwięku świetna, bardzo angażujące słuchawki. Ale po 450kach nie wiem czy podejdą (raczej powinny).

Karta muzczna jakiej będę używał to Xonar DX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

668B nie są bardzo wymagające, ale jakieś minimum trzeba im zapewnić. Jak masz w miarę dobrą kartę muzyczną (zdarzają się niezłe integry np. w DELL precision M4700 jest naprawdę fajna - mam i polecam), to zagrają ok. Ale np. z telefonu to cichutkie są. Jakość dźwięku świetna, bardzo angażujące słuchawki. Ale po 450kach nie wiem czy podejdą (raczej powinny).

Karta muzczna jakiej będę używał to Xonar DX.

 

 

Xonar DX/D1 to dość mocne karty, moje 32 ohmowe AKG i CALe grają wystarczająco głośno na poziomie dźwięku 10-20% tak więc jest jeszcze dużo zapasu mocy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli możesz powiedzieć czy zgra się z V-ką, to chyba będziemy mogli polecić te SL :)

CAL! chyba pokazują pazur dopiero po modach? Mi się niemodowane podobają, ale podobno po modach to nie te same słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności