Skocz do zawartości

SMSL M2 vs FiiO E10K a Mac Mini


ticalion

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawy sposób doboru sprzętu. Mam fajne koła na alusach, to poszukam samochodu do nich ;)

Problemem jest to że on ma fajne auto i fajne koła na alusach, ale nie do tego auta xD

gdzie cena nowych kół lub nowego auta jest podobna :P

 

Ja również oczekuje na SMSL M2 i zastanawiam się jak zagra z moimi superluxami HD681.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł i do mnie SMSL M2. Były 2 dni opóźnienia w dostawie(po przewidywanym najpóźniejszym terminie) za co w ramach rekompensaty dostałem doładowanie portfela na wish o wartości $5 ;)

 

Pierwsze wrażenie dobre - zarówno wykonanie, jak i opakowanie zaskakują - na pewno nie jest to zwykła "chińszczyzna". Mac wykrywa DACa bez problemu jako SMSL M2 i sam się przełącza na niego po włożeniu kabla w gniazdo słuchawek, co jest zdecydowanie na plus. Nie ma też absolutnie żadnego szumu lub trzasków.

 

Póki co sprawdziłem go na szybko z HI2050, u mnie grają dość podobnie do dziurki w Mac Mini(Late 2012). Minimalnie więcej detali i minimalnie większa kontrola basu(trochę mniej "boomiasty"), więcej mocy niż z komputera. Porównałem też do Macbook Pro(Mid 2010) i w tym przypadku M2 jest trochę bardziej wygładzony, mniej chłodny. Ja na swoich Hi2050 nie zauważyłem większej sybilizacji, ale zdążyłem je porządnie "wygrzać"(albo moje uszy) lub po prostu jest to podobna szkoła grania co w Mac Mini.

 

W przyszłym tygodniu posłucham M2 z CAL! i postaram się zrobić konkretniejsze porównanie.

Edytowane przez ticalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście mi doradzić co należy zrobić aby po podłączeniu M2 do komputera było "jak najlepiej" , czytając temat natknąłem się coś o sterownikach ASIO http://forum.mp3store.pl/topic/118470-smsl-m2-info-potrzebne/ pobrałem więc i zainstalowałem, ale czy coś to dało to nie wiem.

 

Pytam bo podłączeniu DAC'a do lapka (dell xps15) za dużej różnicy na CAL!'ach nie odczułem i nie wiem czy to wina mojego zmysłu czy tego że czegoś jeszcze nie zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np dziś dostałem swojego S.M.S.L z wisha i widzę moim zdaniem sporą różnice między nim a FiiO e07k. M2 jest ciut chłodniejszy i bardziej detaliczny, posiada również dużo więcej mocy :)

 

Dodatkowo dużo lepiej zgrywa się moim zdaniem z modyfikowanymi fatalitkami niż np mój iPod, czy wspomniany e07k. Mimo iż fatalitki muszę jeszcze trochę "dopieścić". HD681 się trochę bardziej uspokoiły i pokazały jeszcze więcej detali niż wcześniej nie tracąc swojej "V" i muzykalności co mnie cieszy. Chyba jak dotąd to jest mój najlepszy zakup z wisha jaki miałem. A trochę stamtąd dupereli nawet za pół darmo przytargałem do siebie :)

 

@UP

Osobiście w ASIO się jeszcze nie bawiłem, na razie jedynie WASAPI i foobar :)

Edytowane przez Ugz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście mi doradzić co należy zrobić aby po podłączeniu M2 do komputera było "jak najlepiej" , czytając temat natknąłem się coś o sterownikach ASIO http://forum.mp3store.pl/topic/118470-smsl-m2-info-potrzebne/ pobrałem więc i zainstalowałem, ale czy coś to dało to nie wiem.

 

Pytam bo podłączeniu DAC'a do lapka (dell xps15) za dużej różnicy na CAL!'ach nie odczułem i nie wiem czy to wina mojego zmysłu czy tego że czegoś jeszcze nie zrobiłem.

 

ASIO musi być doinstalowane do Foobara jako osobny komponent, podobnie jak WASAPI. Wówczas na liście dostępnych wyjść dźwięku poza DS i WASAPI pojawia się również ASIO. W panelu kontrolnym ASIO (pewnie wrzuciło Ci go na pulpit) także trzeba ustawić to i owo, o ile pamiętam 24/96 nie jest domyślne.

Ja używam WASAPI. Przy okazji, czy gniazdo w XPSie też tak strasznie szumi jak w moim 7537?

 

Cieszę się, że sterowniki się przydały, na wszelki wypadek też gdzieś wrzuć i udostępnij mirror.

Edytowane przez Makaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już ogarnąłem doinstalowywanie tych dodatków. Co do szumów to jest cisza nawet na maksymalnie ustawionej głośności. W tym lapku dużo postawili na dźwięk (głośniki JBL z subem, oraz jakieś oprogramowanie z wieloma opcjami konfiguracji dźwięku, wyjście spdif) więc może z tego ta różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pozwolę sobie podpiąć się..

Dotarł właśnie do mnie Smsl M2. Jestem komputerowym ignorantem więc zapytam.

Po podpięciu daca do usb jest on automatycznie wykrywany i instalowane są sterowniki.

Czy muszę dokonać jakichkolwiek zmian w ustawieniach?

Niepokoi mnie, że po podłączeniu słuchawek pod daca słyszę tylko szum z jednego kanału.

 

edit.

system win 7 64

Edytowane przez 3-14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Jako świeży posiadacz XBA-H3 proszę o opinie czy warto inwestowac w smsl m2 do mac mini 2012, jesli ktos poza ticalionem mial okazje testowac taką konfigurację, z tego co czytałem na angielskich forach to wbudowany DAC w miniaku jest raczej chwalony

 

 

Tapniete z 5s

Edytowane przez decees
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Możesz sam sprawdzić - widzę że też mieszkasz w Krakowie.

tzn? ... bo do Chin mam daleko:)

 

Możesz sam sprawdzić - widzę że też mieszkasz w Krakowie.

tzn? ... bo do Chin mam daleko:)

 

Aaa, jest w mp3store, to już znacznie bliżej:)

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ten smsl m2 gada z aurvanami? Mam takie w pracy, z dźwiękówki w kompie bagno i muł a nie muzyka wychodzi...

Jakiś czas temu uważałem m2 za najlepsze źródło z tych co miałem do CAL!

Trochę je rozjaśnił i zróżnicował bas. Po za recablingiem innych modów nie miałem ;)

Także polecam samemu spróbować, bo za CAL też jakoś specjalnie nie przepadałem. I nie szukałem do nich kompana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności