Skocz do zawartości

Kupno oryginalnego Win7 na portalu aukcyjnym


budrys

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że będzie ścigał za podróbkę.

 

http://tvn24bis.pl/wiadomosci-gospodarcze,71/przywozisz-podrobke-z-wakacji-grozi-za-to-nawet-wiezienie,459116.html

 

Są kraje gdzie za posiadanie podróbki masz karę. To jest NORMALNE.

"twierdzę że za niego nie płacę a mimo to nie jest naładowany syfem od sponsorów". Od jakich sponsorów? Kupujesz dany komputer od danego producenta. I on dany syf wpycha do obsługi danych podzespołów. To jest Twoją decyzją, że korzystasz z tych rzeczy, podczas gdy sterowniki masz w Windowsie i nie potrzebujesz tego bałaganu. To nie wina Microsoftu - i nawet nie systemu. Gdyby vaio byłoby sprzedawane z Linuxem od razu by pisali oprogramowanie pod Linuxa i po zakupie w sklepie miałbyś równie zaśmiecony system.

 

"Dla mnie jako niwindowsowca to całe dnie budowania listy crapware a potem weekend odinstalowywania tego chłamu. I to jest dla mnie skandal za te kilka stów. "

A kto Ci kazał kupować Windowsa od SONY? Sam tak kupiłeś. Należało zakupić laptopa bez systemu, a następnie dokupić windowsa i zainstalować.

Aha.. i nie musisz znać Windowsa do danego procesora, bo od takiej wiedzy jest sprzedawca. Podajesz model laptopa, on sprawdza i podaje Ci odpowiedniego Windowsa.

Edytowane przez truskawkowetango
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma tylko sterów i vaio centre :) tam jest mnóstwo crapware nie od sony. Brałem laptop z systemem, ale nie widziałem egzemplarza który wziąłem - widzisz różnicę? - handlowcy często zastrzegają że modele wystawowe nie muszą być w 100% zgodne z zakupionym. Więc dostajesz coś, co nie do końca się zgadza z opisem - jakby dali "wersja z systemem i pierdylionem nikomu niepotrzebnych aplikacji" - to wiem co biorę i rozważam czy opłaca mi się dołożyć 100zł do wersji BOX systemu i nie brać tego ****a od sony. Ba - jakbym dostał tą pierdzieloną nalepkę to też sobie poradzę. Poczyszczę sobie co trzeba i zrobię czysty obraz systemu, który sam zapiszę. Ale w tym przypadku - płacisz i martw się sam: powiś kilkadziesiąt minut na tele celem uzyskania klucza, przeszperaj net, bo płatny system nie ma dokumentacji (logicznie poukładanej) na temat tego co wchodzi w jego skład a co nie. I to jest słabe od strony małegomiękkiego. Nie emuluję softu- jak potrzebuję to instaluję i mam legalne oprogramowanie. Ale zawsze mnie ta nieczytelność irytowała,


EDIT:

nie załamuj mnie z wiedzą sprzedawców :) (są wyjątki, ale bym się za daleko nie zapędzał) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, czyli ja się mam znać na markach kosmetyków czy jakichś designerskich ciuchów, bo jak wyjdę na targ i kupię nie daj boże nieświadomie podróbkę to będę za to ukarany? Przecież to zahacza o jakiś tragikomizm.

 

Nieudolność organów państwowych, które przerzucają odpowiedzialność na przypadkowych ludzi, bo tak wygodnie. A przecież tych podróbek tam w ogóle nie powinno być, i za to że są odpowiedzialność ponosi nieudolny system, a nie przypadkowy kowalski. Kowalski pewnie w wolnym czasie powinien bawić się w darmowego stróża porządku, tak?

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tam nie ma tylko sterów i vaio centre :) tam jest mnóstwo crapware nie od sony."

A od kogo? Od Microsoftu? Czy mógłbyś podać jakiś przykład?

Kalkulator systemowy Ci wadzi? (w każdej linuxowej dystrybucji też jest?

 

"Brałem laptop z systemem, ale nie widziałem egzemplarza który wziąłem - widzisz różnicę? " Nie bardzo. Czyli brałeś laptopa bez systemu, a dostałeś z systemem. No to gratis i marudzisz? :)

 

@UP: Ale tak jest :) W wielu europejskich krajach masz za to mandaty. Nieświadomość popełnianego czynu nie zwalnia z konsekwencji prawnych.

W polsce też możesz się "przejechać" po zakupie kradzionej rzeczy (nawet, jeżeli kupujesz ją bez świadomości, że jest kradziona)

 

Robi się offtopic.

Edytowane przez truskawkowetango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kupowanie komputerów w sklepie komputerowym. Tam nie będzie problemu z zakupem "łysego" laptopa. W RTV Euro AGD też są bez systemu, ale może być trudniej.

Tak czy kwak, polecam (wracając do tematu) chociażby dlatego, że wciskają wszędzie Windows 8 (8.1) który nie każdemu pasuje. Nawet jak OEMowa wersja to 100zł, to i tak po co 100zł marnować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A od kogo? Od Microsoftu? Czy mógłbyś podać jakiś przykład?

Kalkulator systemowy Ci wadzi? (w każdej linuxowej dystrybucji też jest?

 

"Brałem laptop z systemem, ale nie widziałem egzemplarza który wziąłem - widzisz różnicę? " Nie bardzo. Czyli brałeś laptopa bez systemu, a dostałeś z systemem. No to gratis i marudzisz? :)

 

Robi się offtop :)

Brałem laptop z systemem, który był droższy od wersji "bez" i tańszy o około stówę od wersji "golas plus win box". Nie miałem czasu się babrać więc poszedłem na tę opcję - zjadłem tyle nerwów i czasu doprowadzając to do stanu używalności, że gdybym był uprzedzony o takiej ilości syfu, darowałbym te 100 zł i wziąłbym boxa (ale tu narzekam na sony, więc żeby było o windows - ta nieszczęsna nalepka - kolejne dwie godziny w plecy, bo się odbijałem od sony do microsoftu)

Crapware Ci wylistuję jak wrócę do domu (duuuuużo tego).

A temat można kontynuować w nowym wątku - chętnie podyskutuję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Ale tak jest :) W wielu europejskich krajach masz za to mandaty. Nieświadomość popełnianego czynu nie zwalnia z konsekwencji prawnych.

W polsce też możesz się "przejechać" po zakupie kradzionej rzeczy (nawet, jeżeli kupujesz ją bez świadomości, że jest kradziona)

 

Robi się offtopic.

 

Czyli, że tak raz na tydzień powinienem puścić sobie jakiś bloczek reklamowy, żeby znać popularne firmy w określonej kategorii produktów, potem siąść i zagłębić się w różnice między oryginałem a podróbkami, i śledzić rynek nowo wychodzących podróbek różniących się np. rodzajem szwu czy zakrzywieniem kreski w logo. A nie daj boże będę chciał kupić jakiś prezent dla siostry np. coś z kosmetyków, na których kompletnie się nie znam i pan sprzedawca doradzi mi ten, bo tani i dobry.

No to w imię starej, dobrej PRLowskiej zasady: Znajdź mi człowieka, a znajdę na niego paragraf. Możecie mnie już skazywać.

 

Przepraszam Cię, ale teksty w o nieświadomości czynu i prawie są w tym przypadku strasznie pretensjonalne. Za to, że na rynku są dostępne podróbki odpowiedzialne są w pierwszej kolejności organy, które dostają pieniądze za to by ich nie było. A to wygląda jak w reklamie proszków przeciwbólowych - zabij skutek, a o przyczynę się nie martw.

 

To NIE JEST NORMALNE i nie wolno dać sobie wmówić, że jest, kiedy z nieświadomych ludzi robi się kozły ofiarne. Deprawujące i jednocześnie zachęcające nielegalnych handlarzy do dalszych przekrętów, bo po d*pie dostanie i tak często niczego nieświadomy nabywca końcowy.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że jest to normalne.

Ale wymówka "nie wiedziałem, kupiłem laptopa od Mirka handlarza" - podczas gdy jest na nim piracki Windows, Office itd. to pewnie norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos zakupów na aukcjach. Moja żona też tak kupiła XP dla ojca (swoją drogą skrupulatnego byłego wojskowego). Oczywiście przez Allegro, sprzedawca miał pozytywów moc, płytka przeszła z ręki do ręki. Wyglądała na oryginał, wszystkie nalepki, hologram, po instalacji aktywacja przeszła bez przeszkód. A za pół roku zonk - wezwanie na Policję. Co się okazało: sprzedawca rzeczywiście zaczał sprzedawać podróbki, ale tak na koniec swojej działalności, a nam się udało (chyba jako jednym z pierwszych) kupić naprawdę oryginał. Co też sprawdzono na Policji (wzięli do sprawdzenia i oddali). Sytuacja się wyjaśniła, ale ile przez to się nasłuchaliśmy od teścia, to nasze.

 

Co do wydajności Win7 i Win8 - moim zdaniem "ósemka" jest sprawniejsza i szybsza. Kafle mam schowane i prawie z nich nie korzystam, tyle powiem, że start systemu na dysku SSD trwa 15 sekund. Start Win7 na służbowym Lenovo w pracy kilka razy dlużej (pomijam logowanie do intranetu).

Edytowane przez ortega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dyskusja rozgorzała :]

 

@Zenek Sorki ale nie za bardzo rozumiem dlaczego obwinia się Microsoft winą za to, że Sony dołączyło 8GB swojego oprogramowania. Nie pasuje to je odinstaluj i po kłopocie albo tak jak @truskawkowy prawi aby kupić bez systemu.

 

Co do wydajności 7 vs 8 to w swojej opinii kieruje się własnym doswiadczeniem na kilku laptopach o identycznej specyfikacji i nawet bez jakichkolwiek większych modyfikacji. Win8 w szczególności w przypadku laptopów jest zdecydowaniem krokiem na przód.

 

@hibi tak, win xp jest lekki ale kiedyś takie też były aplikacje. Teraz świat idzie na przód i aplikacje to kombajny wspierające nowe technologie procesorów i reszty komponentów. To nie tylko upgreade sterowników, to zmiana architektury systemu.

 

@ortega windows 8 zawsze będzie się szybciej uruchamiał, a w szczególności gdy będzie odpalony "hybrid boot". Niestety tej funkcji nie doświadczy sie w win7...

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem xp z myszką za 1/3 i policja do mnie nie przyszła

naklejka była


. To nie tylko upgreade sterowników, to zmiana architektury systemu.

nie wnikam co tam marketingowo gadają.

sprawdziłem że rip płyty cd do mp3/ogg jest szybszy na xp vs 7 i to nie o 1 s a sekundy - to jest dla mnie miarą szybkości

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo muzyka sama w sobie się nie zmieniła. A standard waży tyle samo.

Natomiast wszelkie multimedia (filmy) jak i internet ciut więcej waży.

Dlatego na starym kompie internet i treści "działają wolniej - bo zwyczajnie są "cięższe" dla procesora. Flashe i inne kiedyś niepotrzebne technologie teraz są wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem xp z myszką za 1/3 i policja do mnie nie przyszła

naklejka była

. To nie tylko upgreade sterowników, to zmiana architektury systemu.

nie wnikam co tam marketingowo gadają.

sprawdziłem że rip płyty cd do mp3/ogg jest szybszy na xp vs 7 i to nie o 1 s a sekundy - to jest dla mnie miarą szybkości

 

To wszystko zależy od sprzętu jaki posiadasz, jeżeli będziesz miał w miarę świeży sprzęt np. procka 4-8 rdzenie to w win7 + dobry soft wspierający wielowątkowość będzie zawsze wielokrotnie szybciej niż na tym samym sprzęcie soft pod winxp do tego zmierzałem w swojej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kupiłem xp z myszką za 1/3 i policja do mnie nie przyszła

naklejka była

. To nie tylko upgreade sterowników, to zmiana architektury systemu.

nie wnikam co tam marketingowo gadają.

sprawdziłem że rip płyty cd do mp3/ogg jest szybszy na xp vs 7 i to nie o 1 s a sekundy - to jest dla mnie miarą szybkości

 

To wszystko zależy od sprzętu jaki posiadasz, jeżeli będziesz miał w miarę świeży sprzęt np. procka 4-8 rdzenie to w win7 + dobry soft wspierający wielowątkowość będzie zawsze wielokrotnie szybciej niż na tym samym sprzęcie soft pod winxp do tego zmierzałem w swojej wypowiedzi.

 

kurcze OT sie zrobił

sprzęt jest ten sam także przyjmij że 7 jest wolniejsza z prostej przyczyny - pochłania więcej zasobów sprzętowych

xp wycofali bo niestety musieliby się wstydzić z efektów nowych osów (drukarka i skaner nie działają na > XP także zostaje z nim, wszystko poza tym mam w Linuksie za cenę nauki)

 

taka ciekawostka, jest dystrybucja okienkowa która zużywa 70 MB ramu do działania 4MLinux (polska)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak offtopic to na całego - puppy linux 4.3 ładuje się w całości do ram (nawet z pakietem biurowym i przeglądarkami) - zajmuje wtedy 130mb :)

A BTW - jak kupować windows to tylko w autoryzowanym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze OT sie zrobił

sprzęt jest ten sam także przyjmij że 7 jest wolniejsza z prostej przyczyny - pochłania więcej zasobów sprzętowych

xp wycofali bo niestety musieliby się wstydzić z efektów nowych osów (drukarka i skaner nie działają na > XP także zostaje z nim, wszystko poza tym mam w Linuksie za cenę nauki)

 

 

Oczywiście, że win7 pochłania więcej zasobów od xp ale przyjmij teraz to, że win7 jest w stanie zaangażować do pracy te zasoby i technologie, których xp nie widzi, zatem nie wykorzystuje. I w dużej mierze ms wycofał się z xp głównie dlatego. Łatwiej było stworzyć coś od podstaw nowego a niżeli walczyć ze starym kodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część technologii jest po prostu bzdurna i nie potrzebna do działania systemu np. cuda jak Aero. Ja akurat lubię jak system wygląda surowo i profesjonalnie, a nie jakaś tęczowa kraina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część technologii jest po prostu bzdurna i nie potrzebna do działania systemu np. cuda jak Aero. Ja akurat lubię jak system wygląda surowo i profesjonalnie, a nie jakaś tęczowa kraina.

 

Miałem na myśli technologie samych komponentów w tym głównie procesora, nie samych funkcjonalności windowsa.

BTW. Windows 8(8.1) jest pozbawiony aero glass w celu optymalizacji działania jak i paru innych tego typu syfiastych dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma "kompozycje"

Nawet na XPku aby działało na słabszych sprzętach wyłączało się kompozycje, efekty przenoszenia folderów, otwierania itd.

Starsze systemy miały mniejsze wymagania - tego nie zmienisz.

 

Tak naprawdę to względem wyglądu XP był idealny, 7demka i jej przezroczystości jeszcze "przejdzie"

Ale przełączanie okien "alt+tab" animowane to bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym podejściu 8 przetrwała u mnie na dysku góra 30 minut po czym wróciłem znowu do 7 :P Drugie podejście było jakieś kilka miesięcy później - wystarczyło zainstalować ClassicShell żeby przekonać się do tego systemu. Teraz do 7 już wracać nie chcę bo 8 oferuję to samo plus sporo usprawnień. Kafelki też mnie strasznie denerwowały jednak koniec końców nie widzę ich nawet przy logowaniu bo z SSD system ładuje się od razu do pulpitu.
Moim zadaniem gdyby teraz kupować system to zdecydowanie 8 - MS poszedł w dobrą stronę (pomijając może te nieszczęsne kafelki), zapowiadali też że np 7 nie dostanie wsparcia dla nowego directa.
Co do XPka to 7 była ogromnym skokiem w wygodzie użytkowania, zwłaszcza dla mniej doświadczonych użytkowników. Bez problemu można można zmienić podzespoły, łatwiej o sterowniki, trudno ubić system. Za czasów XP takie rzeczy kończył się często BSoDem i formatem.

BTW. Tak mi się trochę skojarzyło, uwaga bo wulgarne! :PKLIK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że 10 będzie za free + mikro płatności. Może warto poczekać? Ja będę miał na nowym kompie 8.1. W sumie już niedługo. A 10 bardzo fajna wam powiem, pulpit normalny a kafelki są w pasku start jakby wiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że 10 będzie za free + mikro płatności. Może warto poczekać? Ja będę miał na nowym kompie 8.1. W sumie już niedługo. A 10 bardzo fajna wam powiem, pulpit normalny a kafelki są w pasku start jakby wiec

 

Prawdopodobieństwo, że tak będzie jest dość spore, aczkolwiek pojawiały się też informacje na znanych portalach, że darmowy będzie tylko upgread z win 8(8.1). Gdyby jednak MS poszedł w stronę darmowego systemu dla użytkowników domowych to obawiam się, że mogły by zacząć pojawiać się z czasem gdzieniegdzie reklamy. Tak czy inaczej dla firm nic się nie zmieni i za systemy klienckie będą musiały płacić.

 

Ja nic nie mam do ósemki jako systemu. Siódemka jest dla mnie najlepsza z tej "stajni".

Mnie tylko mega irytuje pokręcony jak świński ogon model licencyjny.

 

Pokręcone to jest dopiero licencjonowanie przy systemach i aplikacjach serwerowych. Tutaj nawet na infolini czasem mają problem z odpowiedzią na pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności