Skocz do zawartości

Kupno oryginalnego Win7 na portalu aukcyjnym


budrys

Rekomendowane odpowiedzi

Ta 7 była preinstalowana i nie masz płyty instalacyjnej a nowy sprzęt jest bez systemu? Czy pytasz o legalność takiej operacji? :-) Jeśli 1-sza opcja to można spróbować "sklonować" dysk i może się uda ale to ruletka. W przypadku 2-giej opcji to nie zadziała, win7 tylko wersja BOX umozliwia przenoszenie, OEM nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SlawekR, Atom'y też są mobilne, niskonapieciowe a Win7 działa. Procek nic tu nie ma do "rzeczy", architektura to architektura. Domniemam że ubuntu zainstalował by się bez zająknięcia. Musieli w DSDT coś namodzić coby się 7 nie dało zainstalować, bo błąd ztcp nawiązywał do ACPI.

@saudio tutaj masz podane limity https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/aa366778%28v=vs.85%29.aspx#physical_memory_limits_windows_8

 

nie chodzi konkretnie o rozgraniczenie mobliny- niemobilmy. Użyłem skrótu myślowego, ale widzę, że trzeba dokładnie kawę na ławę.Niektóre wersje procesorów/chipsetów/zintegrowanych kart graficznych, nie mają sterowników pod starsze systemy. Same są na tyle nowe, że producent nie przywidział ich pracy ze starszymi systemami, gdyż są sprzedawane głównie w konfiguracjach sprzętowych niesprzyjających starszym systemom. Stąd zgrubne przyjęcie że są to konstrukcje niskonapięciowe z założenia pod tablety i minikomputery. Ale nie jest to wyznacznikiem. Jest to cecha zbieżna. Ale i niektóre starsze nie mają z kolei sterów pod nowsze systemy, gdyż wsparcie techniczne zostało już zakończone.

7 mają max 16GB w wersji home premium.

 

A o to chodzi, bo zastanawiałem się, czy nie chodzi o rozgraniczenie 32/64 bit. Generalnie rzadko spotyka się systemy desktopowe z tak dużą ilością RAMu, żeby ograniczenie podstawowe (systemowe, a nie bitowe), stanowiło problem.

Dzięki, a nie wiesz czy da się przenieść 7 na inny komputer jak była kupiona z komputerem ?

 

 

To zależy czy pytasz o hipotetyczną możliwość techniczną, czy z punktu widzenia licencyjnej legalności tej operacji?

Bo to dwie różne rzeczy. Technicznie Ci się to uda. Ale jeśli był to OEM, to będzie to niezgodne z licencją. I nie ważne czy system był preinstalowany i czy masz nośnik.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o gruszce Ty o pietruszce. Problem nie był w sterowniku bo nie odpalal się nawet ekran instalacji, BSOD dostawalem ztcp zaraz po odpaleniu z nośnika instalacyjnego, zanim doszedł do "ekranu instalatora" z wyborem języka.

p.s., nie musisz kawy na ławę wykładać bo z kompami od atari 65 mam styczność a "zawodowo" od 15 lat w tym siedze. Powinienieś zaczaić po tym jak wspomniałem o DSDT i ACPI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zacząłem grzebać w tym W8. Mam na kompie 2 konta: X i Y. Czy mogę jedno z nich usunąć, bez ryzyka, że odinstaluję tym sposobem instalowany na nim oddzielnie Office? A jeśli tak, to jak usunąć wybrane konto?

 

O jakich kontach piszesz, o lokalnych profilach użytkownika, czy o kontach online MS, bo nie bardzo wiem? Jaka wersja Office, 2013 z kluczem przypisywanym do konta MS, czy jakaś inna wersja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o profilach użytkownika, do których loguję się z ekranu powitalnego, tak jak to było w poprzednich Windowsach. Office nie mam pojęcia w jakiej wersji, bo nie ja instalowałem - jak to sprawdzić? Kurczę, w goglach niewiele mogę znaleźć odpowiedzi na konkretne pytania. Jak wyłączyć kompa? Jak zminimalizować okno IE, a potem je zmaksymalizować? Wszystko w wersji kafelkowej. Zagubiłem się totalnie:-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o gruszce Ty o pietruszce. Problem nie był w sterowniku bo nie odpalal się nawet ekran instalacji, BSOD dostawalem ztcp zaraz po odpaleniu z nośnika instalacyjnego, zanim doszedł do "ekranu instalatora" z wyborem języka.

p.s., nie musisz kawy na ławę wykładać bo z kompami od atari 65 mam styczność a "zawodowo" od 15 lat w tym siedze. Powinienieś zaczaić po tym jak wspomniałem o DSDT i ACPI.

 

Tak naprawdę piszemy w 100% o tym samym, brak wsparcia na tak niskim poziomie jak DSDT i ACPI, to tym bardziej brak wsparcia na poziomie jakichkolwiek sterowników. Producent systemu operacyjnego "nie zauważa" że taki sprzęt w ogóle istnieje z punktu widzenia tego konkretnego systemu. Więc tym bardziej nie może być mowy o jakichkolwiek sterownikach :)

o profilach użytkownika, do których loguję się z ekranu powitalnego, tak jak to było w poprzednich Windowsach. Office nie mam pojęcia w jakiej wersji, bo nie ja instalowałem - jak to sprawdzić? Kurczę, w goglach niewiele mogę znaleźć odpowiedzi na konkretne pytania. Jak wyłączyć kompa? Jak zminimalizować okno IE, a potem je zmaksymalizować? Wszystko w wersji kafelkowej. Zagubiłem się totalnie:-/

 

Kurcze nie możemy się dogadać, czy są to profile powiązane z kontem Microsoft? Albo inaczej, jak instalowałeś system, czy na etapie zakładania profilu logowałeś się nim do konta MS, instalator Cię do tego zmusił?

Czy założyłeś wyłącznie profil lokalny, nie powiązany z kontem online? Tak jak to bywało we wcześniejszych systemach. A która to opcja jest dostępna, gdy na etapie zakładania profilu komputer był odłączony od netu.

 

W Windows 8 MS na siłę usiłuje integrować konto online z kontem lokalnym. I nie pozwala inaczej jeśli poczuje internet na etapie zakładania profilu. Musi być odłączony od sieci, żeby pozwolił założyć konto „po staremu”. Niestety te 2 profile trochę inaczej się zachowują i nieco inaczej trzeba do nich podchodzić.

 

 

EDIT

Jak nie możesz się odnaleźć w kafelkach, zainstaluj classic shella.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSDT to po stronie producenta sprzętu dla ścisłości. I moim zdaniem to ASUS z niewiadomych przyczyn tak a nie inaczej w przypadku tego modelu postąpił :-) Nawet jak nie "dedykowanych" sterowników pod daną wersje windy to powinien na sterach "ogólnych" się odpalić. Zawsze tak działało :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie możemy się dogadać, czy są to profile powiązane z kontem Microsoft? Albo inaczej, jak instalowałeś system, czy na etapie zakładania profilu logowałeś się nim do konta MS, instalator Cię do tego zmusił?

Czy założyłeś wyłącznie profil lokalny, nie powiązany z kontem online? Tak jak to bywało we wcześniejszych systemach. A która to opcja jest dostępna, gdy na etapie zakładania profilu komputer był odłączony od netu.

 

W Windows 8 MS na siłę usiłuje integrować konto online z kontem lokalnym. I nie pozwala inaczej jeśli poczuje internet na etapie zakładania profilu. Musi być odłączony od sieci, żeby pozwolił założyć konto „po staremu”. Niestety te 2 profile trochę inaczej się zachowują i nieco inaczej trzeba do nich podchodzić.

 

 

EDIT

Jak nie możesz się odnaleźć w kafelkach, zainstaluj classic shella.

 

Już się tłumaczę:

Nie sądzę, żeby były to profile powiązane z kontem microsoft, niestety nie ja je instalowałem i nie jestem tego pewien na 100%. Można to jakoś sprawdzić? Chciałbym sobie zrobić porządek i zacząć korzystać z kompa, ale jest na nim straszny burdel i zanim zacznę cokolwiek robić, to chciałbym usunąć 1 profil, bo 2 mi niepotrzebne.

A chciałbym spróbować najpierw na kafelkach, w telefonie mi odpowiadały i tu też chciałbym je przetestować, dlatego tak męczę ten temat.

Ale już jakoś znalazłem filmik na ten temat i spróbuję podziałać: https://www.youtube.com/watch?v=mF1xWSsNEMY

ok, oba profile mają pod sobą adnotację: konto lokalne. Można bezpiecznie usunąć 1 z nich, bez ryzyka utraty Office'a?

W dodatku usunąłbym konto lokalne, które nie jest Administratorem. No risk?

A boje sie o office, bo wiem, ze on byl kupowany i instalowany oddzielnie na tym kompie. Ale nie wiem, czy to ma cos wspolnego z kontami uzytkownikow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

micbud dodaj sobie do kafelków "pulpit" tym sposobem przełączasz się do normalnego windowsa

 

z normalnego windwosa klikasz ikonę "windowsa" czyli stary start i otwiera ci się pasek START na cały ekran ot całe zamieszanie

 

w tym pasku możesz sobie dodać skróty "kafelki" do aplikacji w wersji starej windy i w wersji nowej windy, mnie to rozwiązanie powiem pasuje tylko ja korzystam z normalnego widoku windowsa a kafelki to tylko start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności