Skocz do zawartości

AIM SC808 szumy na wyjściu słuchawkowym


kazikson91

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od wczoraj posiadam tą kartę i od samego początku mam problem.

Problem ten wygląda tak, że na wyjściu słuchawkowym karty, jak i na wyjściu RCA na moich słuchawkach - Soundmagic HP100 słyszalny jest szum. Jest to szum występujący cały czas, najbardziej dający się w znaki jak niczego nie słucham. Dodam, że szum ten niezależnie od ustawienia głośności w komputerze jest na takim samym poziomie - nawet po wyciszeniu gniazda. Ewidentnie widać, że to problem sprzętowy. Nie wiem tylko czy to jest normalne, być może te wzmacniacze już tak mają, że jest je słychać. Próbowałem już zamieniać wtyczki molex, nawet podłączyłem komputer do gniazda "z bolcem". Niestety nie mogę przełożyć karty do innego PCI-E bo mam tylko jeden. Poza tym wyłączyłem wszystkie pozostałe wyjścia i wejścia kart dźwiękowych.

Moja płyta główna: MSI H81M P33.

Kartę- córkę odpiąłem bo myślałem, że to przez nią problemy ale niewiele to zmieniło.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objaw jakby nie był wyciszony mikrofon w mikserze

sprawdź na jakiejś dystrybucji live linuksa, karta ma dodatkowe zasilanie - wpięte?

 

 

 

ups czy ona ma obsługę linuksa?

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

NA początku miałem ten problem, ale występował on tylko przez chwilę i wystarczyło podłączyć pod większe wyjście słuchawkowe i problem zniknął sam. Ja z kolei na początku miałem mały problem z głośnikami, bo nie łapały, ale znalazłem rozwiązanie: czas. Tak, wystarczyło poczekać i wszystko zrobiło się samo. Samonaprawiająca się karta :D. Czary panowie, czary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To wina ustawień. Piszę na przyszłość, bo dzisiaj specjalnie wziąłem komputer do domu taty, który sam profesjonalnie zakładał nową sieć elektryczną. Szumy występowały. Teraz dosłownie pobawiłem się ustawieniami w Windowsie i tak naprawdę nie wiem, co zmieniłem, bo wszystko jest tak, jak było, a szumy nie ma w ogóle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że te moje "zmiany" nie miały żadnego wpływu na szum, po prostu tak to wczoraj wyglądało (oj, ja głupi) :P

 

Tak naprawdę okazało się, że foobar poprzez WASAPI, gdy przechwyci kartę po prostu niweluje szum. Wydawało się więc, że jest ok. Po wyłączeniu foobara szum powracał. Czyli było wiadomo, że jakieś urządzenie ten szum wprowadza. Wystarczyło wyłączyć mikrofon od Audigy 2 ZS i szum bezpowrotnie zniknął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności