Skocz do zawartości

Test głośników 2.0 Edifier R1280T


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Były większe R1600TIII, teraz mniejsze i tańsze R1280T. Również ładne drewniaki.

 

R1280T to niewielkie kolumienki PC Edifiera z dwoma kompletami wejść RCA, korektorem i bass-reflexem z przodu, aktualnie wyceniane na około 300 zł. Warto?

Po teście bardzo dobrych R1600TIII przyszła pora na tańszy model o prostszej konstrukcji, choć podobnej wizualnie. R1280T to mniejsze głośniki o bardziej typowym designie, które na oko robią jednak równie dobre wrażenie jak model wyższy – to podobny styl i możliwości. Byliśmy ciekawi, jak tym razem będzie z brzmieniem.

 

Test: http://zakupek.pl/test/glosniki/recenzja-edifier-r1280t/

 

7.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo sprzęt wypożycza się na dwa tygodnie, czasami dłużej - zależy ile tego jest i jaką politykę ma dostawca. Przez ten głośniki służą mi jako podstawowy sprzęt, również do filmów lub nawet gier, a do tego dochodzą konkretne odsłuchy z eksperymentowaniem w rozstawianie, podłączanie, porównania itd. Pracuję zdalnie, jestem praktycznie cały czas przy komputerze, więc głośniki są w użyciu przez większość dnia.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zależy jaka integra, chociaż i najwyższy realtek trochę muli w basie. Ogólnie jasny/czysty/bezpośredni DAC sprawdzi się bardzo dobrze. Taki Stoner UD120 lub UAE23 to dobry deal pod Edki.

 

 

Stockowe przewody jak z bazaru. Nie ma co szaleć, Prolink Futura, albo jakieś Allegrowe Cordiale/Klotzy pozwolą spać spokojnie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To i ja odkopię temat - tak sobie słucham r1280t podpiętych pod SMSL M2 i niby jest dobrze, a nawet bardzo dobrze jak na taki hajs ale... głośniczki potrafią zabuczeć i to dosyć mocno. Trochę to dziwne szczególnie, że pokrętło od basu mam ustawione na -6(max) a treble na +6... tylko w takiej konfiguracji daję radę ich słuchać.

Jeżeli chodzi o wykonanie głośniczków, nie mam nic do zarzucenia, zdecydowanie solidniej to wygląda niż microlaby.


Mały update:

pocudowałem trochę w EQ Audaciousa, obciąłem 6dB w paśmie 125Hz, po 2dB w pasmach 31Hz i 63Hz, dodatkowo pokrętła na głośnikach ustawione na -3 i teraz mam przyjemność ze słuchania ;)

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności