Skocz do zawartości
  • 0

Alternatywa dla CAL!


Eddy__

Pytanie

Witam serdecznie.

Od dłuższego czasu jestem związany ze swoimi CALami i szukam po prostu innego dźwięku. Nie żeby ten aktualny mi nie odpowiadał, bo pasuje mi i to bardzo, ponieważ zgrywa się idealnie z trapem czy inną elektroniką, a nawet rockiem czy popem. Nie mam im nic do zarzucenia. Są one stockowe, a ich zmodowanie będzie kosztowało zapewne tyle ile nowa para SL 681 nad którymi się zastanawiam. W zasadzie to zastanawiam się nad 681, a 681b, ale nie bardzo wiem, które bardziej trafią w moje gusta i będą bardziej odmienne od Creativów. Chcę mieć jakby dwa różne światy z kolei trudno jest mi sprecyzować czego oczekuję, bo wiem, że na pewno nie dostanę "pustego" dźwięku. Może wymienię czego mi brakuje, co bym zmienił/poprawił. Scena, która mogła by być większa podobnie jak i pozycjonowanie instrumentów, może bardziej naturalne brzmienie wokali i lżejszy wydźwięk całości? Z kolei dobrze dociążony dół, aby stopa w perkusji nią była, a nie zlewała się z gitarą basową czy resztą bębnów. Czytałem również, że góry jest sporo i może ona zakłuć, ale z pomocą przyjdą mi OPA(?), które przecież mogę zmienić w Cubie. Pytanie tylko czy to właśnie znajdę w SLach? Nie chcę wydawać więcej na słuchawki - chcę po prostu innej szkoły grania aczkolwiek takiej żebym nie płakał. W źródle wciąż siedzi standardowy OPA2134, ale zmierza już do mnie 2604, a po nim zaopatrzę się jeszcze w 2107.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie kupuj ich. Są zbyt ostre, a z Cube to już całkiem będzie chyba **** zbita. Jak chcesz coś fajnego to trzeba nieco więcej wybulić. Bez sensu brać te słuchawki, w dodatku są niewygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

668b. Stopa wybrzmiewa szybko. Góry zdecydowanie więcej niż w calach. Jest dużo jaśniej. W tych pieniądzach nie można chyba bardziej się od cal oddalić i jednocześnie miec porzàdne brzmienie. Scena bez szału ale lepiej niż w cal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostrzegam - będzie szok :) do tego będziesz musiał mocno odkręcić (zagrają z dziury ale trochę ciszej). Wątpię żeby się nie spodobały, ale przesłuchaj je dokładnie, bo to naprawdę daleko od cal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdecydowalem sie na 681 i jestem z nich bardzo zadowolony, za te cene brac i nie pytac ;) Gora nie jest krzykliwa jest raczej szczegolowa i wyrazna przynajmniej na opa2604 nie wiem jak na standardowej kostce, poniewaz nie chce mi sie jej aktualnie zmieniac. Z czystym sumieniem moge je polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności