Skocz do zawartości
  • 0

Jakie słuchawki nauszne/wokółuszne do 400zł?


KuBa 98

Pytanie

Cześć,

Od niedawna planuję zakup słuchawek, ponieważ po dłuższym słuchaniu muzyki przez słuchawki dokanałowe bolą mnie uszy :/

Rozważam dwa typy słuchawek - nauszne i wokółuszne (nie wiem, w których będzie mi lepiej).

Słuchawek będę chciał używać w domu (wiadomo jak to jest, czasami cicho, czasami głośno), w drodze do szkoły (autobus, ulica). Zależy mi jednocześnie na dobrym wytłumianiu (w obie strony, nazewnątrz nikt nie słyszy czego słucham i ja nie słyszę hałasów z zewnątrz) i czystym dźwięku, no i oczywiście na wygodzie urzytkowania słuchawek w ruchu i nie tylko, przez długi okres czasu. Chcę aby słuchawki miały dobry bass, nie zalewający innych pasm. Zależy mi również na ładnym wyglądzie ;)

Muzyki słucham bardzo różnej, czasami rock, rap, dubstep, elektroniczna i tak naprawdę wszystko co mi wpadnie w ucho.

Do odtwarzania muzyki używam iPhona 4G albo komputera.

Spodobały mi się słuchawki JBL S300, a jakie słuchawki Wy możecie mi polecić?

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ;)

Edytowane przez KuBa 98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

AKG 518dj odpadają, są za małe i kabel wychodzi z obu muszli.

Co do tych Takstarów HD6000, całkiem mi się podobają, ale mają jak dla mnie kilka minusów - nieodłączny kabel, brak mikrofonu i Jack przy wejściu do telefonu jest prosty, a takie bardzo szybko niszczą się podczas urzywania z telefonem w kieszeni... Troche maruda ze mnie ;)

Te sluchawki JBL mają wszystko czego potrzebuję, tylko nie wiem jak u nich z dźwiękiem (niby producent jednych z najlepszych systemów nagłośnieniowych, ale jak ze sluchawkami?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz mam Skullcandy 50/50 i kabel pół roku nie wytrzymał, a nie szarpałem. Musiałem uciąć końcówkę i przylutowalem nowego Jacka kątowego i jest o niebo lepiej. Dlatego zależy mi na odłączanym kablu.

Mikrofon zewnętrzny do słuchawek, których będę używał głównie z telefonem? Przecież tutaj nie ma dwóch oddzielnych gniazd jak w komputerze :/

Dosyć często rozmawiam przez telefon, dlatego zalezy mi na mikrofonie wraz z panelem (+/- i stop). Kiepsko mi sie widzi co chwile odłączać i zdejmować sluchawki, wyjmować telefon i dopiero gadać...

Dlatego chce przeznaczyć wiecej pieniędzy na "nowe uszy" i kupić bardzo dobre sluchawki wraz z takimi "bajerami".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odłączany kabel masz w Shure SRH440. Bardzo fajne słuchawki, a jak jesteś basolubem to mozna zmodować.

Mój błąd z tym mikrofonem, nie doczytałem, że to do rozmów. W tym budżecie ciężko Ci będzie wszystko razem zebrać i jeszcze żeby grało dobrze. Najtaniej to mi się Sennheisery Urbanite i Momentum On-Ear kojarzą.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie to, na forum jest opisane dla modelu 240, ale dla wyższego też działa.

Mało słuchawek ma standardowo kątowy jack i pilota, ciężko Ci będzie znaleźć coś.

 

Ale jak masz odpinany kabel to zawsze może ktoś Ci zrobić drugi kabel z kątowym jackiem :)

 

Wycięte na frezarce

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Prawdę mówiąc nie za bardzo podoba mi się ten pomysł, bo jest to utrata gwarancji, na której mi zależy...

A nie ma jakiś innych godnych polecenia słuchawek po za Shure SHR440 i 880 oraz Takstarami i AKG 518dj. Widziałem dużo ich na forum, nie ma czegoś "innego" dobrego i sprawdzonego co spełnia moje wymagania?

Obejrzałem te Sennheisery co podałeś i one też są takie sobie, bassu za wiele podobno nie mają, konstrukcja też niezbyt ładna (moim zdaniem) i do tego cena bardzo wysoka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AKG k550/k551. Mam k551 i mogę je polecić. Może są duże ale mnie to nie przeszkadza :). Z wytłumianiem dźwięków z zewnątrz mogłoby być lepiej ale jest całkiem dobrze. Jedyna wada jak dla mnie to słabo dociskają muszle do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AKG k550/k551. Mam k551 i mogę je polecić. Może są duże ale mnie to nie przeszkadza :). Z wytłumianiem dźwięków z zewnątrz mogłoby być lepiej ale jest całkiem dobrze. Jedyna wada jak dla mnie to słabo dociskają muszle do głowy.

Wymienione przez Ciebie słuchawki dyskwalifikuje wymaganie "żeby miały dobry bass". Nie wiem czemu ale mam przeczucie, że autor wątku odłożyłby je z wyrazem zdegustowania na twarzy już po pierwszym odsłuchanym utworze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za "ostrzeżenie", bo niechciałbym takiej sytuacji ;)

Macie jakieś inne propozycje?

Prawdę mówiąc najbardziej na ten moment kuszą mnie te słuchawki http://www.amazon.com/JBL-Synchros-S300-Headphones-Universal/dp/B00FF9FKE2/ref=sr_1_2/175-7281984-8561624?ie=UTF8&qid=1417862683&sr=8-2&keywords=JBL+S300+Headphones

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te AKG mają dobry bas. Tylko wszystko zależy od źródła :) Jeszcze słuchawki KRK są dość ciekawe lecz nie miałem okazji ich osłuchać.

Ośmielę się niezgodzić :) owszem jest rewelacyjny - dpa mnie to najlepsze słuchafony jakie mi się przytrafiły. Ale autor wątku nie tak widzi jakość basu. On woli beatsowe granie, więc to są kilometry od tego co k550 oferują :) źródłem tego nie wyprostujesz tu trzeba 6dB na eq w dolnym paśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te KRK wyglądają podobnie do Shure 840 i 440, ciekawe jak z ich podobieństwem dźwiękowym i izolacją.

Średnio mi się podoba pomysł zakupu używanych słuchawek (chyba, że stan idealny i jest gwarancja), po za tym z tego co widzę, to są jedne na Allegro po modach, które mi się nie podobają...

Źródła mocnego nie mam więc te AKG odpadają, po za tym lubię poczuć momentami mocne uderzenie basu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności