Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki Domowe do 2000zł. Elektronika i muzyka filmowa.


artimal

Pytanie

Witajcie, jestem młodym twórcą muzyki elektronicznej (jak The M-Machine, Nero, Deadmau5, Worakls, Kill The Noise) i filmowej (jak Two Steps From Hell, Hans Zimmer). Poszukuję słuchawek studyjnych lecz lubię kiedy słuchawki mają sporo bassu, brzmią jak kryształ ale nie sucho, mają świetną separację, panoramę oraz głębię :) Jestem zawiedziony moimi poprzednimi słuchawkami Shure srh940. Miały mało bassu i były za suche. Według mnie - nie warte swojej ceny 1000zł. Do cięższej elektroniki porażka, przy muzyce filmowej sprawowały się dobrze. Nowe słuchawki będą podpięte do karty muzycznej na USB Roland Qapture Quad, na razie bez wzmacniacza który dokupię w przyszłości jak uzbieram pieniążki ;)

Znalazłem następujące modele z przedziału około 2000zł:
-Sennheiser HD 700

-HiFiMAN HE-400i
-
AKG Q 701 (Q701GRN)

-Denon AH-A100

-Shure SRH-1540

-Shure SRH 1840

-Beyerdynamic T90

-DENON AH-MM400

-Beyerdynamic T70p

-Audio-Technica ATH-AD1000X

 

Proszę o pomoc ludzi znających się na temacie gdyż nie planuję marnować 2000zł :)
Serdecznie pozdrawiam i proszę o pomoc.

Edytowane przez artimal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak nie chcesz zmarnować pieniędzy to kup monitory studyjne, a nie na słuchawkach rzeźbić planujesz...

Poza tym, słuchawki do tworzenia mają być detaliczne, równe i SUCHE bo tylko w taki sposób krytycznie spojrzysz na kompozycję i wyłapiesz błędy na etapie produkcji/miksu wstępnego.

 

Zdecyduj się. Albo chcesz słuchawki DO TWORZENIA MUZYKI (wierne), albo basowe do miłego jej słuchania.

PS.

W Polsce jesteś, więc pisz po polsku, ok? "Bas", a nie "Bass". To jest bass:
Largemouth_bass-600.jpg

Edytowane przez nismovsky
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ładna rybka, dziękuję za lekcję poprawnej polszczyzny. Warunki odsłuchowe i mały budżet nie pozwalają na monitory studyjne. Na pewno będę inwestował w słuchawki. Po przejściach stwierdzam, że mają być przyjemne, o cechach jakie podałem ponieważ i tak ostateczny mixing i mastering będzie robiło studio a słuchawki te będą używane również na co dzień do słuchania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra, jak jesteś mądrzejszy w tej kwestii to po co pytasz? Weź takie, które łoją najbardziej "bejsem" i po problemie.

 

Skoro wszystko chcesz wrzucać w pracę studyjną to nie moja sprawa. Miło jest jednak odciążyć kogoś stamtąd żeby miał mniej roboty z takim spapranym wstępnym projektem, który ma pełno braków właśnie przez:
A. tworzenie tylko na słuchawkach - tak się nie da robić poważnie muzyki, tym bardziej filmowej (a wiem co piszę, bo robiłem już kilka sporych projektów orkiestrowych używanych w przemyśle rozrywkowym)

B. tworzenie na podbitych w którymś miejscu odsłuchach/słuchawkach. W ten sposób potem w studio miks brzmi niespójnie, ma ubytki w niektórych pasmach oraz kuleje ogólna dynamika.

 

No, ale ja mam tylko dekadę doświadczenia w produkcji i realizacji nagrań w różnych studiach z artystami z kilkunastu krajów, więc co ja tam mogę wiedzieć? ;)

Żeby nie było off-topu - posłuchaj Focal Spirit Professional. Jak na nich ukręcisz coś znośnego to nie będzie potem wstydu zanieść tego do studia.

 

PS. Muzyki filmowej nigdy nie stworzysz na słuchawkach, bo istnieje coś takiego jak "praca pomieszczenia" czy "przesłuch", których to nie doświadczasz podczas kreacji przy pomocy nauszników i fizyki nie oszukasz. Pozycjonowanie instrumentów będzie "z doopy", bas może wpływać na brzmienie np. sekcji dętej, a góra wyjdzie Ci albo za kluchowata, albo mocno przycięta (zależnie od jej natężenia w słuchawkach).

 

PS2. Lepiej wydać 1500 na monitory "entry level" i 500 na słuchawki niż mieć za 2000 same nauszniki. Spytaj kogokolwiek, kto poważnie zajmuje się muzyką.

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Doskonale wiem o tym, że na samych słuchawkach profesjonalnych produkcji się nie zrobi aczkolwiek przez najbliższy rok mojego życia (puki się nie przeprowadzę do innego miasta na studia) nie będzie możliwości zamontowania monitorów w moim pokoju który i tak totalnie się do tego nie nadaje. Proszę, daruj sobie zwroty typu "skoro jesteś mądrzejszy" bo dlatego proszę o pomoc, bo mądrzejszy nie jestem ;) Myślę, że najlepszym sposobem rozwiązania mojego problemu będzie zakup w tym momencie słuchawek nie-studyjnych. Będę dostosowywał projekty na podstawie porównania do miksów idealnych z danego gatunku i tyle. Do studia nikomu nie będzie to zanoszone. Następnie po roku, kiedy już będę mieszkał sam, skompletuję małe domowe studio z typowo studyjnym sprzętem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nismovsky dobrze pisze, tylko mam zastrzezenie do tych Focal Spirit Professional, otoz czytalem na ich stronie firmowej komentarze, i jest tam pare na temat slabej jakosci wykonania, pekaja palaki, czy cos w ten desen ;).

 

Edit.

To wez sobie K550 kup, a nie inwestujesz taka kase w sprzet przejsciowy ;). Ewentualnie K702, jeszcze lepsze technicznie.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Owszem, ale wydaje mi się, że to problem jak z K618/9 - Focal dostał mocno po tyłku za to i poprawili. Sztuki, których ja słuchałem nie nosiły żadnych oznak pękania ani nic takiego, ale jednemu z Forumowiczów przyszły pęknięte od razu. Napisał do sklepu, wymienili i teraz wszystko hula :)

 

Kup AKG K550 jak napisał Pendragon lub Brainwavz HM5. Resztę odłóż i zbieraj na to stricte studyjne graciarstwo, bo szkoda Twojej kasy. Serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy do Ciebie nie dociera, że pieniądze nie grają? Ala jak masz za dużo papy od rodziców to powiem tak: kup sobie te K550 do robienia muzyki i Beatsy dla szpanu "na miasto". Słuchawki za 2000 nadal nie pozwolą Ci na stworzenie czegoś, co ktoś z wytwórni wziąłby za wartościowy materiał.

 

Z mojej strony koniec pomagania, bo jak chcesz przepierdzielić tyle pieniędzy bez większego w tym celu to daj mi te 1500, a ja Ci podeślę moje HM5. Nawet je własnoręcznie pomaluję i będziesz miał "speszal edyszyn 1 of 1" :lol:

 

@Pendragon - o porównanie pytaj Maciuxa, bo ja K550 miałem za krótko by się porządnie odnieść względem Focali.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jesteście upierdliwi i tyle...

Ja proponuję Beats Studio 2.0 - nowa poprawiona wersja. Jest bas, jak nazwa wskazuje nadają się do jakiejś tam pracy studyjnej, a cenowo tylko trochę poniżej założonego pułapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Nismovsky - Jeżeli masz zamiar dalej pluć na mnie jadem to nie wypowiadaj się już w tym temacie. Nie napisałem, że bas jest priorytetem lecz z całej swej zawziętości próbujesz mi to mówić. A te pieniądze kolego to suma moich rocznych oszczędności, pieniędzy z 18-ki od całej rodziny i przyszłego prezentu na Święta Bożego Narodzenia. Rozumiem, że to dla ciebie wielka frajda jechać po kimś bez powodu i kpić z niego bo czujesz się wtedy kimś ważnym ale daj sobie już spokój. Mimo wszystko pozdrawiam ;)

@maciux - Dzięki za propozycję ale nie musi mi starczać na Focale :) Szukam najlepszych słuchawek do słuchania podanej przeze mnie muzyki, do 2000zł.

 

Tak jak pisałem, kupuję słuchawki do słuchania muzyki, nie do zabiegów studyjnych. Czekam na kolejne polecenia. Co myślicie o Denon AH-D7100? Mam możliwość zakupienia ich po okazyjnej cenie.

Edytowane przez artimal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Artimal, muszę stanąć w obronie kolegi Nismovsky ponieważ nie widzę żadnego jadu w jego wypowiedziach a jedynie konkretne i rzeczowe informacje na temat tego o co sam pytałeś. Postaraj się skorzystać z doświadczenia innych zajmujących się tematem i próbującym Ci pomóc a nie "kozaczyć" jak wielu "niepokornych" w Twoim wieku. Sam napisałeś na początku, cyt: "Poszukuję słuchawek studyjnych lecz lubię kiedy słuchawki mają sporo bassu" a później piszesz, cyt: "kupuję słuchawki do słuchania muzyki, nie do zabiegów studyjnych"...

 

Nie traktuj tego postu jako próbę zaczepki, po prostu trochę pokory.

 

Skoro masz 2k do wydania i masz swoje typy to chyba najlepszym wyjściem będzie odsłuchać i samemu sprawdzić co Ci będzie pasowało najbardziej.

 

 

---EDIT---

cholera, przez Ciebie mi Custom One Pro uciekły na allegro.... shit :-)

Edytowane przez Finger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystkie wymienione przez Ciebie słuchawki, przynajmniej z tego co czytałem, wymagają jakiegoś znośnego wzmaka. Kupując np. HD 700 i kartę dźwiękową to tak jakbyś kupił nowe BMW z silnikiem od Golfa. Ja bym radził wziąć AKG Q701 lub Senki HD 650 albo Philipsy fidelio X1 czy coś w granicach 1000 złociszy i za podobną kwotę wzmaka np. FCL czy Black Pearl. Będzie to miało dużo więcej sensu i powinno grać lepiej, chyba że ta karta ma być formą przejściową a potem kupisz wzmacniacz zależy jak bardzo chcesz szastać kasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szczerze mówiąc nic widziałem nigdzie nic o tej karcie, ale HD 700 moim zdaniem to wymagają bardziej ambitnego źródła. Tak na prawdę to zamiast wypytywać powinieneś sam się wybrać i posłuchać. Chcesz wydać kupę forsy, więc nawet przejażdżka autobusem czy samochodem do dalej położonego miasta nie powinna stanowić problemu. Raz kupiłeś słuchawki, których nie słuchałeś i Ci się nie spodobały w tym przypadku może być podobnie, każdy ci to powie, że słuch jest kwestią bardzo subiektywną. W sklepie też podepną Ci te słuchawki do wszystkiego do czego zechcesz, więc będziesz mógł zauważyć różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności