Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Takstar HD6000 vs Takstar PRO80v2


TT Regis

Pytanie

Witam, przymierzam się do zakupu jednej pary z powyższych słuchawek i zastanawiam się które będą dla mnie lepsze. Lubię czysty dźwięk, pełny, ale nieprzytłaczający bas, soczyste brzmienie. Jako źródło posłuży mi jakaś karta/DAC którą zamierzam kupić w najbliższym czasie. Czy to prawda, że PRO80 łatwiej jest napędzić niż HD6000? Czy Maya u5 nada się czy są lepsze propozycje w tej cenie (200zł max)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

HD6000 są dociążone. Nie wiem czy to już przytłaczający bas ale jest go wyraźnie dużo. Pro80 nie znam. Co prawda porównywałem z akg k551, więc przy nich większość konkurencji wydaje się basowa, ale hd6000 to wyraźnie więcej basu i ciemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD6000 są bardziej bezpośrednie w przekazie, skopione na dawaniu frajdy bez wdawania się w szczegóły.
Pro80 grają równiej, szerzej, dokładniej, może się skupić na poszczególnych sekcjach lepiej.

W telegraficznym skrócie: do domu brałbym Pro80, poza dom HD6000 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znajdź moje dwie recenzje tu na forum jednych i drugich - tam są różnice opisane. Stockowo mocno się od siebie różnią. Pro80 po modach podobno grają znacznie lepiej, niestety ja nie słuchałem, a chyba z tych, którzy słuchali nikt nie pokusił się o opis różnic? W HD6000 wystarczy zmienić kabel żeby je odmulić, dalej grają z dużą ilością basu ale bardziej przejrzyście, mają za to wypełnienie na średnicy, którego Pro80 nie mają i brak sybilizacji na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD6000 zgra się ze wszystkim, co nie jest ciepłe i basowe - wtedy dostaniesz kluchę. z "jasnym/neutralnym/analitycznym" torem powinno grać to nieźle - te słuchawki grają taką powiedzmy V-ką bez natarczywej góry. Byleby nie zamulić ich podbiciem basu i będzie spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wg mnie nie, po prostu grają z troszkę cofniętą średnicą i podbitym, ale nie zamulonym basem. Góra w nich nie powinna kłuć, przynajmniej nie kłuła z iPodem, nie wiem jak podziała na nie jaśniejsze źródło, ale same z siebie nie sprawiają wrażenie jakby miały zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może z tą V-ką przesadziłem,

Na pewno mają bas podbity, przez to może jest wrażenie trochę cofniętej średnicy. Jednak nie jest to tak jak np. w AKG K540 gdzie na dzień dobry słyszysz tylko bas i talerze.

Bylebyś nie parował z ciepłym i basowym źródłem bo klucha wyjdzie. Z jasnym będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z opinii wynika, że to raczej granie podobne do hd2000, czyli basowo-średnicowe z łagodna górą, tylko gęstsze i słodsze. Scena podobnie niewielka. Chciałbym porównać je łeb w łeb z hd2000...

 

Wystukane w skale dłutem stożkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wiem tylko, ze pady od hm5 sa bardziej eliptyczne, a hd6000 maja okragle muszle. wiec moze byc ciezko jedno z drugim spasowac; aczkolwiek nie probowalem. inna sprawa, w obu przypadkach masz sluchawki conajmniej bardzo dobre (o ile nie wybitne) w swojej cenie, i bez urazy, ale nie sadze, zebys uslyszal jakas znaczaca roznice miedzy nimi, tym bardziej na dac-u za 200 pln.

Edytowane przez arch1ebald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wiem tylko, ze pady od hm5 sa bardziej eliptyczne, a hd6000 maja okragle muszle. wiec moze byc ciezko jedno z drugim spasowac; aczkolwiek nie probowalem. inna sprawa, w obu przypadkach masz sluchawki conajmniej bardzo dobre (o ile nie wybitne) w swojej cenie, i bez urazy, ale nie sadze, zebys uslyszal jakas znaczaca roznice miedzy nimi, tym bardziej na dac-u za 200 pln.

WOW.

Różnicę m. nimi usłyszy na DACu z Chin za 5zł. To dwie różne, choć na tym samym poziomie, szkoły grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności