Skocz do zawartości
  • 0

Sennheiser do domu: Momentum vs HD598


SirLiptonTipton

Pytanie

Witam,

 

mój Padre zastanawia się nad wyborem słuchawek do domu. W grę wchodzą HD598 i Momentum wokółuszne.

W HD598 podoba mu się przestrzeń, detaliczność i bas. Momentum nie słyszał, ale ja chcę go przekonać do tego modelu, bo rzekomo jest to wyższa klasa brzmieniowa. Nie ukrywam pobudek egoistycznych, gdyż będę mu je podkradał.

 

Papa słucha klasycznego rocka, bluesa i szantów, ja natomiast głównie funku, jazzu, mniej elektroniki i rocka i deczko innych gatunków.

Słuchawki będą grały z różnych źródeł i docelowo w torze ze wzmakiem słuchawkowym, ale nie zawsze (tutaj plus dla Momentum).

Ja nie słyszałem żadnego z tych modeli, ale lubię raczej neutralne brzmienie i wyrównane, szerokie pasmo, częściej narzekam na kłujące lub swiszczące soprany i zbyt sterylny bas niż na sytuację odwrotną.

 

Proszę osoby, które miały styczność z tymi modelami o zabranie głosu.

 

Dzięki i pozdrawiam!

 

P.S. Jak będziecie mili, to może wrzucę tu czasem jakąś reckę od siebie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sprawa może być kontrowersyjna, ponieważ wybór ten zależy od tego do czego słuchawki będą podpinane, czy mają być tylko stacjonarne, czy również umilać czas poza domem. Według mnie, i też niektórych "muzostajniaków", Momentum mają sygnaturę podobną do HD600/HD650, które zaś zjadają HD598. Z drugiej strony długie przesiadywanie z MOE przy ulubionych utworach mogą być uciążliwe, bo w końcu to słuchawki On-Ear. Pod względem wygody HD598 wygrywają z nimi.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem tak, jako użytkownik momentum (over ear) i Hd600. Do dłuższych odsłuchów momentów się nie nadają chyba że masz bardzo małe uszy, te słuchawki sprawują się idealnie na zewnątrz i do tego podejrzewam zostały zaprojektowane (dłuższe odsłuchy powodują ból uszu, dla mnie jako osoby noszącej okulary jest to tym bardziej uciążliwe). Do domu polecam otwarte konstrukcje, Hd598 bym odpuścił i celował w używane HD580 bądź HD600.

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie to właśnie hd580/hd600 potrafią grać bardziej relaksująco aniżeli dt 880. Jednak dla mnie bezsprzecznie przyjemniejsze są 880 - jaśniejsze, mniej basowe granie. Sporo szersza scena i więcej powietrza. Ale to już kwestia gustu, ostatnio gościłem u siebie innego forumowicza - na smsl sanskryt + kamyk dla mnie 880 grały świetnie, dla Niego hd580. :)

 

Z tym że On słucha więcej popowych rytmów, a ja bardziej w stronę progresywnego rocka.

 

Także trzeba samemu sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co wyczytałem na forum wynika:

 

1. HD598 najszersza scena, ale ogólnie grają gorzej od HD600 czy HD650

 

2. W kwestii brzmienia MOE są lepsze niż HD600, HD650

 

Czyli kierując się tylko jakością dźwięku powinienem wybrać MOE.

 

Czy się z tym zgadzacie?

 

3. W kwestii wygody MOE wypadają najsłabiej.

 

 

@Miniu

 

Pisałeś, że MOE zastąpiły Ci w domu HD600, zgaduję więc, że grają od nich lepiej, ale nie polecasz ich ze względu na niewygodę. Right?

Edytowane przez SirLiptonTipton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie. MOE to zamknięte portable grające z ziemniaka. HD600/650 to otwarte domowe, które najlepiej zagrają z porządnego toru.

Skoro w planach jest wzmak, to szedłbym w HD600.

 

Sygnaturą nieco się MOE i hd600 różnią, hd600 więcej góry (choć nie słyszałem MOE na jakimś occ czy srebrze) i zdecydowanie większa scena.

 

MOE są gorsze od hd600 imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co wyczytałem na forum wynika:

 

1. HD598 najszersza scena, ale ogólnie grają gorzej od HD600 czy HD650

 

2. W kwestii brzmienia MOE są lepsze niż HD600, HD650

 

Czyli kierując się tylko jakością dźwięku powinienem wybrać MOE.

 

Czy się z tym zgadzacie?

 

3. W kwestii wygody MOE wypadają najsłabiej.

 

 

@klikacz

 

Pisałeś, że MOE zastąpiły Ci w domu HD600, zgaduję więc, że grają od nich lepiej, ale nie polecasz ich ze względu na niewygodę. Right?

Źle mnie zrozumiałeś. MOE nie są lepsze od HD600/650, ale bardzo podobne z minimalną przewagą HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok. Dzięki za wyprowadzenie z błędu.

 

Czemu Was tak męczę o te MOE? Bo można je mieć za 500 zł od tej babki z allegro, a za HD600 trzeba dać dwa razy tyle. A więcej niż 5 stów, póki co nie wchodzi w grę, więc szukam jak najlepiej brzmiących słuchawek do tej kwoty. Nawet kosztem wygody.

Nie muszą to być Senki, ale akurat HD598 też były do kupienia za 500 zł, więc zapytałem o te dwa modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli kosztem wygody to na alledrogo masz v-moda m80, miałem obydwa modele i mnie lepiej grały v-moda od momentum ale za mniej niż 500pln to faktycznie ciężko będzie kupić coś tak dobrze grającego, może Custom One Pro, masz dwie pary używek na aledrogo

Edytowane przez siara1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności