Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Philips SHP9500 vs AKG K612 Pro


Damix

Rekomendowane odpowiedzi

Świetne porównanie, mam właśnie K612 Pro na łbie i z pamięci to wręcz idealnie pokrywa mi się to co napisałeś z tym co sam słyszałem względem SHP9500. Jedyne co bym zaznaczył, to jednak moim zdaniem AKG mają ciut więcej basu i masy w dźwięku, ale nie jest to duża różnica.

 

Obie pary są świetne i nie potrafię wskazać całościowo lepszej. SHP mają tę przewagę, że są tańsze i duuuużo łatwiej je napędzić. AKG bez wzmacniacza zagrają na pół gwizdka.

 

To porównanie mnie utwierdza w jednym: Philips daje czadu przez ostatnie lata.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas

SHP9500 - Jak to w słuchawkach otwartych... Opadu szczęki nie ma. Impaktu brak, mógłby schodzić niżej.

 

Owszem, mógłby schodzić troszkę niżej, ale brak impaktu? Albo nie wiem co to impakt... :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bas

SHP9500 - Jak to w słuchawkach otwartych... Opadu szczęki nie ma. Impaktu brak, mógłby schodzić niżej.

Owszem, mógłby schodzić troszkę niżej, ale brak impaktu? Albo nie wiem co to impakt... :wacko:

Moze idzie o yebnięcie? ;)

 

Jawohl my Führer. Jeśli stuka tylko ta średnia część basu to ciężko nazywać to potężnym uderzeniem - impaktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

impakcja, impakt «zderzenie meteoroidu, planetoidy lub komety z innym ciałem kosmicznym»

Niestety angielski impact nie równa się polskiemu impaktowi. :P

 

No cóż, byłem święcie przekonany, że istnieje to słowo w sjp, jako synonim impetu. Dzięki ,zaraz poprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba o to się rozchodzi. No ale z otwartych słuchawek nie ma co się spodziewać impaktu takiego jak w zamkniętych.

Ale trzeba przyznać, że philips ostatnio zaskakuje i to pozytywnie. Do tego ten wygląd :). Akg jakby zatrzymało się w tym aspekcie w miejscu .

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szukaj synergii, ja impaktu mam w sam raz :)

Myślę, że to raczej kwestia odniesienia do konkretnych słuchawek. Do słuchania Daft Punk i innej elektroniki mam słuchawki zamknięte gdzie bas wibruje czaszkę :D.

 

 

Jasne, ale pisząc takie stwierdzenia, powinieneś również napisać o tym odniesieniu. Poza tym super :)

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne porównanie, mam właśnie K612 Pro na łbie i z pamięci to wręcz idealnie pokrywa mi się to co napisałeś z tym co sam słyszałem względem SHP9500. Jedyne co bym zaznaczył, to jednak moim zdaniem AKG mają ciut więcej basu i masy w dźwięku, ale nie jest to duża różnica.

 

Obie pary są świetne i nie potrafię wskazać całościowo lepszej. SHP mają tę przewagę, że są tańsze i duuuużo łatwiej je napędzić. AKG bez wzmacniacza zagrają na pół gwizdka.

 

To porównanie mnie utwierdza w jednym: Philips daje czadu przez ostatnie lata.

Co do większej ilości basu w AKG to się nie zgodzę ale masy jest nieco więcej, zawiera się to w stwierdzeniu, że są ciemniejsze całościowo.

Miło, że jesteśmy podobnego zdania i jednak nie jestem przygłuchy :ph34r: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, nie mam bezpośredniego porównania, ale generalnie odczucia niemal identyczne na tyle, na ile mnie pamięć nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności