Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałówki do 50zł


Sims

Pytanie

Witam.

 

Ponad rok temu zakupiłem Awei es500i, jednak po 3/4 (?) miesiącach kabel uległ uszkodzeniu - jakimś cudem musiałem musiałem pociągnąć za słuchawkę tak mocno że kabelek puścił zaraz przy "rozdzielaczu" lewej i prawej słuchawki.

Słuchawki ogólnie grały ok, miały sporo basu, ale przy ipod shuffle 4g nie był ten bas tak odczuwalny, niestety miały też wady: średnie gumpki nie leżały pewnie w uchu, często musiałem poprawiać słuchawkę, a przy wkładaniu do ucha słyszałem membranę? Duże gumki zaś były za duże.

 

Teraz zamierzam ponownie kupić słuchawki (planuję trochę częściej słuchać muzyki - przeróżnej muzyki) i chciałbym, aby:

- pewnie leżały w uchu, abym się nie martwił o to czy wypadną - myślę ze pianki comply dołączone do słuchawek przy kupnie na serwisie HeadBeat powinny to załatwić (jeśli chodzi o awei)

- dobra izolacja - często poruszam się komunikacją miejską i ani ja nie chcę słyszeć pasażerów, ani oni mnie :)

 

 

Jakimś audiofilem nie jestem i nawet jak mi powiecie coś o "mocnej górze" czy innych wyrażeniach tego typu, to pewnie nie zrozumiem.

Podejrzewam że nawet nie zauważył bym różnicy porównując granie słuchawek za 50 i za 100 zł. Ważne aby mi nie syczało nic podczas grania :)

 

Pozostaje zadać pytanie: czy przez rok pojawiło się coś nowego/spadły ceny jakiś fajnych słuchawek, czy ponownie kupić es500i tylko z piankami comply?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja od siebie polecę TDK EB950, powinno się udać wyrwać w tej cenie (gdzieś nawet w komisie tutaj widziałem).

Według mnie bezkonkurencyjne w tej cenie biorąc pod uwagę jakość dźwięku i wygodę. Dodatkowo w zestawie masz pianki comply.

Co prawda są jeszcze Sony MH1c, ale ten płaski przewód powoduje, że nie nadają się do użytku podczas spaceru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja jak zawsze będę polecał M9 classic. Miałem ostatnio zaszczyt pomacać i posłuchać u znajomego te delty i przy M9 niemają one dla mnie szans. Nawet zaczynając porównanie od samego wykonania, gdzie w jednej ręce miałem m9 a w drugie srebrne delty to delty wyglądają jak tani chiński shit w porównaniu do metalowych kopułek m9. Brzmienie delt też mnie jakoś nie powaliło, m9 zdecydowanie bardziej szczegółowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatnio borykając się z zakupem tanich doków przebijałem się przez wiele tematów, najczęściej pojawiają się philipsy, panasy i tdk. Pochodziłem trochę po marketach, posłuchałem w większości te dostępne tanie doki i za namową zaryzykowałem kupno właśnie M9 i powiem, że nie żałuje wyboru. Tak jak poprzednik napisał, jakość wykonania to zdecydowana póła wyżej podobnie jak ich granie. Nie słuchałem tych delt i nie widziałem nawet ale w porównaniu do tych co wymieniłem to przepaść. Ja słucham generalnie wszystkiego - trochę elektroniki, trochę polskiego rapu czasem jak najdzie mnie ochota to mocniejszego rocka i w każdym z tych gatunków grają mi ciekawie m9. Fajny mocny bas, wokale też, za te pieniądze nie wiem czy warto kombinować.

 

BTW. Ciekaw jestem tylko jak dużo bym zyskał na barwie gdybym zakupił te pianki comply...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0



Zdecydowanie polecę Ci bardziej od 600i model MEE M9 classic. Generalnie to zupełnie inna półka wykonania i jakości brzmienia. Zresztą w podobnych wątkach znajdziesz opinie innych użytkowników tego modelu bo jest ich już wielu.

Brat jakiś czas temu kupił chyba M9P i jak je na chwilę (dosłownie kilkadziesiąt sekund) podpiąłem pod swojego iPoda i dałem głośność na full to trochę się zdziwiłem, bo normalnie szumy słyszałem jakbym miał słuchawki za 5zł. Normalnie oczywiście tak nie słucham, wręcz przeciwnie cicho mam muzykę (dlatego na tłumieniu mi zależy), jednak byłem zdziwiony. Oczywiście zapytałem go co o nich sądzi i czekam na odpowiedź.

Martwi mnie jeszcze to, że nawet na allegro jest tylko 1 aukcja.

 



Ja od siebie polecę TDK EB950, powinno się udać wyrwać w tej cenie (gdzieś nawet w komisie tutaj widziałem).

Według mnie bezkonkurencyjne w tej cenie biorąc pod uwagę jakość dźwięku i wygodę. Dodatkowo w zestawie masz pianki comply.

Co prawda są jeszcze Sony MH1c, ale ten płaski przewód powoduje, że nie nadają się do użytku podczas spaceru.

TDK:

Na pierwszy rzut oka wyglądają ok, zastanawiam się jak z tymi piankami - czy szybko się zużywają.

Jak z pilotem (działa tylko z produktami apple?) - do iPoda raczej się pilot nie przyda, bo sam iPod ma wszystko co jest mi potrzebne, jednak fajnie by było gdyby pilot działał np. przy mojej lumii, albo innym telefonie (gdyby np. 2GB pamięci zaczęło brakować i musiał bym się przesiąść) .

 



Ja bym kilka złotówek do Brainwavz Delta dołożył

Zauważyłem że dużo osób je poleca, jednak widzę też że "rozdzielacz" lewej i prawej słuchawki jest dosyć daleko od tych słuchawek i nawet gdybym miał jakiś wypinany klips (np. od es500i) to za bardzo by nie pomógł ;/

Plusem są na pewno pianki dołączane do zestawu. Jak z noszeniem tych słuchawek, są ciężkie/ czuć jak kabel "zwisa", czy może są tak lekkie że w ogóle się tego nie odczuwa?

 

 

Zauważylem jeszcze pozytywne opinie na temat SoundMAGIC PL11, szczególnie ta recenzja mi się podoba, tym bardziej że słuchawki testowane były z iPodem któremu także trochę basu brakuje.

Zależy mi jeszcze na informacji o wygodzie noszenia - czy wypadają z ucha czy solidnie się trzymają (wiem że każde ucho inne, jednak dobrze jest poznać opinie innych). Nie ucieszą mnie słuchawki które będą super grąły, a co chwile będę musiał je poprawiać, albo martwić się żeby nie wypadły z ucha - i tak przy ciągłym słuchaniu ucho przywyknie do ewentualnych niedociągnięć, a do ciągłego poprawiania słuchawek się już nie przywyknie :)

Jak z izolacją w podanych słuchawkach (nie licząc pianek, które prawdopodobnie najlepiej sobie radzą)??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
BTW. Ciekaw jestem tylko jak dużo bym zyskał na barwie gdybym zakupił te pianki comply...

 

Jutro powinienem mieć pianki T-400 to dam znać jak nie zapomnę. Na razie borykam się z nieszczelnymi gumkami w M9 więc nie mogę się w 100% wypowiadać na ich temat. Jeżeli słuchając muzyki z głośnością ustawioną na 20/30 słyszę w autobusie "następny przystanek..." to znaczy, że gumki słabe, takich problemów z izolacją jeszcze nigdy nie miałem <_<

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie.

Niestety z powodu braku konkretów dot. wygody i izolacji dalej nie podjąłem decyzji.

Głownie zastanawiam się na deltami i mee m9.

 

Widzę że obie pozycje są polecane, delty są trochę droższe, ale chyba nie bez powodu.

Jak z efektem mikrofonowym, występuje?

 

Bardzo interesuje mnie izolacja od otoczenia i rozumiem że w tej cenie nie będzie ona świetna, jednak chciałbym aby była jak najlepsza. Mógłby ktoś powiedzieć w których słówkach mógłbym się spodziewać lepszej izolacji?

 

PS: Zauważyłem że na aukcjach do delt dodają pianki comply, testował ktoś te pianki? Podejrzewam że nie są to pianki t-400 bo by to napisali, dlatego jestem ciekawy jak się spisują.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Sims
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie.

Niestety z powodu braku konkretów dot. wygody i izolacji dalej nie podjąłem decyzji.

Głownie zastanawiam się na deltami i mee m9.

 

Widzę że obie pozycje są polecane, delty są trochę droższe, ale chyba nie bez powodu.

Jak z efektem mikrofonowym, występuje?

 

Bardzo interesuje mnie izolacja od otoczenia i rozumiem że w tej cenie nie będzie ona świetna, jednak chciałbym aby była jak najlepsza. Mógłby ktoś powiedzieć w których słówkach mógłbym się spodziewać lepszej izolacji?

 

PS: Zauważyłem że na aukcjach do delt dodają pianki comply, testował ktoś te pianki? Podejrzewam że nie są to pianki t-400 bo by to napisali, dlatego jestem ciekawy jak się spisują.

 

Pozdrawiam.

 

Pianki w deltach to najniższy model s-400 (seria active), na początek są świetne, ale bardzo szybko się ubijają i za jakiś czas tracą swoje "właściwości" i należało by je zmienić na nowe. Nie dają one takiej izolacji jak seria T (Isolation) ale bardzo przyjemnie leżą w uchu, dają poczucie komfortu i dodają trochę basu. W m9 masz za to w standardowym wyposażeniu gumki bi-flange, które też są znane z dobrej izolacji.

Generalnie pomiędzy tymi modelami jest dość spora różnica w jakości wykonania i w jakości brzmienia. Delty mają więcej basu, który przysłania trochę resztę pasma w moim odczuciu, w m9 basu jest trochę mniej ale scena szersza i bardziej szczegółowa. Budowa kopułek to w deltach plastik a w m9 aluminium.

Reasumując, jeżeli szukasz mocniejszego basu to bierz delty, jeżeli oczekujesz odrobinę bardziej szczegółowego brzmienia to m9.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Witam ponownie.

Niestety z powodu braku konkretów dot. wygody i izolacji dalej nie podjąłem decyzji.

Głownie zastanawiam się na deltami i mee m9.

 

Widzę że obie pozycje są polecane, delty są trochę droższe, ale chyba nie bez powodu.

Jak z efektem mikrofonowym, występuje?

 

Bardzo interesuje mnie izolacja od otoczenia i rozumiem że w tej cenie nie będzie ona świetna, jednak chciałbym aby była jak najlepsza. Mógłby ktoś powiedzieć w których słówkach mógłbym się spodziewać lepszej izolacji?

 

PS: Zauważyłem że na aukcjach do delt dodają pianki comply, testował ktoś te pianki? Podejrzewam że nie są to pianki t-400 bo by to napisali, dlatego jestem ciekawy jak się spisują.

 

Pozdrawiam.

 

Pianki w deltach to najniższy model s-400 (seria active), na początek są świetne, ale bardzo szybko się ubijają i za jakiś czas tracą swoje "właściwości" i należało by je zmienić na nowe. Nie dają one takiej izolacji jak seria T (Isolation) ale bardzo przyjemnie leżą w uchu, dają poczucie komfortu i dodają trochę basu. W m9 masz za to w standardowym wyposażeniu gumki bi-flange, które też są znane z dobrej izolacji.

Generalnie pomiędzy tymi modelami jest dość spora różnica w jakości wykonania i w jakości brzmienia. Delty mają zdecydowanie więcej basu, który przysłania trochę resztę pasma w moim odczuciu, w m9 basu jest trochę mniej ale scena szersza i bardziej szczegółowa. Budowa kopułek to w deltach plastik a w m9 aluminium.

Reasumując, jeżeli szukasz mocniejszego łupnięcia basu to bierz delty, jeżeli oczekujesz odrobinę bardziej szczegółowego brzmienia to m9.

 

 

Delty łupią basem, który w dodatku przysłania resztę pasm? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przyłączam się do tematu.
Szukam słuchawek dokanałowych, w cenie ok. 50zł
Muzyka jakiej słucham jest strasznie obszerna, jednakże w ponad 70% nastawiony jestem na czyste, szerokie brzmienie akustyczne gitary i basu oraz wyraźnym wokalu z przodu (nie przysłanianym przez inne pasma)
Zastanawiam się nad Brainwavz Alpha, Brainzwavz Delta, M9 Classic.
Player to Samsung Galaxy S Andvance + PowerAMP
lecz zamierzam kupić w najbliższej przyszłości Clip'a +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności