Skocz do zawartości

Czy z moimi AKG k550 jest wszystko w porządku?


wdwdr

Rekomendowane odpowiedzi

Moje AKG k550 mam już jakiś rok. Użytkuje ich głównie ze smartphonem (Nokia N8), rzadziej podpinam je po wzmaka. Od jakiś 2 tygodni zauważam niekorzystną zmianę dźwięku w słuchawkach. Podczas słuchania utworów z mocnym basem, pojawia się trzeszczenie. Ów trzeszczenie jest za każdym razem kiedy bas schodzi niżej. Bardzo mi to przeszkadza, tym bardziej, że wcześniej tego nie było. Czy możliwym jest, aby słuchawki się zepsuły? Czy po prostu jest coś z nimi nie tak? Możecie mi pomóc zaradzić temu zjawisku? Tak sobie myślę: może wina tego, że telefon dostarcza słuchawkom za mało mocy i brakuje im wzmocnienia... Tylko dlaczego to zjawisko nie występowało od nowości słuchawek. A może to dla tego, że słuchawki upadły mi raz na panele (z jakiegoś 1m), z zewnątrz nie ma nawet najmniejszych śladów upadku! Nie wiem, nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Niestety chwilowo nie mam też dostępu do wzmaka.

Liczę na Waszą pomoc! Z góry dziękuję za wszelkie pomocne odpowiedzi.

Pozdrawiam, Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem takie trzeszczenie to objawy: mechanicznego wgniecenia w membranie (taki dołeczek w mylarze) co samo w sobie trzeszczy, zmienia geometrie membrany, i wtedy cewka może trzeć o karkas i trzeszczeć, kolejna opcja to jakiś syf (kurz, pył, włos, itp) dotykający membrany. takie rzeczy sie objawiają właśnie przy dużym wychyleniu membrany, czyli niskich częstotliwościach przez nią odtwarzanych.

Najlepiej oddaj na gwarancje, dostań nowe i od razu sprzedaj, to beznadziejne słuchawki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejne to k545, natomiast k550 są super ale każdy przecież ma swoje zdanie.

A co do trzeszczenia to faktycznie może być coś z membraną. Możliwe że dostał się jakiś włos lub coś innego. Miałem podobny problem z hd565, membrana przy basie brumiała, okazało się że było na niej kilka włosów :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni po opublikowaniu tego postu miałem chwilę czasu aby posłuchać muzyki. Co dziwne trzeszczenie niemal ustało. Było lekko słyszalne przy ubasowionych kawałkach. W ten weeken miałem okazję dłużej posłuchać muzyki. Tak się złożyło, że miałem dostęp do wzmacniacza. Słuchawki grały idealnie. Brak jakichkolwiek zniekształceń. Z ciekawości pobawiłem się podbiciem basów. Wzmacniacz oferuje podbicie basu nawet o 10dB. Nie było słychać żadnych trzasków. Wczoraj korzystałem tylko i wyłącznie z telefonu. Słuchawki brzmią normalnie. Czyli jest OK!

 

Wiecie co mogło spowodować tą chwilową słabość słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności