Skocz do zawartości

Gdzie ta magia? Słuchawki po CAL!


CoCo

Rekomendowane odpowiedzi

W Saturnach są i w Media Marktach też, bo to to samo ;)

Ja w Poznaniu miałem je wpięte do sprzętu Philipsa, zamknięte na klucz więc nie dało się przepiąć. Poszedłem niedawno z własnym kablem, a tu stockowy wisi luźno, musieli je wyciągnąć na prośbę klientów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem kiedyś jedną rzecz, jeśli chodzi o taką "magię" - pierwsze odsłuchy lepszych sprzętów mogą być fajne, ale z reguły z nóg nie zwalają.

Natomiast jak się z nimi pobędzie dłużej, pozna się brzmienie i smaczki, to powrót na "stare śmieci" może być bolesny.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem kiedyś jedną rzecz, jeśli chodzi o taką "magię" - pierwsze odsłuchy lepszych sprzętów mogą być fajne, ale z reguły z nóg nie zwalają.

Natomiast jak się z nimi pobędzie dłużej, pozna się brzmienie i smaczki, to powrót na "stare śmieci" może być bolesny.

Tak, miałem z HE-300. Na początku nie czułem kolosalnej różnicy miedzy CAL/668B, ale po ok. 2 tyg wszystko się zmieniło.

 

Wczoraj słuchałem L2 w saturnie, ale niestety były wpięte. Jak dla mnie grają bardzo dobrze, dość uniwersalne. Stawiam je wyżej niż k550 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Podpiąłem DT880 Pro do odtwarzacza McIntosha MCD301, o przyjemnej cenie 20k. Pan w sklepie puścił mi typowo klasyczne kawałki z płyty CD, które brzmiały bardzo dobrze. Klarowność, scena, detaliczność, która mimo wszystko była muzykalna. Jednak porównując cenowo odsłuch w domu na zestawie za ~250 zł do odsłuichu za 21 tysięcy, różnica nie była aż tak oszałamiająca, żebym wydał 100 krotność tej ceny. Spodziewałem się prawdziwej magii, a w rzeczywistości zobaczyłem (a raczej usłyszałem) prosta sztuczkę z kartami ....

Jednak w tym momencie sam nie wiem co mam myśleć.

Witam,

jaką masz pewność, że jakość z dziurki słuchawkowej w tym MCD301 jest dobra ? Żadnej, choć cena wskazuję, że powinna być wybitna.

Porównywany w salonie Marantz SA 8005 był bez szans z Beresfordem TC-7533 (tylko dziurki słuchawkowe porównywane) 5k. vs 1k.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jedyną różnice między CAL a DT880 zauważyłem w poniższym utworze. Dzwonki w tle od 10-12 sekundy na CAL! są, ale jakieś takie przytłumione, niewyraźne. Dźwięczą krótko i jakoś niemrawo. Bez wsłuchiwania się, równie dobrze można byłoby je zignorować. Natomiast na DT880 Pro, one tam były. Wyraźne, takie jak powinny być. Tego rodzaju dźwięku szukam.

 

Thomas Newman -

 

 

Posłuchałem tego fragmentu (z Wimpa) najpierw na telefonie (Note 3) na słuchawkach"

- Koss Porta pro - w 15 i 18 sekundzie pojawiają się dzwoneczki i jeszcze później ale dość cicho

- Grado SR80 - jak wyżej

- Denon AH-D321 - dzwoneczki słychać już w 12 sekundzie i dalej jak wyżej, ale zdecydowanie wyraźniej

- Nad Viso HP50 - jak w Denonie, ale jakby krócej wybrzmiewały

oraz na wzmacniaczu NAD - żródło Daphile a jako dac Arcam rdac:

- Koss Porta pro - teraz raczej jak ze smartfona

- Grado SR80 - już około 10-11 sekundy pojawiają się dzwoneczki

- Denon AH-D321 - jak w Grado, z tym, że trochę je bas "przykrywa"

- Nad Viso HP50 - też koło 10-11 sekundy z tym ,że wydaje mi się, że tym razem brzmienie było lepsze niż na Denonach.

 

Nady graja u mnie dopiero kilka godzin. Reszta słuchawek wygrzana. Słuchawki raczej z niższej półki cenowej.

 

Może faktycznie ze smartfona zagrają Ci dobrze Denony D600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem kiedyś jedną rzecz, jeśli chodzi o taką "magię" - pierwsze odsłuchy lepszych sprzętów mogą być fajne, ale z reguły z nóg nie zwalają.

Natomiast jak się z nimi pobędzie dłużej, pozna się brzmienie i smaczki, to powrót na "stare śmieci" może być bolesny.

Dokładnie tak, jak sie zakosztuje luksusu to jest super, ale wrócić potem do zeczywistoci jest ciezko.

Temu lepiej piąć sie po szczeblach po kolei a nie prywac sie z motyką na słońce bo ciężko docenic "haj-end" a jeszcze ciężej go zostawic. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo, masz NADy hp50, możesz coś o nich napisać? Kupiłem ostatnio doki hp20 i są całkiem niezłe ;)

Jak na razie je testuję od wczoraj. Ciężko coś w tej chwili napisać. Czekam aż się wygrzeją. To co na te kilkanaście godzin grania zauważyłem...ze smartfona jak na razie brzmią trochę sucho. Z dziurki wzmacniacza jest dużo lepiej. W nocy i przez dzień same sobie grają. Może jutro wieczorem coś więcej będę mógł napisać. Ale nie licz,że to będzie recenzja .

Najlepiej jak zapytasz o to co Cię interesuje.

Edytowane przez alvent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, myślałem, że będę musiał się wsłuchiwać żeby wyłapywać te "dzwoneczki", a to przecież nieźle "napierdziala" od 10 sekundy.

 

Zarówno na K550, SHP 9500 i Grado 325i (CALi nie mogę sprawdzić, bo nie mam teraz w domu )

 

Słuchane na FiioX5 puszczonym po LO do SWS Audio Silicone XLR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ... ja nie pisałem, że u mnie słychać, że ho,ho, bo mam wypasiony sprzęt.

****o mam, a nie wypasiony sprzęt.

 

Po prostu myślałem, że te dzwoneczki to będą jakieś subtelne, cichutkie plumknięcia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To są subtelne dzwonki w tle? Wolne żarty :) Dzwony Zygmunta :P"

 

K...a, a gdzie ja tak napisałem ??? :P

 

 

Edyta : te dzwonki nie nadają się przecież do żadnych testów ;-)

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ale rzeczywiście pomyślałem, że muszą być ciężkie do wychwycenia"

 

bo są ... właśnie wyciągnąłem z szafy stare, 40-oletnie Helmuty i prawie nic nie słyszę...

 

sorry za te offy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności