Skocz do zawartości

Sansa clip + czy Sansa zip?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem wcześniej sanse clip + lecz padła i zastanawiam się czy kupić znowu clip + czy może zipa?

Rockboxa na pewno wrzucę na pokład :D Używałem i będę używał słuchawek SM 11PL. Moglibyście wymienić + i minusy zipa i clipa? A może wybrać coś innego?

Z góry dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansa clip zip . Ale jak chcesz petardę dźwięk to :

1-zrób pełny format Clip zip ...alokację ustaw na 2048 Bajtów ...nie więcej .

2-Po formacie wgraj starszy soft 01.01.15-jakościowo najlepszy choć ubogi w pewne funkcje .

3-Ale i tak będziesz korzystał z Rockboxa ...więc na koniec wgraj RB .

4-RB ustaw wg swoich preferencji ...ale koniecznie zaznacz DITHERING w Ustawieniach Dźwięku .

5-Teraz możesz cieszyć się najlepszym wg.mnie brzmieniem na Sanse Clip Zip :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie na olx np.taki za 100 nowy. http://olx.pl/oferta/odtwarzacz-mp3-sandisc-sansa-clip-4gb-CID99-ID7AdPJ.html

 

Wysłane z Lg p990 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie na olx np.taki za 100 nowy. http://olx.pl/oferta/odtwarzacz-mp3-sandisc-sansa-clip-4gb-CID99-ID7AdPJ.html

 

Wysłane z Lg p990 przy użyciu Tapatalka

Jednak biore sansa zip a nie clip :) clipa już miałem przez 4 lata jakoś nie narzekałem na niego był dobry :D Ale może pora na coś nowszego ? Czy nie warto dokładać ~100zł do kolorowego ekranu (i tego czym się różnią)?

Edytowane przez Degnerix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szukajcie na olx np.taki za 100 nowy. http://olx.pl/oferta/odtwarzacz-mp3-sandisc-sansa-clip-4gb-CID99-ID7AdPJ.html

 

Wysłane z Lg p990 przy użyciu Tapatalka

Jednak biore sansa zip a nie clip :) clipa już miałem przez 4 lata jakoś nie narzekałem na niego był dobry :D Ale może pora na coś nowszego ? Czy nie warto dokładać ~100zł do kolorowego ekranu (i tego czym się różnią)?

 

Nie warto.Te ekrany w zip są awaryjne.W moim miałem poziome kolorowe paski no i jeszcze luźno latające przyciski.Clip+ jest solidniejsza,no może z wyjątkiem włącznika,który ma tendencje do odpadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to clip+ mialy psujace się gniazda mini-jack. W zipach je wzmocniono.

To prawda u mnie słuchawki same wypadały ;/ mam jeszcze problem ze słuchawkami czyściłem je według wskazań producenta :

- nalać gorącej wody na talerzyk

- zanurzyć siateczkę

- wyciągnać i czekać aż wyschną

 

Zrobiłem tak i teraz nie działą mi prawa słuchawa ;/ pechowa końcówka roku wszystko się psuje ;/ Wezmę chyba jednak Clipa + i SM 11 PL i zmieszczę się w cenie nowego zipa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wziołbym zipa ale wysypały mi sie jeszcze moje SM PL11 ;/ i w cenie zipa mam SM PL 11 + Clipa.

@edit@
Podłączyłem SM PL11 do telefonu puściłem muzyke ruszyłem kablem i zagrała niedziałająca słuchawka ale po chwili znowu przestała grać więc zrobiłem jeszcze raz to samo ale teraz już nie zagrała wie ktoś moze o co chodzi ? albo jak to naprawić?

Edytowane przez Degnerix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest np. w Neonet za wygórowaną cenę jak dla mnie ale może się mylę :)http://www.neonet.pl/sandisk_sansa_clip_zip_8gb_grey.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro w ciągu ostatniego tygodnia pojawiły się dwie sztuki, jedną z nich udało mi się kupić.

 

Ceneo pokazuje kilka pozycji, ale czesto mylnie, wskazujący zamiast ZIP-a Clipa + - trzeba tu uważać by się nie naciąć.

 

Zaś te dostępne to często pojedyncze sztuki, z wystawy. W Mm w Katowicach jest czerwona sztuka wystawowa, zas w Saturnie w Silesii City Center - sztuka szara - też wystawowa. W stacjonarnych w zasadzie w Katowicach (podaję to miasto, bo tu szukałem) - nigdzie nie ma, sprzedawcy wspominali w niektórych sklepach, że ostatnie sztuki wyprzedały się kilka miesięcy temu

EDIT:

Całkiem dobra oferta @progmarky

Edytowane przez soothsayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby jest w neonecie ale nie dodaje sie do koszyka, mysle ze to ich bug na stronie. Z reszta jak sie cofne jeden poziom wyzej na wszystkie mp3/mp4 to nie ma nawet nic od sandiska. Kurcze, szkoda. Praktycznie nie ma alternatywy w tej cenie, szkoda ze nie zamowilem X1 w preorderze po 350, teraz ****

Edytowane przez tommiyacht
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biore SM PL11 i Zipa (OEM) ze sklepu w którym kupiłem 4 lata temu clipa mam nadzieję że będe zadowolony z grajka :D
Chyba że spróbować jakiśnowych słuchawek niż te SM PL11 ?

Clip Sport też ciekawy ale nie ma rockboxa więc chyba odpada ;/

Edytowane przez Degnerix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności