Skocz do zawartości

DAC/DAC+AMP/DAP do użytku ze stacjonarnym audio i laptopem


salo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad zakupem DAC'a z wejściem USB. DAC miałby przetwarzać sygnał z laptopa (flac'i z foobara), który następnie by trafiał do amplitunera stereo (HK 3480, kolumny B&W 603). Troszkę się zacząłem wkręcać w słuchawki, więc myślę, że mógłbym od razu kupić DAC+AMP mając na uwadze napędzanie słuchawek, w które zapewne się za jakiś czas zaopatrzę (na razie są w drodze SHP9500 z zamówienia grupowego adikadika, ale pewnie będę szukał też słuchawek z mocniejszym basem).

 

Do grania poza domem na razie mam Cowon i7 + Koss Porta Pro i nie mam ciśnienia, żeby zmieniać. Chyba, że warto uderzyć w coś typu Fiio X5 i pozbyć się przy okazji Cowona?

 

Mam też budżetowe DVD pioneera z wyjściem coaxial - pewnie czasem chciałbym wykorzystywać go jako transport dla DAC przy odtwarzaniu płyt CD.

 

Co do muzyki, to słucham głównie rocka alternatywnego i klasycznego, trochę elektroniki, trip hopu, czasem bardziej czarne klimaty (soul, rap), rzadziej klasyczny jazz. Na pewno zależy mi na dobrym, ale kontrolowanym basie, wyrazistych gitarach i dobrej szczegółowości wysokich i średnich tonów. DAC powinien grać jak najbardziej neutralnie, natomiast wzmacniacz słuchawkowy może mocniej eksponować basy (ale też nie koniecznie).

 

Mój budżet to 600-1400zł zależnie od tego, jakiego typu będzie to urządzenie (DAC, DAC+AMP, DAP). Nie wiem, na ile ten opis powyżej ma sens - mam nadzieję, że bardziej doświadczeni forumowicze nakierują mnie na dobrą drogę i zaproponują konkretne modele:-)

 

Pozdrawiam,

salo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 jest dobrym rozwiązaniem, którego ja także używam. Dac jest super ale hifimediy U2 sprzedawałem z bólem... Cowon i7 to świetny odtwarzacz i jeżeli nie przeszkadza Ci mała pojemność to kupił bym hifimediy U2 albo dragonfly, który jest teraz na allegro za 349zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności