Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, audionanik napisał:

Nie drażni Cie góra z tym ww? Dla mnie była sucha i cyfrowa; przypominała trzask łamanych suchych gałązek.

Nie, może to zależy bardziej od elektroniki niż druta, jak jest całość przed na granicy to wtedy jest przegięcie, u mnie tego nie ma, ze srebrem jest wyraźniej/bez rozmazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, saudio napisał:

Nie, może to zależy bardziej od elektroniki niż druta, jak jest całość przed na granicy to wtedy jest przegięcie, u mnie tego nie ma, ze srebrem jest wyraźniej/bez rozmazania.

A czym gonisz finale? Bo ja Qutesta już nie miałem, jak je słuchałem.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio odsłuchy kolejnej już pary NightHawków Carbon doprowadziły mnie do ciekawych spostrzeżeń. Jak bardzo zawodna jest aparatura odsłuchowa człowienia pt. mózg-uszy? Ano tak, że praktycznie do każdego rodzaju brzmienia można się przyzwyczaić. Niby wiedziałem o tym od dawna, niby ostrzegali co bardziej rozsądni i doświadczeni audiofile z tego i nie tylko forum. Ale jako, że bez hajpu nie ma imprezy, a wyparcie to stały element chyba większości audio-ześwirowańców, to człowień brnął w ten temat i słuchał. 

 

I co? 

 

No jak byk wychodzi, że NHC są cholernie wręcz pogłosowe i wszystkie dźwięki są w nich jakby co najmniej podwojone. Scena jest przez to bardzo chaotyczna i nieuporządkowana, taka brzmieniowa samowolka. Choć daje to ciekawy efekt takiego dużego dźwięku. 

 

Ponadto, graniu towarzyszy efekt takiej jakiejś dziwnej kartonowości. Tutaj też coś nie wyszło do końca konstruktorom. No chyba, że celowali w taki efekt.

 

Wysokie tony są ******ste. Tyle tylko, że przyczepione niejako do reszty pasma. No i mają podbity chyba niższy ich zakres, żeby brzmienie było efektowne. 

 

Równe jak stół HE560 ukazują powyższe aspekty jak na dłoni. No, prawie równe, bo wiadomo, że nie ma idealnie równych słuchawek. Każde mają jakieś swoje bolączki. Hifimany na przykład dla mnie są zbyt jasne ostatecznie gdzieś tam na wyższej średnicy/górze. Przydałoby się im też nieco więcej midbasu, czy tam tego wyższego. Jeśli więc chodzi o planary, to co prawda nie słuchałem zbyt wielu modeli, ale Aeony Closed dla mnie są lepsze. 

 

Tyle. Trzeba będzie NHC wstawiać w komis. To dalej świetne słuchawki, przynajmniej pod pewnymi względami, mega wygodne. Ale nie mogę zaakceptować tej ich dziwności po prostu, sorry ale dla mnie to niedopracowany produkt przez to. Zwracam honor użytkownikowi @Spawn i wszystkim tym, którzy pisali, że są to słuchawki dziwne/specyficzne. 

 

 

Edytowane przez Undertaker
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Undertaker napisał:

Równe jak stół HE560 ukazują powyższe aspekty jak na dłoni.

 

🤣😂😆

 

Od teraz jak mi się któreś słuchawki nie spodobają to już wiem co powiedzieć producentowi - niedopracowany produkt!

 

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Undertaker napisał:

Dzięki. Jak będę kupował następne Hawki, to o Tobie pomyślę. 

 

Tyle życzliwości bije od tego skromnego i miłego człowienia @timecage. Zaczynam wierzyć w ludzkość normalnie. :D

 

Ja jestem bardzo życzliwy, ale niestety w równym stopniu cyniczny :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudiowidziałem ten wykres, ale HE560 lepiej mi grają jednak jak patrzę się na ten: https://www.innerfidelity.com/images/HiFiMANHE5602014.pdf

 

Choć ten gościu z DIY-Audio Heaven pisał o neutral tonal balance, choć też dodał że ze swoimi bolączkami, więc wychodzi jak ze wszystkimi równymi słuchawkami - niby równe, ale nie tak znowu równe.

 

Niektórzy za równe uważają Audeze LCD2/X, więc jak wygram w totka to je na pewno sprawdzę, bo 2 to od zawsze za mną chodzą. 

 

Najrówniejsze (ewentualnie z najbardziej skompresowaną dynamiką, zwał jak zwał) są dla mnie Aeony Closed. Jedni piszą, że Ethery jeszcze równiejsze, a inni, że muzykalne bardziej. 

 

W sumie te Aeony Open jak grają w stylu Hawków tylko bez pogłosów, to też pewnie byłyby ciekawe, bo te pogłosy walnęły mnie dzisiaj niczym cynizm @timecage, a tak poza tym ta ich ponurowata karmelowość jest więcej niż ciekawa, dlatego jak sobie o niej przypominam, to je ponownie kupuję. 

 

Ale tego pogłosu już niestety chyba nie odsłyszę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Undertaker napisał:

NHC są cholernie wręcz pogłosowe i wszystkie dźwięki są w nich jakby co najmniej podwojone. Scena jest przez to bardzo chaotyczna i nieuporządkowana, taka brzmieniowa samowolka.

Są tacy (Joshua Valour jak pamiętam), co używają ich do gier ze względu na precyzyjne  pozycjonowanie:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanikHmm, z rok temu przeszło grałem na nich na PS4 w Destiny 2 i Gran Turismo Sport. W strzelankę dobrze mi szło a w GT natrzaskałem najwyższy poziom Fair Play za niezderzanie się z innymi kierowcami. 

 

Jakby się zastanowić to one taki swego rodzaju 3 wymiar dźwięku tworzą. 

 

Może Skylar przerósł całe pokolenie domorosłych audiofilów? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Undertaker napisał:

@saudiowidziałem ten wykres, ale HE560 lepiej mi grają jednak jak patrzę się na ten: https://www.innerfidelity.com/images/HiFiMANHE5602014.pdf

 

Choć ten gościu z DIY-Audio Heaven pisał o neutral tonal balance, choć też dodał że ze swoimi bolączkami, więc wychodzi jak ze wszystkimi równymi słuchawkami - niby równe, ale nie tak znowu równe.

 

Niektórzy za równe uważają Audeze LCD2/X, więc jak wygram w totka to je na pewno sprawdzę, bo 2 to od zawsze za mną chodzą. 

 

Najrówniejsze (ewentualnie z najbardziej skompresowaną dynamiką, zwał jak zwał) są dla mnie Aeony Closed. Jedni piszą, że Ethery jeszcze równiejsze, a inni, że muzykalne bardziej. 

 

W sumie te Aeony Open jak grają w stylu Hawków tylko bez pogłosów, to też pewnie byłyby ciekawe, bo te pogłosy walnęły mnie dzisiaj niczym cynizm @timecage, a tak poza tym ta ich ponurowata karmelowość jest więcej niż ciekawa, dlatego jak sobie o niej przypominam, to je ponownie kupuję. 

 

Ale tego pogłosu już niestety chyba nie odsłyszę.

 

 

Tylko na Inner są stare a nie te nowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audionanik napisał:

A tak w ogóle, to po kiego komu równe słuchawki?

 

Żeby wyciągnąć maksa z podbajerzonych źródeł/wzmaków a nie przesadzić.

26 minut temu, audionanik napisał:

A @Spawn to sie nie zna sie, kuna.

 

Powtarzasz to sobie rano i wieczorem jak paciorek? ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności