Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

AKG K1000 to słuchawki o rodowodzie na poły kosmicznym, opracowane na zlecenie i dzięki funduszom NASA, cec**jące się całkowitą konstrukcyjną odmiennością w postaci przetworników nie przylegających do głowy, lecz zawieszonych swobodnie po jej bokach. Przetworniki te posiadają możliwość regulacji kąta położenia w osi pionowej, co skutkuje dość znacznymi zmianami brzmienia, a także wymagają wyjątkowej jak na słuchawki mocy napędu, szacowanej w przedziale 8 do 15 watów. Chociaż tradycyjnie zaliczane do słuchawek dynamicznych, są K1000 według producenta w istocie jedynym przedstawicielem odrębnej klasy typu przetwornika o tak zwanej swobodnie wibrującej diafragmie. Konstrukcja ta odznacza się wyjątkowo wysoką skutecznością akustyczną w przestrzeni otwartej, dzięki czemu można było zrezygnować z zamknięcia przetworników w pudle rezonansowym słuchawkowej muszli.

 

Jak do głowy nie przylegają, to biją wszystkie inne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, co tu sie wyprawia...! ?? Mam te słuchawki ok. 2 tygodni i od samego początku byłem zachwycony ale teraz to jest jakaś orgastyczna uczta! Nie wiem, czy to efekt wygrzewania, adaptacji słuchu czy faz księżyca ale NHC są niesamowite ?

Piszecie, że zmiana może następować nawet do 150 godzin. Aż się boję pomyśleć, co wtedy będzie :P

Czekam, aż się ustabilizują bo nie wiem, w którą stronę pójść z  kablem. Początkowo chciałem porwać się na srebro (nie żeby czegoś brakowało) ale pomyślałem, że Hołki grają tak gładko, że srebro nie może niczego zepsuć, a może  tylko pogłębić wszystkie pozytywne cechy słuchawek ale teraz nie jestem tego już taki pewien. W tym momencie są naprawdę bardzo detaliczne i nie wiem, czy srebrem nie zrobię sobie kuku...  Na razie słucham na oryginalnym kablu + przedłużacz na Furutechu, a jedynie interkonekt jest srebrny.

W każdym razie z decyzją poczekam jeszcze jakiś czas.

A póki co czas na trochę hedonistycznych doznań ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na razie powiesiłem NHC... i słucham z kolumn...pozwolili domownicy głośniej posłuchać ? też piknie, w sluchaweczkach wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie jestem przez jakiś czas "skazany" na słuchawki bo sprzedałem mieszkanie i jestem na banicji u teściów ? Cały pozytyw tego jest taki, że się właśnie buduję i wreszcie własny pokój audio będzie ?

Edytowane przez velone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, velone napisał:

Ja na razie jestem przez jakiś czas "skazany" na słuchawki bo sprzedałem mieszkanie i jestem na banicji u teściów ? Cały pozytyw tego jest taki, że się właśnie buduję i wreszcie własny pokój audio będzie ?

Nie szalej ze srebrem do Hawków, tylko jak najlepsza miedź i będzie Pan zadowolony...he,he.

Najlepiej z J.Dragonem pogadać, on będzie wiedział jak dogodzić Hawkom...?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie byłem i widzę,że NH nabrały sporego wzięcia,mam je w zasadzie od samego pojawienia się ich na rynku ,a mówiłem,że to bardzo ciekawe słuchawki i przekonało się do nich już sporo osób no to bardzo dobrze .Moje są przerobione na zamknięte i świetnie w tym układzie się jak dla mnie sprawują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, velone napisał:

 

 

Początkowo chciałem porwać się na srebro (nie żeby czegoś brakowało) ale pomyślałem, że Hołki grają tak gładko, że srebro nie może niczego zepsuć, a może  tylko pogłębić wszystkie pozytywne cechy słuchawek ale teraz nie jestem tego już taki pewien. W tym momencie są naprawdę bardzo detaliczne i nie wiem, czy srebrem nie zrobię sobie kuku... 

 

Miedź, miedź i jeszcze raz miedź.

@Perul  też wyczaruje co trzeba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja z tym Hawka'mi w Polsce. Myślałem, że nawet producent zapomniał już o nich, a tu proszę ? Pierw 2,5 roku temu mega hype na forum (zakończony po chwili wyprzedażami na aukcjach) jak były nowinką, a teraz mega hype jak AQ wrzucił je do kosza z promocjami z powodu wyprzedaży związanych z czyszczeniem magazynów po zakończeniu produkcji słuchafonów.

 

Ciekawie się czyta opinie, jak to AQ brzmią "lampowo i analogowo" [1*nie, nie brzmią*] albo mają "to coś" [2*tak to coś mają, ale o tym za chwilkę*].

 

Wyjaśniam:

* "lampowo i analogowo" może brzmieć tor, nie przetworniki. przetwornik nie jest w stanie dodać tego "wszechobecnego" ciepła i koloru, które dodaje lampa zaimplementowana gdzieś torze. Hołki brzmią bardzo skrycie, ale w żadnym wypadku nie brzmią lampowo.

* "mają to coś" tzn. coś zrobione niedokońca poprawnie w strojeniu i projekcie muszli. Głownie chodzi przełom średnich tonów z tonami wysokimi (nazywane często " tonami wyższymi średnimi"). Sygantura Hołków na stockowych padach jest następująca: mało najniższego basu -> bardzo dużo średniego basu "sklejonego" z niższą średnicą -> dużo niższej średnicy sklejonej bezpośrednio z tonami wysokimi. Zapomniano o najniższym basie oraz wyższej średnicy. Do tego dodatkowo otrzymujemy dziwaczny kościelny pogłos jak odbicia się od ścian niczym w źle zaprojektowanym pokoju odsłuchowym. To wszystko może być ciekawe przy wokalnych, powolnych numerach, lecz przy nieco szybszych po prostu wszystko nachodzi na siebie i potęguje efekt.

 

Teoretycznie nie ma złych słuchawek, jest źle dobrany tor jednakże przy Hawkach bez EQ nie mogłem zrobić nic. Na tym samym jasnym torze stare poczciwe HD650 miały więcej powietrza, a  w żadnym przypadku nie można im było zarzucić że dźwięk jest mało angażujący lub męczący.

 

 

  • Like 9
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, demolka napisał:

Wyjaśniam:

* "lampowo i analogowo" może brzmieć tor, nie przetworniki. przetwornik nie jest w stanie dodać tego "wszechobecnego" ciepła i koloru, które dodaje lampa zaimplementowana gdzieś torze. Hołki brzmią bardzo skrycie, ale w żadnym wypadku nie brzmią lampowo.

* "mają to coś" tzn. coś zrobione niedokońca poprawnie w strojeniu i projekcie muszli. Głownie chodzi przełom średnich tonów z tonami wysokimi (nazywane często " tonami wyższymi średnimi"). Sygantura Hołków na stockowych padach jest następująca: mało najniższego basu -> bardzo dużo średniego basu "sklejonego" z niższą średnicą -> dużo niższej średnicy sklejonej bezpośrednio z tonami wysokimi. Zapomniano o najniższym basie oraz wyższej średnicy. Do tego dodatkowo otrzymujemy dziwaczny kościelny pogłos jak odbicia się od ścian niczym w źle zaprojektowanym pokoju odsłuchowym. To wszystko może być ciekawe przy wokalnych, powolnych numerach, lecz przy nieco szybszych po prostu wszystko nachodzi na siebie i potęguje efekt.

 

Teoretycznie nie ma złych słuchawek, jest źle dobrany tor jednakże przy Hawkach bez EQ nie mogłem zrobić nic. Na tym samym jasnym torze stare poczciwe HD650 miały więcej powietrza, a  w żadnym przypadku nie można im było zarzucić że dźwięk jest mało angażujący lub męczący.

 

 

 

Na początek wypadałoby napisać skąd takie opinie.

Z pozycji: posiadacza, użytkownika, czytelnika netu ...?

 

Mam aktualnie NH woodsy, HD650 również. Nie używam, z zasady EQ. Źróreł portable i nie, całkiem mam sporo. 

Zastanawiające jest to, że HD650 są zakurzone, w odstawce, a NH nagminnie w użyciu, na głowie.

Nie wiem, a może ja jakiś głuchy jestem ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz WSZYSCY posiadacze tych nie lampowo i nie analogowo brzmiacych dziwadel hop siup do komisu. Po tym wyjasniajacym wpisie ,nie ma juz zapewne nikogo,komu by sie nadal podobaly. (pssss moje zostaja ale nie mowcie nikomu bo wstyd..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Noah napisał:

No to teraz WSZYSCY posiadacze tych nie lampowo i nie analogowo brzmiacych dziwadel hop siup do komisu. Po tym wyjasniajacym wpisie ,nie ma juz zapewne nikogo,komu by sie nadal podobaly. (pssss moje zostaja ale nie mowcie nikomu bo wstyd..)

 

Jak masz carbony, to dawaj w komis, biorę na cito.:)

Aaa, sowy masz, no to jeszcze szybciej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chico99 napisał:

 

Na początek wypadałoby napisać skąd takie opinie.

Z pozycji: posiadacza, użytkownika, czytelnika netu ...?

 

Mam aktualnie NH woodsy, HD650 również. Nie używam, z zasady EQ. Źróreł portable i nie, całkiem mam sporo. 

Zastanawiające jest to, że HD650 są zakurzone, w odstawce, a NH nagminnie w użyciu, na głowie.

Nie wiem, a może ja jakiś głuchy jestem ...

 

 

Nie obraźcie się Panowie, ale nie za bardzo chce wchodzić w dyskusję. Ci którzy z dźwiękiem mają doczynienia na codzień (Perul, Mayster itp). jak jest po cichu polubiłi mój post. Ci którzy hypują AQ znowu rozpoczynają dyskuje ?

Prawda jest taka, że albo CableGuy zrobił najlepsze słuchawki na świecie (tylko czemu zakończył ich produkcję :-)),  a reszta słuchawek na świecie jest zła (łącznie z innym ciepłymi misiami).

Pozdrawiam

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Noah napisał:

No to teraz WSZYSCY posiadacze tych nie lampowo i nie analogowo brzmiacych dziwadel hop siup do komisu. Po tym wyjasniajacym wpisie ,nie ma juz zapewne nikogo,komu by sie nadal podobaly. (pssss moje zostaja ale nie mowcie nikomu bo wstyd..)

Zgadzam się, kochałem te słuchawki, ale zarejestrowany 2 godziny temu użytkownik otworzył mi oczy :D.

 

4 minuty temu, demolka napisał:

 

Nie obraźcie się Panowie, ale nie za bardzo chce wchodzić w dyskusję. Ci którzy z dźwiękiem mają doczynienia na codzień (Perul, Mayster itp). jak jest po cichu polubiłi mój post. Ci którzy hypują AQ znowu rozpoczynają dyskuje ?

Prawda jest taka, że albo CableGuy zrobił najlepsze słuchawki na świecie (tylko czemu zakończył ich produkcję :-)),  a reszta słuchawek na świecie jest zła (łącznie z innym ciepłymi misiami).

Pozdrawiam

 

Nie chcesz wchodzić w dyskusję i dlatego zabrałeś głos w dyskusji, jaką z natury jest wątek na forum? :rolleyes:

No i oczywiście wiesz kto tutaj ma ile do czynienia z dźwiękiem, które słuchawki są złe, a my wszyscy to banda idiotów, bo mamy inne zdanie. Cóż, gratulacje za debiut na forum :D.

 

Edytowane przez timecage
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, timecage napisał:

Zgadzam się, kochałem te słuchawki, ale zarejestrowany 2 godziny temu użytkownik otworzył mi oczy :D.

 

Nie chcesz wchodzić w dyskusję i dlatego zabrałeś głos w dyskusji, jaką z natury jest wątek na forum? :rolleyes:

No i oczywiście wiesz kto tutaj ma ile do czynienia z dźwiękiem, które słuchawki są złe, a my wszyscy to banda idiotów. Cóż, gratulacje za debiut na forum :D.

 

Zgadza się - zaintrygowały mnie inny temat. Tutaj trafiłem z ciekawości, ponieważ jako niezarejestrowany użytkownil śledziłem ten temat dwa lata temu i zdziwiło mnie to zmartwychwstanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, demolka napisał:

 

Nie obraźcie się Panowie, ale nie za bardzo chce wchodzić w dyskusję. Ci którzy z dźwiękiem mają doczynienia na codzień (Perul, Mayster itp). jak jest po cichu polubiłi mój post. Ci którzy hypują AQ znowu rozpoczynają dyskuje ?

Prawda jest taka, że albo CableGuy zrobił najlepsze słuchawki na świecie (tylko czemu zakończył ich produkcję :-)),  a reszta słuchawek na świecie jest zła (łącznie z innym ciepłymi misiami).

Pozdrawiam

 

 

2 minuty temu, demolka napisał:

Zgadza się - zaintrygowały mnie inny temat. Tutaj trafiłem z ciekawości, ponieważ jako niezarejestrowany użytkownil śledziłem ten temat dwa lata temu i zdziwiło mnie to zmartwychwstanie :)

 

Nadal nie odpowiedziałeś na jakiej podstawie wygłaszasz te opinie, przypuszczam, że sporo czytałeś ... tylko ...;)

Może jestem i głuchy i niewrażliwy na zapachy również ale czuję tu trolling.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, timecage napisał:

Zgadzam się, kochałem te słuchawki, ale zarejestrowany 2 godziny temu użytkownik otworzył mi oczy :D.

 

Nie chcesz wchodzić w dyskusję i dlatego zabrałeś głos w dyskusji, jaką z natury jest wątek na forum? :rolleyes:

No i oczywiście wiesz kto tutaj ma ile do czynienia z dźwiękiem, które słuchawki są złe, a my wszyscy to banda idiotów, bo mamy inne zdanie. Cóż, gratulacje za debiut na forum :D.

 

 

Kolega który zarejestrował się jak sam zauważyłeś 2 godziny temu napisał jednego z bardziej merytorycznych postów w tym wątku. Nikt nie odniósł się do treści a został mu wytknięty krótki staż. Słabe to jest moim zdaniem.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Spawn napisał:

 

Kolega który zarejestrował się jak sam zauważyłeś 2 godziny temu napisał jednego z bardziej merytorycznych postów w tym wątku. Nikt nie odniósł się do treści a został mu wytknięty krótki staż. Słabe to jest moim zdaniem.

Została mu wytknięta forma/kontekst wypowiedzi i to w sposób żartobliwy. Do kwestii merytorycznych się nie odniosłem, bo nie miałem ochoty :). W przeciwieństwie do kolegi uznaję, że ludzie mają prawo do różnych opinii i gustów, więc nie mam ochoty przekonywać go, iż jego opinie i gusta są błędne/gorsze od moich.

 

Mniej więcej połowa tego wątku, jeśli chodzi o dyskusje merytoryczne, sprowadza się do rozważań czyj gust jest lepszy i jak bardzo niektórzy nie potrafią odróżnić swojego gustu od podstawowych praw wszechświata. Mi się znudziło.

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spawn napisał:

 

Kolega który zarejestrował się jak sam zauważyłeś 2 godziny temu napisał jednego z bardziej merytorycznych postów w tym wątku. Nikt nie odniósł się do treści a został mu wytknięty krótki staż. Słabe to jest moim zdaniem.

Merytoryczny bo pojechal posluchawkach ,ktorych nie lubisz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chico99 napisał:

 

 

Nadal nie odpowiedziałeś na jakiej podstawie wygłaszasz te opinie, przypuszczam, że sporo czytałeś ... tylko ...;)

Może jestem i głuchy i niewrażliwy na zapachy również ale czuję tu trolling.?

 

Ale jaką podstawę byś chciał usłyszeć ? Nie za bardzo rozumiem.

Miałem te słuchawki, miałem wiele innych. Miałem również wiele różnych kolumn i wzmacniaczy. Zdarzyło mi się dorabiać stojąc za konsolą. Nie mam innych podstaw oprócz tego, że interesuję się dźwiękiem.

Nie jest moim celem trollowanie tylko na prawdę uważam, że to były najdziwniejsze słuchawki jakie miałem. Nic po za tym. Sprawdzą się w wokalizie oraz gitarach akustycznych, ale i tam oprócz fajnie dodanej masy dodadzą dziwny pogłos.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności