Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, velone napisał:

 

Jaką wersję zamówiłeś (miedź/srebro/hybryda) i jaki był ogólny wpływ kabelka na brzmienie?

Dopiero go odbiorę, zamówiłem na miedzi. Nie oczekuję poprawy dźwięku a ergonomii, balans dlatego że mój DAP ma wyjście zbalansowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Corvin74 napisał:

Dopiero go odbiorę, zamówiłem na miedzi. Nie oczekuję poprawy dźwięku a ergonomii, balans dlatego że mój DAP ma wyjście zbalansowane.

 

W takim razie z niecierpliwością czekam na wrażenia i opis ewentualnych zmian.

A może wiecie, czy oryginał w NHC jest srebrzony, czy tylko miedziak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, timecage napisał:

No ale nie róbmy z tego innego gustu krucjaty ;).

Powyższe jest zainspirowane faktem, że wyszedłem na jeden wieczór, wracam, a tu 3+ nowe strony w wątku

No ale czym mamy się zająć w takim razie? Czymś pożytecznym, czy co?

7 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Powiedz to temu Szwedowi, który z dwoma Norwegami nagrał fantastyczną płytę Hoff Ensemble "Polarity" z HD650 na uszach

Ok. ale ja jestem audiofilem, a nie jakimś tam muzykiem!!! Moja żona jest muzykiem - jej hd650 bardzo siadły:D

5 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Z muzykami co mają słuch często absolutny to ciekawa sprawa...

Absoluta to może mieć murarz, a muzyk z niego może być żaden (choć nie wykluczam). Zdecydowana większość muzyków nie ma słuchu absolutnego i sobie świetnie radzi w zawodzie.

Słuch muzyczny to jest tylko (lub aż) umiejętność zapamiętania (a wcześniej rozpoznania) najniższej składowej częstotliwości w dźwięku (który składa się z wielu harmonicznych, czysta sinusoida/gołe dźwięki nie występują w instrumentach i w naturze).

Większość ludzi rozpoznaje wysokość dźwięku (ton podstawowy) po jego barwie, więc muzycy np. lepiej sobie radzą ze strojeniem (jeśli nie mają kamertonu pod ręką, czy innego punktu odniesienia) na swoim/znanym instrumencie (w orkiestrze symfonicznej "a" podaje zawsze obój, czyli instrument najbliższy barwą do ludzkiego głosu; reszta stroi się od niego).

Słuch muzyczny (pamięć) można ćwiczyć i wcale nie oznacza to poprawy słuchu w sensie sprawniejszego aparatu (wielu muzyków ma zniszczony słuch - choroba zawodowa).

4 godziny temu, mojo_aka_jojo napisał:

HD800 zostaly publicznie obsmiane i stwierdzono, ze to musi byc zart ze strony firmy.

W końcu, ufff...

Ale wybrzmienia mają pięknie poczarowane i są bardzo efektowne.:D

 

 

@sFormatowany, chyba zacznę liczyć ile razy ten wykres pojawił się na forum:D.

 

2 godziny temu, chico99 napisał:

Nie, nie mój nie jest od Jimmiego, mój sprzedał mi @Vaiet

Imho niewiele odbiega od oryginału.

Za długo zwlekałem i mi go kupiłeś; rzeczywiście nie zmienia hołków? Bo ja mam problem z zamiennikiem oryginału, wszystko mi nie pasuje.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audionanik napisał:

Za długo zwlekałem i mi go kupiłeś; rzeczywiście nie zmienia hołków? Bo ja mam problem z zamiennikiem oryginału, wszystko mi nie pasuje.

 

Przykro mi ... ale chyba wcale nie he,he. To Ty byłeś tym drugim kupcem, o którym  Damian wspominał, jak się z nim targowałem.

Jeszcze tak do końca nie wiem, testy trwają. Ale jeśli już, to niewiele.

W każdym razie, warto było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chico99 napisał:

Kabelek bardzo przyjemny, świetnie wykonany i jack 6,3, co na początku mi nie pasowało, ale w sumie mam do x1s i azura bez przejściówki.

Ja zamówiłem zbalansowany 2,5m.

ale też zastanawiam się nad drugim do stacjonarki z 6.3 niezbalansowanym.. jeśli nie ma dużej różnicy to pewnie za chwilę zamówię też taki ale długości 3 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, saudio napisał:

Mi już sreberko z wtyku schodzi.

U mnie też po 2 miesiącach używania, widać wyraźnie miedź:

 

NHC wtyk.JPG

 

Będę musiał zamówić wygodny kabelek u JimmiDragona, bo jak zamówienia się posypią i kolejka się zrobi, to z terminami nie wyrobi się do Gwiazdki.

Edytowane przez Bernie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bernie napisał:

U mnie też po 2 miesiącach używania, widać wyraźnie miedź:

 

NHC wtyk.JPG

 

Będę musiał zamówić wygodny kabelek u JimmiDragona, bo jak zamówienia się posypią i kolejka się zrobi, to z terminami nie wyrobi się do Gwiazdki.

Miałem coś takiego i wystarczyło dobrze przetrzeć kabelek tą srebrną szmatką z zestawu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, LuQi napisał:

Czysta miedź czy zaryzykowałeś jakiś inny materiał?

Miedź od JD.

37 minut temu, Vaiet napisał:

Miałem coś takiego i wystarczyło dobrze przetrzeć kabelek tą srebrną szmatką z zestawu :)

Przecierałem. Ta szmatka poleruje drobniejsze ryski, ale na głębsze nie pomaga. Po przetarciu:

 

DSCN3352~2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2018 o 22:59, audionanik napisał:

Wtedy to chyba jeszcze tego forum nie bylo?, a potem to nie raz im się dostało ode mnie przy różnych okazjach, bo bywały u mnie jeszcze wiele razy.

 

Czyli jak słuchałeś moich HD600 na Soloiscie i mówiłeś, że Ci się podobało, to była zwykła kurtuazja? :(

 

:P

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kartonik napisał:

 

Czyli jak słuchałeś moich HD600 na Soloiscie i mówiłeś, że Ci się podobało, to była zwykła kurtuazja? :(

 

:P

Nie kurtuazja, mówiłem Ci przecież, ze z soloistem sl mk2 w końcu pokozoly, ale są i tak imo słabsze od signaczerów które były obok i kosztowały z srmt1 tyle samo. Od np. takich he4xx senki były dużo lepsze. Z soloistem zgubiły szorstkość na średnicy, na tych swoich 4khz i w ogóle poprawiła im się góra.

Zaskoczyły mnie...taaak i owszem jak komu nie pasują NH to dobre połączenie, ale z drugiej strony niedawno sprzedałem sr404 z srm Xh w niższej cenie niż sam burson soloist sl mk2...także tego tam... 

 

Poza tym, no sorry, goście się tu miotają, wyportkowują z kasy, a Ty co? Tak se będziesz siedział z tymi hd600, taki...kuna...zadowolony z siebie i będziesz się z nich natrząsał tak?

 

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja na to poradzę, że sześćsetki tak mi spasowały. :)

Oczywiście mają też swoje wady, ale patrząc na całokształt ich grania, to nie ma w nich cechy, która by mnie drażniła i nie pozwalała się skupić na przyjemności słuchania na nich muzyki.

Co mi ze słuchawek, które wybitnie grają w jakichś aspektach, ale mają jeden choćby mały element brzmienia, na który bym stale zwracał uwagę i przeszkadzał w słuchaniu muzyki.

Edytowane przez kartonik
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chico99 napisał:

Pany, w dobie upałów, ma ktoś pomysł na, dokanałową, alternatywę dla hawków?

Z nausznikami już nie wydalam ...;)

Wiesz co z tanich doków polecam do Pionka, jako alternatywę dla Howków. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności