Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie to czego jestem pewien :

- walą jak chińskie trampki za komuny

- są baaardzo wygodne

- cieńszy kabel z zestawu dramatycznie mikrofonuje i jest sonicznie gorszy od tego grubszego

- zastosowane w hawkach przetworniki są absolutnie rewelacyjne (całe słuchawki niekoniecznie ale to temat na dłuższą gadkę)

- świetnie grają " z ręki "; na czaszce następuje zduszenie, stłamszenie wyższej średnicy oraz podbicie i zdudnienie basu.

- pomimo ciemnego charakteru (na głowie i sztokowych padach) są bardzo, podkreślam z naciskiem ale to bardzo szczegółowe i selektywne

- budują scenę muzyczną w niespotykany w innych nausznikach sposób

- Aalen przestań się ich czepiać, zniechęcać się itd... jesteś zepsuty do szpiku przez staxy :P, które wcale nie są wszechodtwarzające, ale to też temat na dłuższą gadkę

- z dnia na dzień grają coraz lepi

- P. Ryka nie ściemniał, że to wysoka półka

- bardzo je polubiłem mimo wielu wad,

Bardziej składny opis nastąpi ale wymaga sporej napinki, bo to bardzo dziwne słuchawki są...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 4 słowa do mnie najbardziej trafiają :D. Pewnie gdyby kosztowały w okolicach ceny jaką idzie nam zapłacić za dt990/880 to można by przymknąć oko na niedorobienia ale w swojej obecnej kwocie dla mnie są to słuchawki słabe :(. Muszę je chyba wziąć do siebie na dłużej, może udam się po sesji do top-hifi i wypożyczę je za kaucją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 4 słowa do mnie najbardziej trafiają :D. Pewnie gdyby kosztowały w okolicach ceny jaką idzie nam zapłacić za dt990/880 to można by przymknąć oko na niedorobienia ale w swojej obecnej kwocie dla mnie są to słuchawki słabe :(. Muszę je chyba wziąć do siebie na dłużej, może udam się po sesji do top-hifi i wypożyczę je za kaucją.

 

Nie, one w tej cenie są niezłe (1990.oo) Fajnie jakby kosztowały 1500, ale i tak oceniam je adekwatnie do ceny. To wyższa półka niż dt990 i dt800. Specyficznie grają ale klasowo. Takie dynamiczne LCD2, tylko może momentami bardziej jeszcze zgaszone? No ja pewnie ich jeszcze będę chciał posłuchać. Wykonanie niezłe. A komfort wyborny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 4 słowa do mnie najbardziej trafiają :D. Pewnie gdyby kosztowały w okolicach ceny jaką idzie nam zapłacić za dt990/880 to można by przymknąć oko na niedorobienia ale w swojej obecnej kwocie dla mnie są to słuchawki słabe :(. Muszę je chyba wziąć do siebie na dłużej, może udam się po sesji do top-hifi i wypożyczę je za kaucją.

 

Oczywiście rozumiem wszystkich, którym z jakichś powodów :ph34r: podobają się 990, jeszcze bardziej 880; ale stawianie ich na równi z hawkami to imo wynik pochopnej oceny tych ostatnich, poprzedzonej negatywnym nastawieniem. Słyszenie jest bardzo skomplikowanym procesem psychofizjologicznym a audio (zwłaszcza słuchawkowe) to oszustwo ( ale odkrycia dokonałem :woot: ); używanie odniesień do innych słuchawek, jako referencji, w przypadku nighthawków jest sporym błędem; należy odnieść się do dźwięków z natury (niekoniecznie pierdów sąsiada)

Audionanik, czekam na jakieś porównanie NightHawk z LCD2...obie ciemne i gęste jak widzę, może być ciekawie.

 

Moje lcd2 odleciały za Wielką Wodę na wymianę przetwornika. Po tym jak zmieniają się (na plus) nighthawki nie wiem czy się ostaną u mnie jak wrócą.

 

Wyższa średnica zaczyna się "podnosić", basu deko ubywa, przekaz chudnie, czarują jak talala, cdn....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry przetwornik w kiepskiej aplikacji. Kultura i wyrównanie brzmienia IMHO poniżej tego, co można w serii DT Beyera, zwłaszcza DT990 Pro i DT880 250/600/Pro. Dla mnie to powtórka z filozofii CAL!, tylko za "otwartość" ktoś dopisał jedno zero do ceny. :P Tak, wiem, słuchałem niewygrzanych, nie ten kabel, itd. :) Powtórzę więc - na pewno mają bardzo dobry przetwornik. Na pewno pady, a może i komora, to akustyczna amatorka.

 

Aha, przypomniało mi się, że znam ciekawsze słuchawki w podobnych klimatach za połowę ceny nocnych Hołków - Audio Technica ATH-AD1000X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel, dt 880 słuchałem dawno ale 990pro nawet miałem i co do wspomnianej kultury dźwięku nie zgadzam się zupełnie. "Hołki" idą ku lepszemu, pożyjemy - zobaczymy. Poza tym Ty jesteś sopranolubem a ja sopranofobem ;)

Dla mnie lcd2 są znacznie lepsze i pomimo, że wolę jasne brzmienie tak audeze do mnie przemawiają, a nighthawki czy hd650 już nie bardzo. Ciekawy jestem co wygra u Ciebie ;)

Też jestem ciekaw, czekam aż wrócą audeze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przestane się ich czepiać :)

dla mnie grają fatalnie. cieszę się jednak że nie zniechęciłeś się i sam się w nie zaopatrzyłeś i nie odczuwasz tego jak ja. To tylko potwierdza że opinie potrafią działać w dwie strony i trzeba samemu odsłuchać by przekonać się jak jest

 

A i STAXy nie mają tu nic do rzeczy akurat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Night Hawki mają 'coś' w brzmieniu. Można je lubić. Ale mnie nie zachęciły na dzień dobry. Wiem że trzeba wielu rzeczom dać czas. Ale jest też coś takiego jak pierwsze wrażenie. Ja uważam że są niezłe, ale nie dla mnie. Coś jakby kamuflowały w nagraniach. Ale pewne rzeczy robią świetnie z kolei. Są szczególne i stąd spolaryzowane opinie. W tej cenie jedne z ciekawszych na pewno... Choć chyba wybrałbym T90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nighthawki miejscami grają bardzo dobrze, miejscami fatalnie (pogłosy, zdudnienia, wyższa średnica w wersji dla domyślnych, w sekcji basowej 1 instrument gratis), czyli średnio grają średnio. :) Niestety średniość powstająca jako mieszanka wybitności z marnością w efekcie daje nieakceptowalność, bo to co przeszkadza, w końcu zawsze rządzi resztą.

Trzeba się dowiedzieć co to za przetwornik, kupić na AliExpress i zmontować na nim jakieś słuchawki. Wtedy ma szanse być z tego wyższa liga niż obecna średnia.

Edytowane przez majkel
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nighthawki miejscami grają bardzo dobrze, miejscami fatalnie (pogłosy, zdudnienia, wyższa średnica w wersji dla domyślnych, w sekcji basowej 1 instrument gratis), czyli średnio grają średnio. :) Niestety średniość powstająca jako mieszanka wybitności z marnością w efekcie daje nieakceptowalność, bo to co przeszkadza, w końcu zawsze rządzi resztą.

Trzeba się dowiedzieć co to za przetwornik, kupić na AliExpress i zmontować na nim jakieś słuchawki. Wtedy ma szanse być z tego wyższa liga niż obecna średnia.

A je nie rozumiem Majkel Twojego podejścia, Beyery T90 to modujesz na potęgę a Nthgthawków nawet kijkiem nie tkniesz,

no chyba mają potencjał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nighthawki miejscami grają bardzo dobrze, miejscami fatalnie (pogłosy, zdudnienia, wyższa średnica w wersji dla domyślnych, w sekcji basowej 1 instrument gratis), czyli średnio grają średnio. :) Niestety średniość powstająca jako mieszanka wybitności z marnością w efekcie daje nieakceptowalność, bo to co przeszkadza, w końcu zawsze rządzi resztą.

Trzeba się dowiedzieć co to za przetwornik, kupić na AliExpress i zmontować na nim jakieś słuchawki. Wtedy ma szanse być z tego wyższa liga niż obecna średnia.

 

A je nie rozumiem Majkel Twojego podejścia, Beyery T90 to modujesz na potęgę a Nthgthawków nawet kijkiem nie tkniesz,y

no chyba mają potencjał ?

Tu na forum są lepsi specjaliści ode mnie w takich sprawach. T90 poza tym nie są aż tak nierówne w aspektach prezentacji i z marszu były dla mnie interesujące, wręcz dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności