Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Soundman1200

Trzeba. mamy już 50h gry słuchawek. Brzmienie się trochę kształtuje ale też istotnym jest że trzeba im dać więcej szansy szczególnie przy przesiadce z jasnych słuchawek. Słuch musi sie zaadaptować. Ponaddto strasznie wydaje mi sie same słuchawki mają niedoróbek szczególnie w kategorii padów. Co pady to inne brzmienie

 

Teraz bawie się z padami od DT770 i słuchawki z ciemnych zrobiły się jasne całkowicie i zaczęło im brakować basu. Jest to do skorygowania odpowiednim rodzajem padów ewentualnie EQ na który o dziwo świetnie regują. Podobnie jak k1000.

Na welurze od DT770 nie ustępują w niczym HD800 dla przykładu

No teraz to mnie ruszyło...Night Hawki z padami od DT770 niczym nie ustępują hd800?

Jakoś nie chce mi się wierzyć w to.

Mają wtedy tak dużą scenę na boki i wokół słuchacza, neutralny przekaz, wspaniale obecny bas?

Ze słuchawek niemal zamkniętych w odbiorze z niedużą sceną magicznie przemieniają się w mistrzów wielkiej sceny i neutralności przekazu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przynajmniej wydaje. Wiadomo że dźwięku nie da się tak naprawde pomierzyć ceną ale dodajmy że jak napredzam HD800 HDPkiem a to według mnie nie jest optymalny partner do HD800. Wielu rzeczy brakuje przez co w prywatnym rankingu HD800 spadły u mnie bardzo nisko

 

przypominam

 

SR507 >= SR 007 MK I >= k1000 > Oppo PM3 > SR404 LE > Beyerdynamic DTR10 > HD800 > Nighthawk

 

kiedyś jak miałem Kamyka Marka Bożka to HD800 były wysoko chociaż wtedy nie miałem nic innego prócz k1000

Proszę nie sugerujcie się tym a co za tym idzie podejmujcie jakies daleko idace wnioski. Posłucham jeszcze ocenie. Wczoraj oceniałem to na pierwszy słuch a to czasem jest mylne. Dziś na maksa rozkręce wzmaka i pobawimy sie za dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przynajmniej wydaje. Wiadomo że dźwięku nie da się tak naprawde pomierzyć ceną ale dodajmy że jak napredzam HD800 HDPkiem a to według mnie nie jest optymalny partner do HD800. Wielu rzeczy brakuje przez co w prywatnym rankingu HD800 spadły u mnie bardzo nisko

 

przypominam

 

SR507 >= SR 007 MK I >= k1000 > Oppo PM3 > SR404 LE > Beyerdynamic DTR10 > HD800 > Nighthawk

 

kiedyś jak miałem Kamyka Marka Bożka to HD800 były wysoko chociaż wtedy nie miałem nic innego prócz k1000

Proszę nie sugerujcie się tym a co za tym idzie podejmujcie jakies daleko idace wnioski. Posłucham jeszcze ocenie. Wczoraj oceniałem to na pierwszy słuch a to czasem jest mylne. Dziś na maksa rozkręce wzmaka i pobawimy sie za dnia

Masz na myśli Icon HDP? Wątpię żeby był optymalny dla HD800:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz to moja prywatna opinia. Na HeadFi są osoby co świata po nim nie widzą nawet z HD800 ale nie jestem z tych fanatyków co będe wymianiał co chwile wzmacniacz + DAC pod słuchawki co nie zmnienia faktu że dla mnie nie grają ale jako DAC do STAXów do Oppo PM3 działa dla mnie znakomicie dlatego też uważam go za naprawde dobry kombajn.

 

Tak więc jako urządzenie wzmacniacz + DAC jest naprawde na plus pomijajac ten jeden wyjątek

Edytowane przez aallen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

All999...HD800 napędzasz HDP Nuforce?...i takie wnioski wyciągasz?...o looosie....i nie dziwota że później opinie że HD800 słabe...

HD800 dobrze napędzone porównują do HE1000 i 009....słabo napędzone przegrywają z byle czym....taka prawda.

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All999...HD800 napędzasz HDP Nuforce?...i takie wnioski wyciągasz?...o looosie....i nie dziwota że później opinie że HD800 słabe...

HD800 dobrze napędzone porównują do HE1000 i 009....słabo napędzone przegrywają z byle czym....taka prawda.

Hę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soundman12000

 

Użytkownik dla słuchawek czy słuchawki dla użytkownika. Patrzę na to realnie. Kiedyś miałem jak wspomniałem kompana do HD800 ale już nie mam i chyba podkreśliłem to że przy HD800 to średnie rozwiązanie czyli wniosek jest jak najbardziej słuszny :)

Jednak dla reszty czyt. 90% Nuforce HDP jest odpowiedni (mowa o reszcie mojej sygnaturki) co za tym idzie nie opłaca mi się kupować wzmacniacza specjalnie dla HD800 może kiedyś jak nadarzy się okazja. Narazie sobie kolekcjonerską leżą w szafie i są ... po prostu

Co nie zmiania faktu że na czas testu towarzyszem do HD800 był Leben CS300 i wnioski się nie zmieniły. Z całej tej menażerii HD800 są niestety dla mnie najsłabsze :)

tylko skalowanie zgoła inne bo są poprawnie napędzone. Tyle i tylko tyle

Edytowane przez aallen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

HDP Nuforce fajny jest, miałem go kiedyś....Na Head Fi...HD800 połączają pod tory za 5tys$ i więcej i dopiero im gra jak należy...to już chyba przesada.

To trudne słuchawki...niemal perfekcyjne technicznie ale niemal pozbawione muzykalności i beznamiętne w przekazie.

Pogoń za ożywieniem ich jest niemal bez końca chyba...Może nowsza wersja jak wyjdzie będzie już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą w 100%. Sr-507 z opisu można by położyć obok hd800 a jednak ta niby na papierze podobna sygnatura gry brzmi w odbiorze zupełnie inaczej co można łatwo usłyszeć przy jakimś utworze klasycznym symfonicznym. Filharmonia na jednych brzmi bez życia i sztucznie przez bardzo napompowana scenę a na drugich jak żywa w każdym niuansie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już HD800, uważasz, że 404LE są gorsze od SR-507 ?

Dziwi mnie też, że K1000 nie są na pierwszym miejscu, ale to może kwestia gustu.

Nie słuchałem ani Staxów, ani K1000, ale te drugie uznawane są za wyjątkowe w brzmieniu i podobno koszą wszystko :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

SR507 >= SR 007 MK I >= k1000 > Oppo PM3 > SR404 LE > Beyerdynamic DTR10 > HD800 > Nighthawk

 

nie miałem jak tego napisać. Poprawie żeby było przejrzyściej grupami

 

ST507, SR 007 MKI, k1000 > Oppo PM3, SR404LE > DTR10 > HD800 > Nighthawk

 

oczywiście nie są to kolosalne różnice pomijając skrajne Nighthawk o których w dalszym ciagu nie wiem co i jak myśleć :) określiłbym między grupami różnice jak w Formule 1 (0,2 - 0,5 sek) w normalnym codziennym słuchaniu trudną do jednoznacznej oceny ale jako całokształt wypadałoby to podkreślić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie zwykłe z pudełka na mnie nie zrobiły wrażenia, bas nie powalał scena trochę dziwna, o wygodzie się nie wypowiem,

ale słuchałem też modowanych u PR no i tu sprawa się miała zupełnie inaczej, potrafią zagrać ale niestety trzeba dużo

poświęcić.

Wypadałoby zrobić spotkano i porównać Twoje aluminiowe z moimi ;)

Nie twierdzę że HD800 najlepsze, bo sporo im brakuje do Edition 5, ale mają swoje zalety no i trudno mi się zgodzić

z tym że PM-3, są lepsze tu już dużo robi gust. Jak dla mnie HD800 są też lepsze od HE560.

 

A NightHawk powinni mieć w salonach wygrzane bo tak to się można nieźle przejechać, chyba że mają napisane

gdzieś że trzeba pograć ileś tam godzin, np. takie HE560 mają w instrukcji 150 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnice żadne. Obudowa nie ma tu na nic wpływu :)

Z AKG k1000 jest pewien podstawowy problem oceny. Mianowicie egzemplarz egzemplarzowi nie równy a także filozfia podejścia do napędzenia zestawu :) ciężko tutaj wydać mi więc osąd jak nawet dwie pary o nie dużej różnicy w numerze seryjnym potrafią zagrać inną charakterystyką ;)

nie wiem też na ile przy przetworniku o sprawności akustycznej VLD > 70% robi zdjęcie siatki jak to zrobił PR. Moim zdaniem fanaberia bo słuchałem mojego poprzedniego modelu tak przed tym jak go uszkodzilem i nie zauważyłem nic :)

 

Nie tylko NightHawk. Wszystkie słuchawki powinny przychodzić wygrzane. Nie wiem dlaczego tego nie robią i potem są takie kwiatki. Ograniczyli by słuchającym wierzącym i niewierzącym tej ciągłej dyskusji o wygrzewaniu sprzętu kabli etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wszystkie słuchawki powinny przychodzić wygrzane. Nie wiem dlaczego tego nie robią i potem są takie kwiatki." - w czasach kiedy przelicza się koszt każdego cm kabelka, nie ma w tym nic dziwnego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem jakiś entuzjasta wziął się za tworzenie słuchawek nie mając kompletnie o tym pojęcia. Użył wysokiej jakości materiałów, myśląc, że to połowa sukcesu. Ale nic z tego. Wyszedł potworek, maszkaron, którego recenzenci oceniają pozytywnie na podstawie ceny, marki. Jak można wszelkie pogłosy, dudnienia oceniać w kategoriach pozytywnych? Toż to jest niedorzeczne. Ewidentna wada konstrukcji. Produkt wypuszczony w takiej postaci do sprzedaży to zwykły bubel, niemający prawa spoczywać na sklepowych półkach. I wygrzewanie tutaj nic nie zmieni. Co najwyżej właściciel przyzwyczai się do tak zmutowanego brzmienia i nabierze błędnego pojęcia o tym, jak muzyk w rzeczywistości powinna brzmieć.

Flagshipy ATH też mają pogłos.

technologicznie to one są jednak innowacyjne, jeśli wierzyć wszystkiem co mówi.

PS. Ale one raczej nie dudnią, przynajmniej po wygrzaniu :P

 

Tutaj jedna z pierwszych recek i ceną widać się nie zasugerowali http://www.soundstagexperience.com/index.php/equipment-menu/669-audioquest-nighthawk-headphones

"What I can tell you is that, while there are a lot of things I like about the NightHawks, they wouldn’t be my first choice in headphones. Overall, I prefer the livelier sound I get from HiFiMan’s planar-magnetic models, among others. Does that reflect bias on my part? Or good taste in sound? I can’t say for sure, any more than I can say with any certainty that Gray’s ideas won’t eventually win me over. (...)

There’s no contesting that the AudioQuest NightHawks are an extraordinary design with best-in-the-business comfort, and sonic isolation that I didn’t think possible from semi-open-back headphones. They’re also the product of a huge amount of knowledge, research, experimentation, and original thought. I don’t know if you’ll like them, but I do know that they deserve your audition."

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aallen,

Nie możesz zwrócić tych AQ NH?

Podziwiam Ciebie za wytrwałość, ale to chyba nie ma sensu ;-)

 

wiesz co nawet nie chce bo akurat sam przetwornik podejrzewam że sobie poradzi a z michauczokiem juz takie rzeczy wymyśliliśmy że i na podstawie tej konstrukcji zrobimy coś autorskiego jak DT R10 ;P w końcu lubie przerabiać słuchawki

 

 

 

No nie wiem to moje jakieś popsute bo grają inaczej jak te nowe, a już naprawiłeś i graj dobrze ?

 

tamte juz dawno naprawione przez Wiktora i sprzedane :) natomiast teraz mam nówke sztuke z moze 10h grania :) nie mówiąc o komplecie zapasowych padów hehe :)

 

Co do samego produktu myślę że największą ich piętą achillesową są te pady. Wyglądają one na takie które łatwo się nie poddadzą deformacji pod względem słuchania a co za tym idzie poprawią swoje właściwości (przyciśnięcie do głowy słuchawek czyli spłaszczenie znaczne padów daje wymierny efekt przy tym materiale). Osobiscie uważam że są fatalnie dobrane i żadne tłumaczenie odnośnie materiału tego nie zmieni. Powinny być przede wszystkim z weluru ale takiego ciasno tkanego z porządnym wypełnieniem i głębokością lub prawdziwej skórze tylko że miekkiej i z większą przestrzenią w uchu.

Pójde w tym kierunku i zobaczymy co będzie można z nimi zrobić

Edytowane przez aallen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności