Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mykupyku napisał:

można też taniej - HiBy R3, to sabre, 

o widzisz, dzięki myku, nie wiem czy nie poszedłbym od razu w R6 bo tam jest dual, ale na razie z dostępnością widzę kiepsko... gdzie zamawiałeś swoją R3ke? Cło + Vat zaliczałeś?

 

Godzinę temu, mykupyku napisał:

zaoszczędzoną kasę trzebą jednak wydać na kabel bal.

hybryde bal od JD od wczoraj melduje się na pokładzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, LuQi said:

W Top-HiFi Hawki i Owle nadal w promo za 1,5k, a mp3store konsekwentnie woła za nie 3k PLN na Allegro. Ciekawa polityka :)

Może mp3store sprzedaje wygrzane ?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, LuQi napisał:

W Top-HiFi Hawki i Owle nadal w promo za 1,5k, a mp3store konsekwentnie woła za nie 3k PLN na Allegro. Ciekawa polityka :)

Z tego co się orientuję, to TOP-HiFi ma już tylko pojedyncze powystawowe. Nowych Owli nie mają od ponad miesiąca, jak nie lepiej, Carbony NH chyba też jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Vaiet napisał:

Z tego co się orientuję, to TOP-HiFi ma już tylko pojedyncze powystawowe. Nowych Owli nie mają od ponad miesiąca, jak nie lepiej, Carbony NH chyba też jakoś tak.

 

To ciekawe bo na aukcji Top-HiFi z Lublina wisi jedna sztuka ze statusem nowe. Pozostałe to faktycznie powystawowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LuQi napisał:

 

To ciekawe bo na aukcji Top-HiFi z Lublina wisi jedna sztuka ze statusem nowe. Pozostałe to faktycznie powystawowe.

Hmmm... A może coś mi się pomerdało? Na pewno tyczyło się to Owli, tego jestem pewien. Jutro mogę zadzwonić i zweryfikować, gdyby ktoś rozważał zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2018 o 22:09, audionanik napisał:

Chciałem zdementować, mit o długotrwałym wygrzewaniu NH, ale nie bardzo mogę.

Moje jedne NH mają mały przebieg (poprzedni właściciel użył ich mało razy, a ja posiadałem równolegle karbony i na nich się głównie skupiałem);

drugie mam teraz mocno wychuśtane...no i te drugie są WYRAŹNIE jaśniejsze, otwarte, z mniejszą bułką na przełomie dołu i średnich, grają z większą werwą, no i wcale nie są maślanie spokojne - taka sytuacja.

Edit: falstart.

Przekładałem dziś pady w tę i we w tę.

No i guzik z pętelką - żadnej różnicy między słuchawkami mocno wychuśtanymi i takimi mało spracowanymi. Cały efekt lżejszego, szybszego basu, jaśniejszej sygnatury, spocone hołki zawdzięczają wyłącznie nowatorskiemu SOUNDMANPADMOD-owi.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, czyli opatentowałem metodę jak widać...choć swoją drogą jestem w konfuzji bo sam nie zauważyłem tak zużytych padów od środka by miały...chyba już ślepnę.

Czyli co, nożyki ostre w ręce i jedziemy z koksem, wnętrze padów odrapujemy z okładziny i mamy sporo lepsze granie...

Tantiemy z wynalazku słać na konto na priva...he,he.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, audionanik napisał:

Zaraz tam lepsze, hola hola Soundmanie; inne po prostu, bo np. góra robi się sypiąca co nieco.

"no i te drugie są WYRAŹNIE jaśniejsze, otwarte, z mniejszą bułką na przełomie dołu i średnich, grają z większą werwą, no i wcale nie są maślanie spokojne - taka sytuacja"

 

Dla wielu osób to by stanowiło o zostaniu z Hawkami z takim graniem...i want my money....he,he.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2017 o 19:41, LuQi napisał:

Moje Hawki mają już ok 280h na liczniku więc ich sygnatura dźwiękowa pewnie już wiele się nie zmieni. Na Dragonfly Red ich nie słuchałem, ale ostatnio mam przyjemność słuchać ich z XDP-100R. Moim zdaniem to bardzo udane połączenie, a sam odtwarzacz w rzetelny sposób prezentuje charakterystykę dźwiękową NightHawków nie modelując jej w żadnym kierunku. Na stockowej aplikacji, Pioneera trzeba kręcić do około 120-130 poziomu w 160 stopniowej skali przy aktywnym HG i VLO.

Ja mam VLO wyłączne, gain na NORMAL i też poruszam się po skali 110-130.

Nie możliwe, że słuchasz tak głośno.

Z włączonym VLO + HG to ja nie przekraczam 90 na skali i jest naprawdę bardzo głośno z NightHawk.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jd1210 napisał:

Ja mam VLO wyłączne a gain na NORMAL i też poruszam się po skali 110-130.

Nie możliwe, że słuchasz tak głośno.

Z włączonym VLO + HG to ja nie przekraczam 90 na skali i jest naprawdę bardzo głośno z NightHawk.

 

Już nie słucham bo nie mam ani Pioneera ani NHC ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LuQi napisał:

 

Już nie słucham bo nie mam ani Pioneera ani NHC ;)

Słuch straciłeś? 

Chciałem nauszne do Pionka o podobnej charakterystyce co Final Audio E3000. No i mam,  z tym że E3000 mnie relaksują, a NightHawk meczą.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jd1210 napisał:

NightHawk meczą.

image.png

 

3 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Dla wielu osób to by stanowiło o zostaniu z Hawkami z takim graniem

Tylko ja zostanę z hołkami.

image.png

Mnie tam bułka nie przeszkadza już po paru chwilach; a góra pasuje i bez SOUNDMANPADMOD-a.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pionku praktycznie nie mam bułki. E3000 są nawet ciemniejsze. Howki generują chyba za dużo midbasu jak dla mnie.

Chociaż sam bas nie jest kartonowy, jakieś dziwne te słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audionanik napisał:

Mnie dziwi i przede wszystkim męczy reszta słuchawek.

Opinia jednego z moich znajomych muzyków: "Trochę dziwne (:D), takie deko przymglone....ale, ale - w ch.j szczegółowe i naturalne...bardzo spoko słuchaweczki"

Niby wszystko jest na miejscu, są szczegółowe i są naturalne. Ale brakuje odrobinę tej brudnej średnicy, która łączy się z basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznaję jedno i biję się w pierś, bo czas się pokajać. Na AVS słuchałem Carbonów i Owli z Opusa #1 i DF black (bodajże). I Carbony mi podeszły, a Owle wcale. Teraz... Chyba jeden z najlepszych moich zakupów ever. Nawet ten cholerny, debilny kabel nie odejmuje mi nic a nic z radości ze słuchania.

 

Do tej pory miałem ten problem, że nawet mając nauszniki 98% mojego słuchania muzyki było na dokach. Przyzwyczaiłem się do ergonomii, pewnego rodzaju sposobu prezentacji. Nauszniki robią wszystko inaczej, trzeba się po prostu przestawić jak z jazdy małym autem na pełnowymiarową limuzynę. Inne prowadzenie, inne czucie nawierzchni i samego auta nawet, jeżeli cena, moc i tym podobne są zbliżone. Sama specyfika Owli robi swoje, bo są to jednak słuchawki nietuzinkowe, ale... jaki ja byłem głupi idąc na odsłuchy do Top Video z Opusem, a nie z Pionkiem myśląc, że ten drugi nie podoła. Ignoracja ma swoją cenę. No ale dzięki temu mam Sowy w tak absurdalnie śmiesznej cenie, że... xDDDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności