Skocz do zawartości
Uwaga konkurs! Wejściówki na AVS 2018 Czytaj więcej.. ×
Inszy

AudioQuest NightHawk

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Seler666 napisał:

Niestety, mam IQ kartofla. 

A nie selera?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, mojo_aka_jojo napisał:

Ale bolące tyłki juz OK się są ;)

Ej no! Przecież siedzicie w audio już trochę czasu wiec nie wmówicie mi ze nie wiecie ze ludziska na forach i nie tylko od lat kręcą przewody głośnikowe i słuchawkowe z catpiątki...i na tym cały wygłup miał polegać: oto audionanik wyskakuje jak Filip z konopii z tą „rewelacją”  i ratuje wszystkich pogrążonych w ciemnościach niczym rycerz na białym koniu kojąc ich zbolałe tyłki. TO BYŁ TAKI ŻART!!!!!! HELOOOUUU!!!!!

Edytowane przez audionanik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, audionanik napisał:

Ej no! Przecież siedzicie w audio już trochę czasu wiec nie wmówicie mi ze nie wiecie ze ludziska na forach i nie tylko od lat kręcą przewody głośnikowe i słuchawkowe z catpiątki...i na tym cały wygłup miał polegać: oto audionanik wyskakuje jak Filip z konopii z tą „rewelacją”  i ratuje wszystkich pogrążonych w ciemnościach niczym rycerz na białym koniu kojąc ich zbolałe tyłki. TO BYŁ TAKI ŻART!!!!!! HELOOOUUU!!!!!

Czekaj, czekaj... Czy to znaczy, że nie przejdziemy do magicznej i kultowej już fazy kręcenia kabla z "solid core" aluminiowego wieszaka????!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, mojo_aka_jojo napisał:

Czekaj, czekaj... Czy to znaczy, że nie przejdziemy do magicznej i kultowej już fazy kręcenia kabla z "solid core" aluminiowego wieszaka????!!!

Myśleliśmy o tym z @Jaworrrem, ale wieszaki są trochę za krótkie, a sztukowanie np z dwóch jest strasznie nieaudiofilskie.

Poza tym dźwięk z cat5 jest satysfakcjonujący, teraz pora na eksperymenty z licówką... he he.

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ależ będę wygrzewał i się nad nimi pastwił. ;)

A7BA5138-D2B7-42A2-AF65-3B095FC70E4D.jpeg

• Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, Seler666 napisał:

A słuchałeś przed zakupem?

Jeśli nie, możesz mieć pretensje do krupiera, że wypadło czarne a nie czerwone he he...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko, za 20 lat mogą być dużo warte. ;)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nightowle na welurach dają tak fajny wgląd w nagranie, że nie tracąc muzykalności, nasycenia czy impaktu można dosłownie oglądać dźwiękowy spektakl. I zauważyłem to rano, na trzeźwo! :) Lubię je :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Jaworrr jeden nasz wspólny znajomy dopiero na oułlach usłyszał, że w jego ulubionym nagraniu backing vocal jest w dwugłosie(!), a na codzień jedzie na t90...także ten tego...

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz podać o jakie nagranie chodzi? Sprawdził bym jak to u mnie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mogę, bo nie pamietam co to było. Zapytam przy okazji, ale na hd600 to nie wiem czy w ogóle usłyszysz, że grają.?

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już też kilka razy miałem efekt słyszenia "nowych rzeczy w nagraniu" na Owlach. Na brak detaliczności nie narzekam w każdym razie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No więc kupiłem sobie Owle. Będę miał możliwość posłuchać ich na oryginalnym kabelku Hawków, jak i na ich oryginalnych padach. Aż jestem ciekaw co to będzie :).

Ale na razie kilka wrażeń na gorąco:

- już z pudełka i niewygrzane grają super

- są nieco cięższe od Hawków i o dziwo wygodniejsze przez to

- grają intensywniejszym dźwiękiem, a przez to są bardziej efektowne

- mają nieco gorszą górę od Hawków, nie tak pięknie gładką

- plany, głębia, scena są absolutnie zadziwiające i to nie tylko jak na zamknięte, a wogóle

- kabelek mi się wcale podoba, fajnie pomyślany i wykonany, mógłby być tyci elastyczniejszy

Edytowane przez timecage
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to mamy drugiego aq-hartkora?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest wykluczonym, że Owle wygryzą u mnie Hawki, więc jeszcze hartkorem bym się nie nazywał :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie jak dzień i noc. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Seler666 napisał:

Pewnie jak dzień i noc. ;)

...i to wszystko, już?...Trochę słabo.

W dniu 12.05.2018 o 14:02, Seler666 napisał:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
17 minut temu, Noah napisał:

@timecage jak graja  vs Pandorki ? 

Dwa różne światy. SVI są twardsze, jaśniejsze, przestrzenne. Owle to piętnaście tysięcy planów i faktur basu oraz średnicy przewalających się w sześcianie 0,5m x 0,5m x 0,5m wokół mojej głowy :D.

Edytowane przez timecage

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, audionanik napisał:

...i to wszystko, już?...Trochę słabo.

Dzisiaj przyleciały, miej litość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, timecage napisał:

Owle to piętnaście tysięcy planów i faktur basu oraz średnicy przewalających się w sześcianie 0,5m x 0,5m x 0,5m wokół mojej głowy :D.

Ach te lata 60-te...

image.png

2 minuty temu, Seler666 napisał:

Dzisiaj przyleciały, miej litość.

Ok. daj im ze dwa-trzy dzionki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedno potwierdzam - mega wygodne - ledwo je czuć na głowie, świetnie wykonane i zapakowane jak towar luksusowy (którym w sumie są). Kabel też spoko do zastosowań biurkowych.

I śmierdzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Seler666 napisał:

Jedno potwierdzam - mega wygodne - ledwo je czuć na głowie, świetnie wykonane i zapakowane jak towar luksusowy (którym w sumie są). Kabel też spoko do zastosowań biurkowych.

I śmierdzą.

I to jak wspaniale śmierdzą :wub:.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, timecage napisał:

Dwa różne światy. SVI są twardsze, jaśniejsze, przestrzenne. Owle to piętnaście tysięcy planów i faktur basu oraz średnicy przewalających się w sześcianie 0,5m x 0,5m x 0,5m wokół mojej głowy :D.

Czyli Pandorki lepsze . Dzieki ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 15.05.2018 o 20:15, Noah napisał:

Czyli Pandorki lepsze . Dzieki ?

Nie lepsze, inne. To w obu przypadkach top performery na rynku zamkniętych dynamicznych.

Edit:

Posłuchałem sobie dzisiaj na przemian Hawków i Owli z użyciem tego magicznego Hawkowego oryginalnego kabelka. Kiedy oba nauszniki są na proteinkowych padach to ewidentnie zwyciężają Owle, w Hawkach jest brzmienie suchsze i bardziej zbite. Natomiast jak założyć Hawkom hybrydowe pady to już jest fair game. W takim wydaniu powiedziałbym, że są naprawdę godne siebie nawzajem, a różnice sprowadzają się do innego strojenia i usytuowania dźwięków. Hawki grają całościowo jakby niżej i z delikatnej oddali, jak wielopłaszczyznowe panoramiczne malowidło, które sobie podziwiamy. Owle bardziej domagają się atencji, są koherentniejsze w średnicy i przez to łatwiejsze w odbiorze, jednak tracą nieco tego wyrafinowania. O Hawkach się mówiło, że są holograficzne, ale przy Owlach to one są raczej przestrzenne. Owle szaleją holograficznością, bo robią to mniej na sopranach, a bardziej w średnicy i basie przez co jest to znacznie mocniej odczuwalne, kiedy instrumenty przepływają i przeskakują między punktami w czaszce. Hawki robią to samo z delikatnego oddalenia i mniej intensywnie, przestrzenniej, co ma swoje zalety jak się chce odpocząć, a nie uczestniczyć w spektaklu.

Muszę przyznać, że jeżeli miałbym sobie zostawić tylko jedną parę to wybór trudny, aczkolwiek Hawki na padach hybrydowych nie są tak wygodne, jak na proteinkach. Z góry mówię, że tych zamszowych nawet nie mam zamiaru używać, więc nie mam nic o nich do powiedzenia :).

Trudno się nie oprzeć wrażeniu, że Owle z sopranami Hawków mogłyby spokojnie zostać nazwane najbardziej efektownymi słuchawkami dynamicznymi. Ale nawet bez nich są fantastyczne. Jednocześnie trudno ukryć ich pewną intensywność i nadpobudliwość, słychać ją nawet na Questyle CMA400i. Słuchawki do przeżyć i emocji i zachwytów, a Hawki do emocji i kontemplacji i relaksu z mocną herbatą w ręku.

Moim zdaniem decyzja Audioquesta o zaprzestaniu produkcji to idiotyzm, bo zaledwie trzema modelami znaleźli swoje unikalne brzmienie, znaleźli swoją niszę rynkową i znaleźli grono wiernych wyznawców. Po czym postanowili to wszystko wyrzucić za drzwi. Mam nadzieję, że tej decyzji pożałują.

Edytowane przez timecage
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi