Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Undertaker napisał(a):

A to nie jest tak że to ten sam kabel co w NHC/NO tylko bez tego gumowego obicia i przez to mniej wytrzymały?

Bardzo możliwe, ja miałem na warsztacie tylko taki od drewniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perul napisał(a):

W drewniakach oryginalny kabel jest z solid core, to właśnie on daje ten zwarty i kopiący bas oraz rozciągniętą, ale nienachalną górę.

Ale i tak brzmienie "drewniaków" robią przede wszystkim pady...

Czytałem wcześniej, że w carbonach przewód to srebrzona miedź, prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, miera napisał(a):

w carbonach przewód to srebrzona miedź, prawda to?

nie wiem

2 godziny temu, Perul napisał(a):

miałem na warsztacie tylko taki od drewniaków

 

 

W każdym razie w swoich Hołakch (z driverami TS671) zastosowałem solid core srebrzony i bardzo mi pasuje :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miera napisał(a):

Czytałem wcześniej, że w carbonach przewód to srebrzona miedź, prawda to?

Nie. W nhc i drewniakach AQ zastosował takie same żyły, tylko w tych pierwszych obciągnął je grubą gumą, żeby się nie łamały. Po cztery cienkie solidkorki na kanał. Są one miedziane, a najważniejszą ich cechą jest ich wypolerowana powierzchnia…bardzo wypolerowana.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, miera napisał(a):

Jak wygląda różnica między drutem a litzem

  

W dniu 6.01.2024 o 19:08, Perul napisał(a):

solid core, to właśnie on daje ten zwarty i kopiący bas oraz rozciągniętą, ale nienachalną górę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
6 godzin temu, soulreaver napisał(a):

całkowite zeskrobanie tej "skóry".

Też tak zrobiłem w HyperX Cloud :) 

 

5 godzin temu, Aero79 napisał(a):

ciekawe jak będzie z trwałością.

Już ze 3 miesiące intensywnie użytkuję i nie ma problemu :) 

image.png

 

Przy okazji zyskała "oddychalność" pałąka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soulreaverBrawo Ty! :)

Ja co prawda w swoich Hawkach nie potrzebowałem jeszcze uciekać się do tej metody, ale już np. jedna para używana którą kupiłem miała już nadkruszone welurowe pady i ja sobie z powodzeniem na nich słucham :) Wygoda ok, brzmienie ok, to czemu wyrzucać? A widziałem jak ktoś pisał że wyrzucił jedne takie pady - moim zdaniem szkoda ale każdy robi jak uważa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni, czy macie może do polecenia jakieś zamienniki firmowych welurowych padów? Pierwsza para już dawno mi się pokruszyła, ale to było jeszcze za czasów kiedy słuchawki były na gwarancji więc udało mi się dostać nowe. Niestety ta para również już dokonała żywota i po każdym użyciu muszę strzepywać z siebie czarne okruchy więc czas obejrzeć się za nowymi ;)

Jak w ogóle tego szukać? Wszystkie uniwersalne nauszniki które znajduję mają inną formę, tzn. nie mają tych "bolców". Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamszowe pady od HM5, wielkością pasują, tylko trzeba dziurki w kołnierzu w miejscach kołków zrobić.

374975319_2996660773797696_3368806544232697356_n.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności