Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Palpatine napisał(a):

Mi najlepiej Hawki grały z Audioquest Dragonfly Red który był pod nie strojony. I chociaż miałem kilka innych integr jak Aune X1S, Aune S6 czy Questyle CMA400i to akurat Hawki dostawały drugiego życia z Red’em

Reda nie miałem, ale z blackiem też była fajna synergia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 minutę temu, bendezar napisał(a):

Te pady ładniej przylegają niż oryginalne.

Żebyś wiedział, przynajmniej z tego co widzę na powyższych zdjęciach :)

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda w zasadzie na plus, ale to dlatego, że guma w oryginalnej opasce była już dość luźna. Również wygoda psychiczna na plus, bo nie ma żadnego odpadającego syfu z padów, czy opaski.

 

Pady z Aliexpress: https://pl.aliexpress.com/item/33017093774.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.21ef1c24Ey7Vee&gatewayAdapt=glo2pol (Protein skin) - o dziwo całkiem mi siadły, choć mam je od piątku i zwyczajnie nie chce mi się nawet zdejmować i zakładać stare do porównania łeb w łeb, bo tamte wyglądają tragicznie. Próbowałem chyba z 7 rodzajów padów i te mi siadły najbardziej. Ale też pytanie czy moje oryginalne nie zmieniły się mocno dźwiękowo od oryginalnych w dobrym stanie, bo w moich materiał ze środka padów zszedł cały, popękała też ta skórka i w niektórych miejscach odeszła etc, więc moje porównania przy takim stanie rzeczy mogą być mylące względem padów w dobrym stanie.

 

Przyznam, że najbardziej cieszę się, że opaska wyszła tak fajnie. Teraz te zaczepy są z prawdziwej skóry, więc powinno to być trwalsze. :)

Edytowane przez snuffdbko
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od wczoraj szczęsliwym (sonicznie) posiadaczem NightHawków drewniaków i chciałbym jak najdłużej cieszyć się ich brzmieniem. Kupię gdzieś jeszcze do nich oryginalne pady? Myślicie, że ktoś z forum chciałby sprzedać? Wolałbym uniknąć sytuacji jak swego czasu było z szarymi filtrami do Phonak Audeo.

 

Jeśli nie kupię oryginałów, to warto zaopatrzyć się w jakie zamienniki? Zależy mi, oczywiście, na jak najmniejszej zmianie brzmienia. Przejrzałem wątek i, jeśli się nie mylę, @pabloj poleca te, ale @Perul odradza owczą skórę, żeby uniknąc rozjaśnienia, czyli musiałyby być z tego linku synthetic https://www.ebay.com/itm/265255212666?mkevt=1&mkcid=1&mkrid=711-53200-19255-0&campid=5338381892&toolid=10001&customid=8206d878-2c33-11ed-a1ed-643239393961

 

@snuffdbko przerobiłeś sporo i zamówiłeś i założyłeś protein skin z tego linku https://pl.aliexpress.com/item/33017093774.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.21ef1c24Ey7Vee&gatewayAdapt=glo2pol

 

@Perul polecasz, jeśli dobrze zrozumiałem, te, bo nie mają dziurek, tak? https://pl.aliexpress.com/item/4000825849185.html?spm=a2g0o.productlist.main.25.63e77694zinXrD&algo_pvid=980a1bd2-fc25-454d-b255-3c5657f3e85d&aem_p4p_detail=202301311037342352995990944460016451328&algo_exp_id=980a1bd2-fc25-454d-b255-3c5657f3e85d-12&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"10000008651688733"}&pdp_npi=2%40dis!PLN!66.08!64.08!!!!!%402100bc5c16751902548173577d06d8!10000008651688733!sea&curPageLogUid=znyYIe5yg2xe&ad_pvid=202301311037342352995990944460016451328_13&ad_pvid=202301311037342352995990944460016451328_13

 

albo te kątowe od HM5? https://www.brainwavzaudio.com/collections/sheepskin-earpads/products/headphone-memory-foam-earpads-sheep-skin-leather-angled

 

Co wybrać? Jak ugryźć temat długoletniego użytkowania NH?

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nowych padów do NightHawków się już chyba nie da kupić, ani do NHC ani tym bardziej "drewniaków", których to pady były hybrydowe. Jakby co to ja mogę sprzedać oryginalne welury albo skórki z NightHawków Carbon w bardzo dobrym stanie bo sam nie wiem czy mi dwie pary padów potrzebne :) Jak coś to info na PW. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@side Padów do drewniaków nie dało się już kupić w czasach gdy jeszcze carbony były w sklepach.

Są to dość szczególne pady hybrydowe, w sporej mierze odpowiedzialne za brzmienie drewniaków w odróżnieniu do carbonów właśnie, które miały albo skórki, albo welury, bez hybrydy.

Wydaje mi się, że nikt dotąd nie znalazł satysfakcjonującego zastępnika owych hybrydowych padów. Jeżeli czujesz się na siłach, to kupuj, próbuj, może się uda, a może znajdziesz coś o nieco innym, ale równie dobrym brzmieniu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, side napisał(a):

@Perul odradza owczą skórę, żeby uniknąc rozjaśnienia

  

40 minut temu, timecage napisał(a):

Są to dość szczególne pady hybrydowe

Dokładnie, one mają wewnątrz mikrozamsz, który daje mniej ostre brzmienie niż skórka, a jednocześnie "trzyma ciśnienie" (czyli bas) podobnie jak skórka, a nie jak welur, stąd względem skórek jest łagodność na wyższej średnicy, a jednocześnie zbliżona ilość basu.

 

Co wg mnie można spróbować, to skórkowe pady wewnątrz oklejone cienkim filcem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, side said:

Jestem od wczoraj szczęsliwym (sonicznie) posiadaczem NightHawków drewniaków i chciałbym jak najdłużej cieszyć się ich brzmieniem. Kupię gdzieś jeszcze do nich oryginalne pady? Myślicie, że ktoś z forum chciałby sprzedać? Wolałbym uniknąć sytuacji jak swego czasu było z szarymi filtrami do Phonak Audeo.

 

Jeśli nie kupię oryginałów, to warto zaopatrzyć się w jakie zamienniki? Zależy mi, oczywiście, na jak najmniejszej zmianie brzmienia. Przejrzałem wątek i, jeśli się nie mylę, @pabloj poleca te, ale @Perul odradza owczą skórę, żeby uniknąc rozjaśnienia, czyli musiałyby być z tego linku synthetic https://www.ebay.com/itm/265255212666?mkevt=1&mkcid=1&mkrid=711-53200-19255-0&campid=5338381892&toolid=10001&customid=8206d878-2c33-11ed-a1ed-643239393961

 

@snuffdbko przerobiłeś sporo i zamówiłeś i założyłeś protein skin z tego linku https://pl.aliexpress.com/item/33017093774.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.21ef1c24Ey7Vee&gatewayAdapt=glo2pol

 

@Perul polecasz, jeśli dobrze zrozumiałem, te, bo nie mają dziurek, tak? https://pl.aliexpress.com/item/4000825849185.html?spm=a2g0o.productlist.main.25.63e77694zinXrD&algo_pvid=980a1bd2-fc25-454d-b255-3c5657f3e85d&aem_p4p_detail=202301311037342352995990944460016451328&algo_exp_id=980a1bd2-fc25-454d-b255-3c5657f3e85d-12&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"10000008651688733"}&pdp_npi=2%40dis!PLN!66.08!64.08!!!!!%402100bc5c16751902548173577d06d8!10000008651688733!sea&curPageLogUid=znyYIe5yg2xe&ad_pvid=202301311037342352995990944460016451328_13&ad_pvid=202301311037342352995990944460016451328_13

 

albo te kątowe od HM5? https://www.brainwavzaudio.com/collections/sheepskin-earpads/products/headphone-memory-foam-earpads-sheep-skin-leather-angled

 

Co wybrać? Jak ugryźć temat długoletniego użytkowania NH?

 

To nie tak, że je polecam, po prostu znalazłem jak ktoś inny pytał taką aukcje. Nigdy z nich nie korzystałem bo moje są wciąż w dobrym stanie. Najlepiej jakbyś kupił dwa różne zrobione podobnie jak orginalne i posłuchał, w któych lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i pomoc. Już mniej więcej wiem na czym stoję. Prosto nie będzie. Trzeba próbować :)

 

Ktoś może z Was ma stockowy kabelek mobilny do Hawków i go praktycznie nie używa, nie potrzebuje? Chciałbym go "posłuchać" i ew. kupić.

 

Polecicie jakiś totalnie najtańszy stojak lub wieszak na słuchawki, coby one nie leżały i pady o siebie nie stykały wyrabiając przy okazji w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zapytam jeszcze tutaj, w dedykowanym wątku, bo może nie każdy przegląda dział Co kupić.

 

Pytam Was, czy znacie IEM-y, które są możliwie bardzo podobne w prezentacji muzyki, jak AQNH. Wiem, że jest różnica konstrukcji i wiem, że nie dostanę grających Hawków w formie czopków. To jest dla mnie całkowicie jasne, naprawdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Carbony i w zależności od kawałka bardzo je lubiłem albo bardzo ich nie lubiłem, hehe. Jakiś czas temu na giełdzie wylądowały drewniaki i postanowiłem spróbować znowu. Udało mi się dzięki EQ naprawić ich pogłosowość (pewnie niektórzy napiszą, że je popsułem :P) i w związku z tym wygląda na to, że tym razem hawki zostaną na dłużej. 

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zajęło mi to trochę czasu, ale w końcu przebrnąłem przez cały wątek. Chyba jeden z najdłuższych dotyczący modelu słuchawek. Czytało się to jak dobry thriller , opinie o NH są tak skrajne, że w zasadzie jedyną możliwością dowiedzenia się czegoś na ich temat jest odsłuch.

Jestem nowy w tym hobby. Przez wiele lat budowałem w domu stereo, więc znam tę chorobę. Dwa lata temu z powodów lokalowych i finansowych sprzedałem wszystkie graty. Do dziś uważam, że bez porządnej adaptacji akustycznej szkoda wydawać grube pieniądze na poważne stereo. Stąd pomysł na słuchawki, bo jednak bez muzyki życie jest smutniejsze.

Sporo lat temu kupiłem Audio-Technica ATH-M50 (bez X). Były spoko, ale traktowałem je jako dodatek. To były moje jedyne poważne słuchawki, poza bezprzewodowymi Sony z ANC, które wg mnie do muzyki się nie nadają i zostały sprzedane, bo szkoda, żeby się kurzyły. Kupiłem HD600, w końcu legenda i chyba każdy musi ich spróbować. Bardzo je lubię, napędzam je THXem z Dropa, testowałem kilka DACów i ogólnie jestem bardzo zadowolony, mając świadomość ich ograniczeń. Jednak obiegowa opinia jest taka, że najlepiej to gra z lampą, więc postanowiłem kupić sobie jakiegoś OTLa i…. i wtedy trafiłem na ten wątek…

Skończyło się tak, że jestem po kilku godzinach słuchania Nighthawków (drewniaków)…. a jutro przyjeżdzają Nightowle….

Nienawidzę Was, bo choroba mi wróciła!

(żarcik)

Na koniec przepraszam za przydługi post i obiecuję podzielić się wrażeniami po kilku tygodniach testów, ale na początek mogę stwierdzić, że jest bardzo CIEKAWIE!

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady oryginalne. Wyglądają bardzo dobrze. Sprzedający twierdzi, że słuchawki się nawet nie zdążyły dotrzeć, ale traktuję to z przymrużeniem oka. Dzisiaj odebrałem Owle, ale cholera zamiast słuchać jestem w wirze pakowania, bo pojutrze wyjeżdżam na urlop. Porównania muszą poczekać do drugiej połowy sierpnia. Może uda mi się chociaż godzinkę urwać na pierwsze wrażenia.

Acha i jeszcze jedno. One wszystkie miały taki zapach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Palpatine napisał(a):

Swoją drogą: Carbon>Drewna>Owle ;)

U mnie znacznie intensywniej drewniaki pachniały. Carbony słabo, a miałem je nowe. Chyba, że poprzedni właściciel drewniaków czymś je konserwował, bo ich zapach jest specyficzny choć dla mnie przyjemny. Może zależy od sztuki.

 

5 godzin temu, Najner napisał(a):

One zdecydowanie najlepiej grają z oryginalnymi skórkami.

Oryginalne skórki, czyli zakładam, że chodzi Ci o pady hybrydowe z którymi drewniaki były sprzedawane. Carbony już mają full protein.

Hybrydowe nieco wyostrzają średnicę, poprawiając klarowność względem pełnych protein.

AQ chciał to zrównoważyć dodając do Carbonów przewód z miedzi srebrzonej. Drewniaki miały miedź solid core. Tak czy inaczej brzmienie się różni.

 

Tak swoją drogą, ktoś w tym wątku narobił mi smaka, aby nieco odrestaurować drewniaki, bo opaska i pady już nieco zjechane, ale zapach Hawkowy się dalej utrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.
Swoją drogą: Carbon>Drewna>Owle

A to nie jest tak, że Carbony się różnią tylko padami i kolorem?

Zdążyłem zrobić małe porównanie na szybko i czuć inny charakter grania. Owle mają jednak większy wykop i przy ostrzejszej muzyce noga sama chodzi. Nie są już takie „inne” jak Hawki. Czy to lepiej, czy gorzej - jeszcze nie wiem. Jak wrócę z urlopu to poświęcę im więcej czasu.

Zamieniłem też pady w Hawkach na skórki od Owli i różnica jest zauważalna - czy tak brzmią Carbony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności