Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

@Palpatinenie próbowałem Mojo 2, ale z Mojo wciąż fajnie, ale na tyle też dobrze z Toppingiem DX3 Pro+ grają, że mam dwa źródła i sobie zmieniam, w zależności od humoru. Z ZEN DAC v2 był muł. W ogóle nie siadł mi ZEN, nawet z innymi słuchawkami, już nawet GO450 wołałem, którego nadal bardziej polecam, niż DFR. Więc możesz porównać dla nas nowego Mojo 2 z DX3 Pro+ i samemu zdecydować, albo wziąć mojego GO450 z Komisu. :D

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem drewniaków z mojo OG i Mojo 2. Z OG grały imo lepiej bo nie traciły uroku, gęstości, kolorów. Z mojo 2 też fajnie ale inaczej, jest więcej powietrza (swobody), dźwięk mniej gęsty przez co zmieniają nieco hawki swój charakter. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, euter napisał(a):


😮

A niby jak? Zaraz sie dowiem, że NH podbarwia brzmienie ^^ Nie chodzi mi o krzywą.

 

podbarwione to są na P2, albo już prędzej EF.

Zresztą Ryka też o tym wspominał, a on ma te słuchawki do dzisiaj i dalej na nich testuje (tutaj z recki NH)

179A7013-4B8D-4498-8F68-40AEB049BBFB.jpeg

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciemnione, ze specyficznym pogłosem i podbitym basem. Moim zdaniem absolutnie nie są to neutralne słuchawki. Najbardziej to słychać, kiedy zmieniam Hawki na LCD5 czy 1266. Te słuchawki są dużo jaśniejsze od Hawków, ale stricte jasnymi bym ich nie nazwał. Prędzej właśnie neutralnymi. Chociaż tutaj też można polemizować, bo np. LCD5 są odrobinę cieplejsze na średnicy od 1266, natomiast 1266 mają bardziej podbity bas i ostrzejszą góre. Można powiedzieć, że Abyss to takie jasno-neutralne granie, natomiast Audeze neutralne z bardzo lekkim ciepełkiem przy czym warto tutaj odrazu zaznaczyć, że LCD5 są najjaśniejsze z całej oferty Audeze. W każdym razie przy tych słuchawkach Nighthawki wydają się oleiste, wręcz zamulone i mocno przyciemnione. Co ma swój urok. I fajnie grają z neutralnego Niimbusa :)

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, MichalZZZ napisał(a):

Przyciemnione, ze specyficznym pogłosem i podbitym basem. Moim zdaniem absolutnie nie są to neutralne słuchawki. 

No widzisz, a ja byłem świadkiem narzekania na niedostatek basu w NH i to u paru osób w salonie mp3store. Szczególnie kiedy były łączone ze sprzętami przenośnymi lub tymi bardziej „anemicznymi.”

Ja osobiście nie powiedziałbym, że jest go więcej niż w EF, P2 czy szczególnie w Abyssach, no ale może w tamtych jest za dużo, albo kiedy porównujemy te słuchawki np do Hifimanów, które dla mnie w większości są „bass light”. Myślę, że dużo tu zależy od kwestii indywidualnych i tego jak odbieramy muzykę. Jak ktoś chodzi dużo na koncerty, to wie jaki tam jest bas i wtedy może mu go zawsze brakować. Jeśli jednak faktycznie porównujemy z krzywą Harmana, to bas jest podbity. Dla osób korzystających ze słuchawek zamkniętych, często otwarte mają go za mało, więc moim zdaniem owo podbicie fajnie to wyrównuje, bo dzięki temu mamy fajny subbass, co w otwartych, dynamicznych jest rzadkością, a do tego potrafią solidnie kopnąć średnim zakresem. Tylko trzeba zadbać o dobra kontrolę basu, żeby nie nachodził na średnice lub nie dudnił, więc nie wszystkie tory się do tych słuchawek sprawdzą.

 

Ilość pogłosów i sposób doświetlenia jest tutaj mocno zależna od toru. Ja słyszałem NH zarówno bardziej pogłosowe, jak i mniej pogłosowe, gdzie było ich tylko tyle ile by mogło wynikać ze specyfiki nagrania, ale uśredniając owszem, są przyciemnione i pogłosowe, mi bardziej chodziło o samą tonalność, dla mnie osobiście NH ani nie podbarwiają ani nie dosładzają/umilają, no ale ja w sumie nie słucham ich na stocku, więc mogę mieć nieco inny odbiór. Mój przyjaciel np słuchał ich tak długi czas i uważa, że na stocku grają cieplej i bardziej kocykowato niż np na przewodach hybrydowych.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość basu w Abyssach można sobie regulowac padami, ale ogólnie się zgadzam, że Abyssy potrafią być bardziej basowe. Przede wszystkim jakośc tego basu jest inna. Zdecydowanie.

 

Ja sam lubię bardzo dolne pasmo (nie lubię tutaj braków) i uważam, że NH pod tym względem są w porządku, choć do jakości basu w tych słuchawkach można się oczywiście przyczepić. Niemniej jednak masz rację, że to zależy od indywidualnych upodobań, ale że ktoś twierdzi, że mu basu brakuje w Hawkach, to mimo wszystko jestem lekko zdziwiony :) 

 

Zgadzam się również, że Hawki potrzebują odpowiedniego źródła. Co do pogłosu, to też się zgadzam, bo pisałem wcześniej, że jest różnica, kiedy gram z Zenstacka a kiedy z Niimbusa. O basie zdaje się też wspominałem, że Niimbus go fajnie potrafi kontrolować.

 

Natomiast nie mogę się zgodzić z tym, że Hawki są neutralnymi sluchawkami. Zwłaszcza wtedy, kiedy w domu się ma dużo bardziej neutralne słuchawki :)

 

Ps. ja Hawków też nie słucham na stockowym kablu. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Natomiast nie mogę się zgodzić z tym, że Hawki są neutralnymi sluchawkami. Zwłaszcza wtedy, kiedy w domu się ma dużo bardziej neutralne słuchawki :)

Owszem dlatego dwukrotnie się poprawiłem, że w chodziło mi o kwestię tonalności i barwy. Nanik też zresztą je porównał do zachmurzonego nieba, na co oczywiście można wpłynąć fajnie torem, chociażby wspomnianym Mojo2, który gra dosyć „kolorowo”.

 

12 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

choć do jakości basu w tych słuchawkach można się oczywiście przyczepić.

Tutaj nie polemizuje. Jakość basu w NH, mimo że nie jest najgorsza uogólniając, jest dla mnie ich najsłabszym elementem. Planary z podobnej półki lub niższej z reguły robią to lepiej, o Abyssach to nawet nie wspominam :)

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artorias napisał(a):

Ryka też o tym wspominał

 

Na Twoim obrazku Ryka napisał o naturalności ("Wyjątkowa w efekcie naturalność") a nie neutralności. Ten drugi zwrot pojawia się we frazie "Neutralność światopoglądowa", a jej znaczenie jest dla mnie zagadką przy której proroctwa wygłaszane przez Wyrocznię delficką to dziecinnie łatwe do rozszyfrowana łamigłówki 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, euter napisał(a):

 

Na Twoim obrazku Ryka napisał o naturalności ("Wyjątkowa w efekcie naturalność") a nie neutralności. Ten drugi zwrot pojawia się we frazie "Neutralność światopoglądowa", a jej znaczenie jest dla mnie zagadką przy której proroctwa wygłaszane przez Wyrocznię delficką to dziecinnie łatwe do rozszyfrowana łamigłówki 🙂

To nie jest trudne do rozszyfrowania :) 

Chodzi o to, że jak podepniesz do nich jaśniej grający przewód, to zagrają jaśniej. Czyli dobrze przejmują cechy toru. Dla mnie osobiście na przewodzie srebrnym grały za jasno i straciły sporo ze swojego klimatu (mniej mięska, bardziej rozrzedzone, napowietrzone brzmienie itd). Pisał też do mnie ktoś, kto korzystał z Lavricables i też na to narzekał, dlatego przewodu się pozbył.

Tak samo jest z ich ociepleniem/ochłodzeniem czy dosłodzeniem. Same w sobie grają gęsto, płynnie i analogowo z mocnym basem i słyszalnym pogłosem, to są cechy wiodące, całą resztę łatwo wysterujemy sami.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to akurat prawda - kabel robi różnicę w tych słuchawkach. Sam zamawiałem do nich nieco jaśniejszy kabel (choć wciąż miedziany, a nie srebro czy hybryda), bo stockowy uważałem, że je zamulał i wyszło mi na dobre.

 

Natomiast koledze @euterowi chodziło bardziej o to, że jest różnica między naturalnym a neutralnym. 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Natomiast koledze @euterowi chodziło bardziej o to, że jest różnica między naturalnym a neutralnym. 

Ja wiem o co mu chodziło, odniosłem się do pozostałej części zdania. Nie chce już trzeci raz pisać, że miałem na myśli barwę i tonalność. Tak samo zresztą temperaturę, bo ja osobiście NH nie uważam za cieple słuchawki, przynajmniej nie na mojej konfiguracji. Za cieplejsze czy barwniejsze uważam np P2 czy LCD3. EF też są nieco podbarwione względem NH, a mimo wszystko uważane są za raczej neutralne słuchawki.

 

Oczywiście patrząc przez pryzmat ogólnych standardów NH nie są neutralne, ale to dla mnie nic nie zmienia, dopóki grają naturalnie i organicznie.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusicie tymi hawkami, aż bym sobie przypomniał jak grają.

Chociaż z drugiej strony nie są zamknięte, więc u mnie użytkowo odpadają, bo sobie w łóżku przed zaśnięciem nie posłucham.

Chyba w końcu dokończę modzić Monolithy M565c, bo mają potencjał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Perul napisał(a):

Kusicie tymi hawkami, aż bym sobie przypomniał jak grają.

Chociaż z drugiej strony nie są zamknięte, więc u mnie użytkowo odpadają, bo sobie w łóżku przed zaśnięciem nie posłucham.

Chyba w końcu dokończę modzić Monolithy M565c, bo mają potencjał. 

Bierz sówki ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2023 o 12:24, Perul napisał(a):

Kusicie tymi hawkami, aż bym sobie przypomniał jak grają.

Chociaż z drugiej strony nie są zamknięte, więc u mnie użytkowo odpadają, bo sobie w łóżku przed zaśnięciem nie posłucham.

Chyba w końcu dokończę modzić Monolithy M565c, bo mają potencjał. 


Do posłuchania w łóżku i tak się ta konstrukcja nie sprawdza moim zdaniem. Przy słuchaniu w pozycji siedzącej gumki ciągną nauszniki w górę a ich ciężar to równoważy, przez co nie czuć ich ciężaru. Przy pozycji leżącej grawitacja działa prostopadle do tych gumek i słuchawki ciągną uszy. Opaskę można co prawda przesunąć ze srodka głowy na czoło, ale to i tak niezbyt komfortowe. 

Miałem NH Carbon i bardzo mi się podobały, bo nic nie grało tak jak one. Niby Robiny były zbliżone, ale średnica w Robinach moim zdaniem była kiepska. W hawkach co innego. Teraz mam Owle i co prawda nie miałem możliwości bezpośredniego porównania z Hawkami, ale bardziej siadły mi Owle, chociaż brakuje mi przestrzeni, którą miały Hawki.  Hawki też trudno zestawić w porównaniu z innymi słuchawkami, bo po prostu grają inaczej. Owle już grają bardziej uniwersalnie, przez co łatwiej znaleźć dla nich upgrade. Gdyby się dało w nich słuchać wygodnie przed snem, to bym je pewnie sobie zostawił, ale przy fostexach TH610 nie za bardzo widzę sensu ich posiadania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BearPL napisał(a):

Przy pozycji leżącej grawitacja działa prostopadle do tych gumek i słuchawki ciągną uszy. Opaskę można co prawda przesunąć ze srodka głowy na czoło, ale to i tak niezbyt komfortowe.

Znam ten problem, ale fakt w Hawkach/Owlach będzie on bardziej uciążliwy z racji bardziej "pływającej" opaski.

Godzinę temu, BearPL napisał(a):

Niby Robiny były zbliżone, ale średnica w Robinach moim zdaniem była kiepska.

To się da modem poprawić :) , aczkolwiek w chwili obecnej to zmodowałem sobie pchełki Jcally EP01 i mnie w 90% satysfakcjonują. Mam drugą parę, którą bardziej basowo zamierzam zestroić, pewnie będzie bliżej mojego ideału.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie w teorii tak, ale w praktyce na przykład z 32 ohmowymi TYGRami 300 R nie czuję dampingu ani basowej buły, przeciwnie, po ustawieniu dolnej półeczki na 2,5db w PEACE EQ bas jest przyjemnie precyzyjny, co widać np. na tle Edifierów H880. 

 

Dlatego ciekawi mnie, czy ktoś próbował tych słuchawek z tą kartą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności