Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

@MichalZZZ mogę potwierdzić, że Nighthawki mają swój klimat i potrafią w wielu konfiguracjach pozytywnie zaskakiwać, o czym przekonaliśmy się przedwczoraj z @Gracjan (dziękuję za fantastyczne spotkanie😉👍) przy AK SP3000 (niezwykle eufoniczny, soczysty, delikatnie przyciemniony, pełny na średnicy, z wieńczącymi przekaz złocistymi, bardzo dźwięcznymi, choć mocniej zaakcentowanymi przy 9 kHz sopranami) wypożyczonym od Patryka, z którym zaprezentowały przekaz niezwykle barwny i inaczej od innych słuchawek bardziej sceniczny niż z Kannem Max, którego neutralniejszy charakter im niezbyt odpowiadał. 

 

20230131_115242.jpg

 

Bardzo się cieszę, że w obecnej konfiguracji także Hawki potrafią ujmować swoją wyjątkową muzyczną atmosferą :) Życzę miłego dnia oraz niezapomnianych chwil z ulubionymi albumami :)

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frenchcorew końcu opaska przy zaczepach też zacznie się łamać i spadać, więc trzeba bardziej pokombinować - mi już szyje znajomy nowy. Na górę to można nawet headband od Beyerdynamica założyć i też fajnie będzie wyglądać.

https://m.pl.aliexpress.com/item/33017093774.html?spm=a2g0n.shopcart.0.0.118a452cTMbaZS&mp=1&gatewayAdapt=gloPc2polMsite tych padów proteinowych jestem ciekaw, bo od środka są perforowane. Może one byłyby najbliżej oryginałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Tytus1988 napisał(a):

@MichalZZZ mogę potwierdzić, że Nighthawki mają swój klimat i potrafią w wielu konfiguracjach pozytywnie zaskakiwać, o czym przekonaliśmy się przedwczoraj z @Gracjan (dziękuję za fantastyczne spotkanie😉👍) przy AK SP3000 (niezwykle eufoniczny, soczysty, delikatnie przyciemniony, pełny na średnicy, z wieńczącymi przekaz złocistymi, bardzo dźwięcznymi, choć mocniej zaakcentowanymi przy 9 kHz sopranami) wypożyczonym od Patryka, z którym zaprezentowały przekaz niezwykle barwny i inaczej od innych słuchawek bardziej sceniczny niż z Kannem Max, którego neutralniejszy charakter im niezbyt odpowiadał. 

 

20230131_115242.jpg

 

Bardzo się cieszę, że w obecnej konfiguracji także Hawki potrafią ujmować swoją wyjątkową muzyczną atmosferą :) Życzę miłego dnia oraz niezapomnianych chwil z ulubionymi albumami :)

Potwierdzam, pod SP2000Cu Hawki mają swój urok, potrafią zaczarować gęstym, poglosowym charakterem dźwięku, trochę w stylu HEDDPhone, ale z odpowiednio gorszą jakością brzmienia. Z Kannem Max było już trochę zbyt mgliście, bez takiej barwy, a z samym nieprzyjemnym pogłosem i odpowiednio ciaśniejszą sceną. Wolę teraz jednak w tej cenie R70X nad Hawkami. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał(a):

@Tytus1988

 

Zapomniałem wspomnieć, że ja mam Carbony. One zdaje się są odrobinkę inne sonicznie od drewniaków? 

 

Miałem równocześnie Carbony i "drewniaki". Wygrały u mnie drewniaki. Carbony trochę bardziej podkreślały wyższy środek. I brzmiały dla mnie troszkę bardziej "kartonowo" względem drewniaków. Drewniaki imho bardziej naturalne i z nieco większym też pogłosem. 

Edytowane przez Gracjan
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, snuffdbko napisał(a):

https://m.pl.aliexpress.com/item/33017093774.html?spm=a2g0n.shopcart.0.0.118a452cTMbaZS&mp=1&gatewayAdapt=gloPc2polMsite tych padów proteinowych jestem ciekaw, bo od środka są perforowane. Może one byłyby najbliżej oryginałów.

Mam takie pady, są jaśniejsze od zwykłych hybryd HM5. Jeśli szukasz zamiennika do oryginalnych padów drewniaków, to na pewno nie te. Prędzej już welury HM5 będą zbliżone, przy doborze szczególnie ważny jest ten materiał wewnątrz, jego sposób odbijania fal dźwiękowych (skórka wyostrza względem weluru), no i przepuszczalność powietrza. Ważne też co jest od spodu pada, czy skórka (plastik), czy perforowana skórka, czy welur, w tym wypadku ważna jest przepuszczalność powietrza, wpływa głównie na ilość i charakter basu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Gracjan napisał(a):

Miałem równocześnie Carbony i "drewniaki". Wygrały u mnie drewniaki. Carbony trochę bardziej podkreślały wyższy środek. I brzmiały dla mnie troszkę bardziej "kartonowo" względem drewniaków. Drewniaki imho bardziej naturalne i z nieco większym też pogłosem. 

 

Bo one są takie trochę kartonowe (zwłaszcza bas) i do tego czasami słychać pogłos, ale to wtedy, kiedy grałem przez IFI. Jak podłączyłem je do Niimbusa, to już tego nie słyszałem i przede wszystkim poprawiła się kontrola i faktura basu.

 

Tak czy owak dziękuję za porównanie 👍 Drewniaków nigdy nie słyszałem.

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, snuffdbko napisał(a):

@Perul o tych padach mówisz?

o takich pisałem, że jaśniejsze od hybryd HM5

HTB1mX2aXWWs3KVjSZFxq6yWUXXaC.jpg

 

18 minut temu, snuffdbko napisał(a):

a pisałem o proteinowych

Jakby nie miały dziurek w środku, to w zastępstwie zwykłych skórek od Hołków powinny być w miarę dobre.

Czyli zwykłe (a nie kątowe) skórki HM5, ewentualnie sheepskin. Np coś takiego

https://pl.aliexpress.com/item/4000825849185.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, snuffdbko napisał(a):

skórkach HM5 od środka też skórka i summa summarum od hybryd z drewniaków nie było tak blisko dźwiękowo.

Z Twojej wypowiedzi zrozumiałem, ze szukasz zamienników do Hołkowych skórek.

Do Hołkowych hybryd z drewniaków imo bliżej będą welury HM5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, snuffdbko napisał(a):

@Frenchcorew końcu opaska przy zaczepach też zacznie się łamać i spadać, więc trzeba bardziej pokombinować - mi już szyje znajomy nowy. Na górę to można nawet headband od Beyerdynamica założyć i też fajnie będzie wyglądać.

https://m.pl.aliexpress.com/item/33017093774.html?spm=a2g0n.shopcart.0.0.118a452cTMbaZS&mp=1&gatewayAdapt=gloPc2polMsite tych padów proteinowych jestem ciekaw, bo od środka są perforowane. Może one byłyby najbliżej oryginałów.

Te zaczepy są wykonane z innej jakości skóry mogę się mylić ale w dotyku i wizualnie są to dwa inne materiały.

Zaczepy wykonane z tego materiału w moim modelu są zdrowe bez żadnego łuszczenia a opaska to istna zgroza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Frenchcore napisał(a):

Te zaczepy są wykonane z innej jakości skóry mogę się mylić ale w dotyku i wizualnie są to dwa inne materiały.

Zaczepy wykonane z tego materiału w moim modelu są zdrowe bez żadnego łuszczenia a opaska to istna zgroza

Mówię jak jest u mnie i jak u ludzi na hedfaju. :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2023 o 12:04, marek_m napisał(a):

Duża szkoda, że Audioquest wycofał się z produkcji słuchawek :( 

 

 

To prawda, chociaż może w przyszłości podejmą próbę powrotu na rynek słuchawkowy. Mam nadzieję, że się zdecydują na ten krok :)

 

23 godziny temu, Gracjan napisał(a):

Potwierdzam, pod SP2000Cu Hawki mają swój urok, potrafią zaczarować gęstym, pogłosowym charakterem dźwięku, trochę w stylu HEDDPhone, ale z odpowiednio gorszą jakością brzmienia. Z Kannem Max było już trochę zbyt mgliście, bez takiej barwy, a z samym nieprzyjemnym pogłosem i odpowiednio ciaśniejszą sceną. Wolę teraz jednak w tej cenie R70X nad Hawkami. 

 

Muszę przyznać, że R70X od Piotrka naprawdę brzmią świetnie w swojej cenie, doskonale skalując się z torem, do którego są podłączone. Niewiele im ustepują HD600, które też wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie, ale o tym będzie okazja, aby wspomnieć :)

 

Muszę przyznać, że Twój Kann Max bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, przypominając swoim charakterem brzmienia muzykalniejszą Ultimę SP1000, którą bardzo cenię za jej neutralny charakter oraz dobrą synergię z cieplejszymi modelami słuchawek :)

 

@MichalZZZ zgadzam się, że potrzebują one wzmacniacza, który będzie dobrze kontrolował dolne pasmo. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie okazja, aby się spotkać i bezpośrednio porównać nasze pary Hawków :)

 

Miłego dnia :))

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2023 o 17:08, MichalZZZ napisał(a):

Zapomniałem wspomnieć, że ja mam Carbony. One zdaje się są odrobinkę inne sonicznie od drewniaków?

 

Z tego co pamiętam oryginały od carbonów brzmieniowo różniły się tylko użytymi padami.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że ten kabel ponoć taki sam tylko o tego decybela w tę czy we w tę głośniejszy? No i psuł się jako że to solid core to w Carbonach grubego wężu-węża dali. 

 

Co do samych słuchawek audioquesta to bardzo miło wspominam, te które miałem od nowości przez te kilka miesięcy posiadania u mnie się nie wycierały materiałowo, natomiast używane to miałem w różnym stanie - od bardzo ładnych po takie gdzie opaska była w ogóle urwana i trzeba było dorabiać paski z materiału żeby to się trzymało. Tak to jest jak ktoś nie dba a same słuchawki wykonane z materiałów eko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2023 o 18:11, Undertaker napisał(a):

Z tym że ten kabel ponoć taki sam tylko o tego decybela w tę czy we w tę głośniejszy? No i psuł się jako że to solid core to w Carbonach grubego wężu-węża dali. 

A skąd wiadomo, że ten sam? Ja słyszałem od JD, że drewniaki - miedź solid core, a Carbony, miedź srebrzona, co by akurat miało sens, z racji zastosowania innych padów.

 

@Frenchcore a co ten gość naoliwił te pady, że tak się błyszczą? :D Ciekawe jak to wpływa na ich trwałość. MrSpeakers np nie zaleca tego robić, mimo że oni mają z prawdziwego skóry (jagnięcej). Te proteinowe od AQ to w sumie nie wiem czy trzeba konserwować, może gdzieś AQ o tym napisał, ale się nie wczytywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artorias napisał(a):

a co ten gość naoliwił te pady, że tak się błyszczą? :D

 

Nie zdejmuje ich z uszu tylko słucha, a grają tak dobrze, że ciągle poci się z wrażenia.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Palpatine napisał(a):

Jakie zródła dac/amp polecacie dzisiaj do Nighthawk? Fajnie mi kiedyś grały z Red i Mojo. Może Mojo2?

Ja słuchałem takiego połączenia i było bardzo przyjemnie. Mojo gra barwnie, a NH neutralnie i na niektórych torach przez to trochę szaro/nudnawo, więc synergia dobra. Warto spróbować.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności