Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 4.09.2022 o 14:24, Alleandir napisał:

Nie wiem czy lepiej doplacać do tej owczej wersji, ale jakiś komentarz gdzies czytałęm ze dzwięk gorzszy, czy to prawda?

Owcza skóra jest trwalsza ale sztywniejsza, pewnie z tego powodu mniej szczelnie przylegają co powoduje rozjaśnienie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
2 godziny temu, snuffdbko napisał(a):

Widzę, że temat umarł, wszyscy już wysiedli z pociągu?

 

No ale chciałem zapytać, odkrył ktoś pady, które byłyby najbliżej dźwiękowo oryginalnych z drewniaków? Jest coś, czy pozostaje płakać w kącie?

 

Ja wciąż mam Owle i bardzo mi z tym dobrze.

Z pociągu oryginalnych drewnianych Hawków wysiadłem właśnie ze względu na pady, bez nich nie ma tego brzmienia. Jeżeli ktoś znajdzie ich realny (czyli identycznie brzmiący) zamiennik, to kupuję Hawki ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Pady w tych słuchawkach też się sypią? Czyli na dzień dzisiejszy nie ma sensu ich kupować.

Tak, normalnie skóra się sypie. Ba, headband też się sypie, skóra łamie, kabel przerywa, ale... Ja jestem jakiś dziwny, bo nie żałuję, że je mam - nie spotkałem tak grających słuchawek. :) No tylko co dalej z tymi padami, bo tu główny problem. HM5 pady na pewno to nie to, mam jeszcze kilka par innych, ale nic nie gra jak stocki. Zastanawiam się nad padami Shure SRH1540, ktoś testował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady do Sivga P-II mają w pewnym sensie podobną konstrukcję, ale nie wiem czy ktoś jest w stanie je przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, snuffdbko napisał(a):

Widzę, że temat umarł, wszyscy już wysiedli z pociągu?

Ja dalej w pociągu i nie zamierzam wysiadać. Co do padów, to u mnie po półtorej roku używania NHC pady w stanie idealnym, a przynajmniej nic się nie sypie (jeszcze). Zobaczymy jak będzie dalej. Zamienników nie znam, ale jeśli ktoś ogarnie temat, to się mocno przysłuży, bo już nie jedna osoba pytała o sensowne zamienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie będą brzmiały jak oryginalne ale widzę, że Brainwavz dorzucił Nighthawki do kompatybilnych przy tych padach - https://www.brainwavzaudio.com/products/headphone-memory-foam-earpads-sheep-skin-leather-angled .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Artorias napisał(a):

Ja dalej w pociągu i nie zamierzam wysiadać. Co do padów, to u mnie po półtorej roku używania NHC pady w stanie idealnym, a przynajmniej nic się nie sypie (jeszcze). Zobaczymy jak będzie dalej. Zamienników nie znam, ale jeśli ktoś ogarnie temat, to się mocno przysłuży, bo już nie jedna osoba pytała o sensowne zamienniki.

Spoko, tak szybko się nie sypią, moje Hołki mają po prostu już z 6 lat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, snuffdbko napisał(a):

Spoko, tak szybko się nie sypią, moje Hołki mają po prostu już z 6 lat.

Hmm. Moje (w sumie już nie moje) AKG K701 po tylu latach mają pady w stanie bdb - prane, nic nie przerywa, nic nie popękane. Tylko gumki wyciągnięte. Także lipne te hołki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rafacio napisał(a):

Hmm. Moje (w sumie już nie moje) AKG K701 po tylu latach mają pady w stanie bdb - prane, nic nie przerywa, nic nie popękane. Tylko gumki wyciągnięte. Także lipne te hołki.

Zamszowe w Hawkach pewnie też się nie zużywają, a że AQ dawał dwie pary padów w zestawie (NHC), to tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rafacio napisał(a):

Hmm. Moje (w sumie już nie moje) AKG K701 po tylu latach mają pady w stanie bdb - prane, nic nie przerywa, nic nie popękane. Tylko gumki wyciągnięte. Także lipne te hołki.

No dobra, a jak prowadnice wyglądają? Zresztą mierzymy jakość, czy tam lepszość modelu poprzez trwałość? To Beyer powinien wygrywać. Miałem K701 i inne wariacje tego modelu, ale wolałem brzmieniowo NH, nie widzę sensu porównywania i wojenek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Artorias napisał(a):

Zamszowe w Hawkach pewnie też się nie zużywają, a że AQ dawał dwie pary padów w zestawie (NHC), to tragedii nie ma.

Akurat te microsuede u mnie się dosyć szybko zużyły. Zaczęły się kruszyć tak troszkę. Opaska się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, superbart napisał(a):

Akurat te microsuede u mnie się dosyć szybko zużyły. Zaczęły się kruszyć tak troszkę. Opaska się trzyma.

A to przepraszam, mało kto ich używa regularnie i pewnie przez to nie słyszałem o uszkodzeniach :D U mnie w sumie tylko raz były założone. W takim razie pady w NH nie należą do zbyt trwałych, ale z drugiej strony proteinowe dopiero po kilku latach zaczynają się niszczyć, więc bez tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba podstawowym problemem są hybrydowe pady do oryginalnych Hawków, bez których nie ma oryginalnego brzmienia. Do carbonów były zwykłe skórzane albo zamszowe, tu znalezienie zamienników jest znacznie łatwiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nighthawki. Pierwszy raz od nie pamiętam nawet kiedy, ale ze trzy, cztery miechy, a może nawet więcej ich nie słuchałem. Głównie obecnie używam ich do filmów i seriali, gdzie sprawdzają się znakomicie. Źródłem jest wtedy IFI Zen DAC + Can. Dziś je podpiąłem pod mój główny system i włączyłem muzykę. Mają te słuchawki w sobie coś co nie mają żadne inne, nawet wielokrotnie droższe. Oczywiście technicznie nie są tak dobre, ale ile dają fanu, to jest coś wspaniałego :) Zapomniałem jak bardzo je lubię 🥰 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Howki posypały się, pasek kruszy się przy minimalnym dotknięciu a okrychy padów zostaja na uszach. Aż mnie to odpycha od ich użytkowania.

Ale mam zamiar je odnowić pasek rozebrać i wysłać do firmy która mi obszyje lub wykona nowy ze skóry a co do padów to już zamówiłem https://www.brainwavzaudio.com/collections/sheepskin-earpads/products/headphone-memory-foam-earpads-sheep-skin-leather-angled

Jak mamusia z filmu to potrafi zszyć to inna krawcowa też to zrobi.

 

Edytowane przez Frenchcore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności