Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Eh... Po co dorabiać mistyczną teorię z harmonicznymi. Wystarczy się pobawić EQ na dobrze oddających szczegóły słuchawkach by zauważyć jak pewne dźwięki które były schowane zaczynają się ujawniać, a inne chować. Zwyczajnie od poziomu zależy czy dane dźwięki zostaną stłumione czy nie i można będzie je usłyszeć (jeśli tam są). Linkowałem już artykuł z opisam Hawków, gdzie człowiek próbował je wyrównać w paśmie (zmiana padów), ale tak jak w dobrych słuchawkach zaczęłyby wychodzić ukryte szczegóły i rosła by jakość, tak tutaj zaczęły się uwydatniać ich problemy w wysoki paśmie i braki tej detaliczności. Bas w nich jest po to aby to ukryć. 

 

IMG_20210713_134551.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, MrBrainwash napisał:

Eh... Po co dorabiać mistyczną teorię z harmonicznymi. Wystarczy się pobawić EQ na dobrze oddających szczegóły słuchawkach by zauważyć jak pewne dźwięki które były schowane zaczynają się ujawniać, a inne chować. Zwyczajnie od poziomu zależy czy dane dźwięki zostaną stłumione czy nie i można będzie je usłyszeć (jeśli tam są). Linkowałem już artykuł z opisam Hawków, gdzie człowiek próbował je wyrównać w paśmie (zmiana padów), ale tak jak w dobrych słuchawkach zaczęłyby wychodzić ukryte szczegóły i rosła by jakość, tak tutaj zaczęły się uwydatniać ich problemy w wysoki paśmie i braki tej detaliczności. Bas w nich jest po to aby to ukryć. 

 

IMG_20210713_134551.jpg

Czyli....harmoniczne to mistyka, Hołki generują mało zniekształceń, więc nie nadają sie do EQ i mają braki w detaliczności w wysokim piśmie.

Yyyy...znaczy....HOWGH

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bendezar napisał:

Czyli....harmoniczne to mistyka, Hołki generują mało zniekształceń, więc nie nadają sie do EQ i mają braki w detaliczności w wysokim piśmie.

Yyyy...znaczy....HOWGH

Harmoniczne to nie mistyka, ale sposób użycia tu tego terminu to mistyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz Pana R. Pod najnowszą recenzją. W razie jakby ktoś się zastanawiał, dlaczego już nie biorą udziału w testach, mimo że robią za „modela” w jego recenzjach. (Czemu akurat się nie dziwie)

 

Cytat

Tak, bo one są teraz Karola, a fotografowanie u niego. Nie uwzględniam ich w kolejnych recenzjach z premedytacją, bo nie są to słuchawki produkowane. Co w niczym nie zmienia mojego wielkiego szacunku i lubienia pod ich adresem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artorias napisał:

Komentarz Pana R. Pod najnowszą recenzją. W razie jakby ktoś się zastanawiał, dlaczego już nie biorą udziału w testach, mimo że robią za „modela” w jego recenzjach. (Czemu akurat się nie dziwie)

 

 

No, i to jest konkretne info na zakończenie dnia - uszanowanie i dobranoc. 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@euter cieszę się, że mogłem pomóc naprowadzić Ciebie na trop😉

 

@Undertaker też się zgadzam, że najważniejsze, aby danemu nabywcy się podobały :)

 

@neonlight dzień dobry 🌞

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bendezar napisał:

Czyli....harmoniczne to mistyka, Hołki generują mało zniekształceń, więc nie nadają sie do EQ i mają braki w detaliczności w wysokim piśmie.

Yyyy...znaczy....HOWGH

No i jakość słuchawek rośnie po wyrównaniu EQ.:D

 Zauważyłeś, jaki on przy tym wytrwały? Nic nie rozumie z tego co wkleja, ale ciągle to robi i komentuje. To jakiś prorok chyba, albo mistyk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał:

No i jakość słuchawek rośnie po wyrównaniu EQ.:D

 Zauważyłeś, jaki on przy tym wytrwały? Nic nie rozumie z tego co wkleja, ale ciągle to robi i komentuje. To jakiś prorok chyba, albo mistyk. 

Pasja, to się nazywa pasja.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, manuelvetro napisał:

A spalmy se fajkę pokoju :) 

 

Howgh!

 

Jestem za 😁

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moich obserwacji to po pierwsze mam hawki teoretycznie te gorsze, czyli w wersja carbon, słucham na tych padach ala welurowych, i tak:

1) Na dragonfly black -> grają troszkę ciemniej i trochę pod kocem, ale można się przyzwyczaić i jest w miarę okej;

2) Na idsd nano bl -> grają żywo, bez żadnych koców, bardzo dobry bas, dość potężny :P, ale nie zagłuszający innych rejestrów, duża szczegółowość, jeśli ktoś chce to może się wsłuchiwać w każdy wydźwięk dzwonków itd, ale nie jest to narzucające się i równie dobrze można odbierać muzykę jako całość, nie doświadczyłem na nich ostrości, kłucia, sybliantów itd. Generalnie na nano wydaje się spoko, ale jakby było upakowane na małej przestrzeni, choć jest to odseparowane; 

3) Zen dac -> grają bardziej otwarcie, co robi jakieś wrażenie;

 

Ostatnio też słuchałem hawków z rme adi-2 dac fs i jakoś nie zagrało dobrze, ale był podpięty podłym kablem usb, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie :P Myślałem że ten dac będzie moim kolejny krokiem, ale chyba nie, prawdopodobnie zainwestuje w zen can. :P 

 

apropo mam te superlux HD330 i myślałem że są dobre ale po Hawkach wszystkie moje słuchawki przestały być dobre :D no może jeszcze jako tako bronią się Audio Technica A550z :P w sensie że w warunkach w których nie można na hawkach, ale obiektywnie też są zdeklasowane. :D 

Obecnie dziele słuchawki na dwie grupy -> grające jak kolumny i grające jak słuchawki. :D

Edytowane przez kamil_jarmusik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil_jarmusik Hawki najlepiej zagrają z wyjścia zbalansowanego. W przypadku Zen DAC, będzie to 4.4mm Pentaconn. Na pewno poprawi się scena, kontrola basu i ogólnie będzie lepiej, o ile ogarniesz do nich dobry kabel zbalansowany, co nie będzie łatwym zadaniem, bo ten stockowy jest bardzo dobry pod kątem brzmienia i wcale nie łatwo go przebić. Szkoda, że AQ nie pokusił się o taki kabelek do Carbonów, z ewentualną przejściówką na 3.5mm/6.3mm.

Jak chodzi o ewentualne połączenie z Zen CAN, to z recenzji P. Ryki.

Cytat

Kiedy jednak tej parki Zen posłuchać, myśli o trikach nas opuszczają –  ich miejsce zajmuje szacunek. Sam Zen DAC go jeszcze nie wzbudza swymi słuchawkowymi wyjściami, które oferują dźwięk przyzwoitej jakości, lecz nie spektakularny. To przede wszystkim przetwornik do łączenia z Zen CAN. A takie połączenie – i to na jakże cenny dodatek interkonektami z kompletu – to właśnie dźwięk spektakularny, któremu niczego nie brak. Nie należący ani do szkoły tranzystorowej, ani lampowej, tylko szkoły świetnego brzmienia. Słuchając nie myśli się o charakterze, ponieważ charakterologicznie jest przeźroczysty. Ani nie częstuje lampowymi sztuczkami z dosładzaniem i umilaniem, ani tranzystorową szarpliwością. Obdarza słuchającego tym wszystkim, co jest potrzebne do pełni audiofilskiej satysfakcji: mocą, dynamiką, melodyką, bezpośredniością, otwartością, przejrzystością, szczegółowością, trójwymiarowością i perspektywą. Wszystkie przymioty one realizują się na poziomie urządzeń kosztujących wiele tysięcy, tak więc czerpanie z rozwiązań dla serii PRO nie okazuje się bujdą

Warto dodać, że do teraz utrzymuje on zdanie, że CAN to najlepiej wyceniony sprzęt pod kątem cena/jakość (Nie koniecznie musi być parowany z ZEN DAC). Na takim połączeniu Hawki grają bardzo dobrze i nie trzeba nic rozjaśniać srebrnymi kabelkami czy EQ. Nawet lekko przyciemniający kabelek nie robi na nich wrażenia.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trochę patrzyłem po sieci za takim kablem.. chyba musiałbym coś na zamówienie robić, sam nie wiem. Poza tym, mam wątpliwości czy to ten etap żeby bawić się z kablem, skoro sprzęt poprawia. Ten zen jest bardzo prawdopodobny, ciekawa jest też ta wersja signature, wyraźnie droższa, nie wiem czy warto dopłacać, ktoś coś wie, może słuchał?

 

Ty masz tego zen daca + can? 

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kamil_jarmusik napisał:

Ty masz tego zen daca + can? 

Tak. Wersja Signature jest wypuszczona pod kątem Sennheiser HD6xx. Ma profil EQ, który jest pod nie kalibrowany, więc jeśli nie masz Senków, to nie warto. Ogólnie ta wersja signature jest droższa, a niektórzy wolą brzmienie tego klasycznego zestawu. Gra nie warta świeczki moim zdaniem.

 

Wiesz tu nie chodzi o kwestię zabawy kablami jako tako. Ja tylko zaznaczam, że wyjścia zbalansowane w tych Zenkach (i ogólnie wzmakach audio), mają lepsze parametry (zresztą, możesz sam to sprawdzić w specyfikacji) i na każdych słuchawkach odczuwałem poprawę (czasami znaczną) brzmienia. To czy będziesz z nich korzystać, to już Twoja sprawa.

Hawki mają konstrukcję zbliżoną do głośnika, więc wbrew ich niskiej impedancji, potrzebują trochę mocy i potrafią to doskonale wykorzystać. Oczywiście jak nie trafisz z kablem, albo dostaniesz gorszy jakościowo, to możesz mieć regres w brzmieniu, taki trochę ryzyk fizyk. Nasi forumowi druciarze robią świetne kabelki, dlatego warto mieć na uwadze ten aspekt.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, zen dac ledwo wyrabia z napędzeniem Hawków, nano ma większy zapas mocy. Z tym kablem jest to ciekawa opcja, dałoby to dodatkowe możliwości, tylko pytanie kto mógłby się podjąć zrobienia lepszej jakości kabla w rozsądnych pieniądzach..

 

Zastanawia mnie jeszcze czy dołożenie zasilacza ipower do zen daca coś zmienia, może rośnie moc tego wbudowanego wzmacniacza? 

 

Oraz czy do zen can dodają ipower czy jakąś chińską podróbkę, bo gdzieś słyszałem że w Polsce jest wyjątkowa wersja :D w Polsce chyba wyciągają z pudła te zasialcze ipower i wsadzają jakieś chińskie po 20zł :D a ipower sprzedają osobno za 250zł :D Dystrybutor ifi podobno nic o tym nie wie. Polskie Janusze biznesu. :D

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kamil_jarmusik napisał:

Zastanawia mnie jeszcze czy dołożenie zasilacza ipower do zen daca coś zmienia, może rośnie moc tego wbudowanego wzmacniacza? 

Ja podpinałem dodatkowy zasilacz, jak jeszcze nie miałem CAN-a. Nie zauważyłem poprawy, ale nie miałem też dedykowanego iPower. Na pewno jeśli będzie poprawa to bardzo nieznaczna. Prawdziwa jakość, jest dopiero z CANem. Z drugiej strony, na biedę z iPower i włączonym „Power Gain” na Zen DACu i po wyjściu 4.4mm, powinno być już całkiem spoko, ale to dodatkowy wydatek, więc cieżko mi powiedzieć czy warto. Ja bym raczej dołożył CANa i nawet na stockowym kablu będziesz mieć znacznie lepszy rezultat.

 

12 minut temu, kamil_jarmusik napisał:

tylko pytanie kto mógłby się podjąć zrobienia lepszej jakości kabla w rozsądnych pieniądzach

@Perul (kable + modding słuchawek), @Jimmi Dragon  (Kable). Odnośnie cen, to musiałbyś na priv popytać. 

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja nie używam tych wzmocnień i podbicia basu, bo moim zdaniem zniekształcają dźwięk, zen dac z tym gainem to na spokojnie, ale nawet bez tego myślę że dla większości będzie ok, dla mnie jest tak na granicy z Hawkami. Też myślę że chyba najrozsądniej będzie może dokupić ten wzmacniacz. Rozumiem że po tym upgrade zauważyłeś dużą różnicę, czy raczej umiarkowaną? 

 

W can miałeś ipower czy coś innego? 

Właśnie weryfikuje u dystrybutora jak to wygląda :P

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker dobry bit nie jest zły... szczególnie z Gothica😉 Chyba nie ma takiej możliwości, aby pobrać we flac, ale zawsze jest yt:) 

 

@kamil_jarmusikwedług mnie warto wypróbować iPowera i różnica powinna być  odczuwalna w ogólnej dynamice (mikro, jak i makro). Jednak radziłbym mimo wszystko sprawdzić, aby ocenić czy rzeczywiście warto. Osobiście posiadam iPowera podpiętego do iDefendera. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności