Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Undertaker napisał:

A już w ogóle "przekazanie to co w nagraniu" to jedno z najbardziej wyświechtanych stwierdzeń w tym hobby wg mnie. 

Trochę tak, i tak samo jak stwierzenie, że "coś gra tak jak na żywo, jakby to muzyk rozpoznawał". Z tym, że mocne górki i dołki można obiektywnie stwierdzić, pofaudowane pasmo może przy jakiejś okazji/nagraniu dać Ci dobre doświadczenie, ale to już przekręcanie wszystkiego po kolei. 

 

18 minut temu, Undertaker napisał:

 Beyerach T1v1, słyszałem też i w Hawkach (miałem jedne i drugie w tym samym czasie). A już w planarach nieco droższysz pewne cechy wydawały się być nieco uproszczone względem jednych i drugich dynamików, nawet pomimo tego że tonalnościowo bardziej normalne były te ostatnie. 

 

Mi się ciężko skupić na muzie, jak gdzieś w paśmie słyszę przesadę. Swoje wraźenia z Hawków to zostawię sobie na tekściora. Też wolę dynamiki, ale każdą zupę można przesolić. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wreszcie okazję posłuchać tych "kontrowersyjnych" Hawków dzięki uprzejmości @Tytus1988. I co ? I w pełni zgadzam się z @Artorias

Nie rozkminiałem dźwięków na czynniki pierwsze, bo się do tego nie nadaję i się nie znam, tylko po prostu słuchałem muzyki. Bezpośrednio z SR25 lub LG V30 +LP S1 i pierwsze słowo jakie mi przyszło do głowy to "muzykalność" (cokolwiek by ono nie oznaczało😁).

Druga myśl to, że spokojnie by mogły zastąpić u mnie TH610. Nie zamieniłbym się, ale jakbym nie miał Fostexów to Hawki w ich miejsce dałyby radę.

Może odrobinę mniejsza scena i trochę "ciemniejsze" ale to niuanse i tak jak napisał @Artorias "przyjemny i angażujący przekaz" (IMO w punkt stwierdzenie).

A w metalu to nawet chyba troszkę lepiej mi zabrzmiały niż Fostexy.

No i wygoda noszenia. TH610 są super pod tym względem, ale Hawki jeszcze je przebiły. W ogóle nie czułem, że mam słuchawki na głowie.

Podsumowując to IMHO fajne słuchafony. Bas jest, schodzi nisko i nie zalewa reszty , wysokie nie kłują w uszy i też są. Detal i scena dla mnie wystarczająca. Studni, kocyka i sybilantów nie ma.

Takie miałem odczucia. 

Jeszcze raz podziękowania dla @Tytus1988 za możliwość zaspokojenia ciekawości. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artorias akurat te 2 utwory co wrzuciłeś to zagrały tak średnio. U mnie ich (Hawków) odbiór zależy chyba od pory dnia. Teraz mam je na głowie i słucha mi się ich całkiem przyjemnie, lecz jak słuchałem ich przed snem to ich koloryzacja sprawiała, że mi się odechciewało słuchać muzyki.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sobie przez was Hawki założyłem :D Słucham tego samego utworu zaraz po moich wielgachnych podstawkowych kolumnach BMN EX2 II i co? I Hawki brzmią praktycznie jak kolumny tyle, że z bliższą średnicą.

 

Tor:
Spotify -> SMSL M400 -> FluxLAB FA12 XLR -> 8żyłowy miedziak i Hawki

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem to chyba o Hawkach. A poza tym  po co dość przeciętnym słuchawką,  broniącym się w zasadzie jedynie ceną, taka inwestycja. A jeśli chodzi o właściwy przedmiot tego wątku przetestowałem trochę różnych kabli i wróciłem do oryginalnych, mówię o pierwszej generacji, najbardziej zrównoważone ja dla mnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, woza napisał:

przetestowałem trochę różnych kabli i wróciłem do oryginalnych

Tak jak i ja.

 

6 minut temu, woza napisał:

mówię o pierwszej generacji, najbardziej zrównoważone ja dla mnie :)

Zrównoważone to one nie są, ale z holkami tworzą jedynie słuszną kompozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lobuz1 napisał:

Musze kiedyś je sprawdzić. Tyle się o nich mówi na forum :) .

Nie musisz od razu kupować, wystarczy do uszu trochę waty włożyć przed założeniem dowolnych słuchawek, albo puścić muzykę na kolumnach i wyjść z pokoju, zamykając oczywiście drzwi za sobą, to jest ten oryginalny, Hawk'owy sound, o którym wszyscy mówią na forum. 😆

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem króciutko na głowie Audioquest Nighthawki z obudowami z mielonego drewna dzięki uprzejmości @Gracjan podczas deala z Audeze LCD-2F. Pamiętam, że jeszcze sporo ciemniejsze i grzeczniejsze od HD650. Emocji trzeba doszukiwać się jak na oglądaniu transmisji z zawodów snookera ale szacuneczek dla tych co im taki klimat pasuje :) 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam hołki i je lubię.
Nie lubię za to jechania po dowolnym sprzęcie w sposób jak to prezentuje tutaj Pan neonlight. Zbesztać, rzucić kilka tekstów żeby ośmieszyć i pokazać że Ci co je lubią to się nie znają, wszystko w pseudo-żartobliwej wypowiedzi z emotką na końcu żeby zawsze można było odpowiedzieć że to przecież tylko żarcik.

A jeszcze co do samych słuchawek - mam na nich krzywe hybrydy od Brainwavz - ciekawie zmieniają prezentacje dźwięku, wygoda w sumie bez zmian dla mnie

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Undertaker said:

To Wy chyba mieliście jakieś zepsute Hawki bo moje grają normalnie. Może Niemiec dostał lepsze partie :D

Tory były złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by się zgadzało.

 

Wata w uszach, zepsuta/felerna para słuchawek, uszkodzony kabel albo kiepski wzmak. Innego powodu nie widzę, przez który miałyby grać jak zepsute :)

 

To co mi ostatnio wygrały drewniaki, to klękajcie narody. Myślałem, że Carbony grają już bardzo dobrze. Nie wiem czy to kwestia niedostatecznego wygrzania (jakieś 80h dopiero), czy drewniaki są aż tak dobre (na pewno lepiej wygrzane), ale różnica jest wyraźna. Mimo, że Devy zbierają ogólnie bardzo dobre opinie i recenzje, to nie było sensu nawet ich ze sobą pojedynkować, Hawki by je rozszarpały, a wolałem im tego oszczędzić, co by łatwiej było sprzedać. Różnica klas.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, audionanik napisał:

Neo, ja do tej pory myślałem, że Ty waty nigdy nie wyciągasz z uszu do odsłuchów…a tu taka niespodzianka:D

Noo.. do niektórych słuchawek, mógłby to być pomocny zabieg, ale w przypadku Hawk'ów nie słyszałbym nic, poza basem, a skoro Ty, bez waty w uszach nie słyszysz, że są spsute po całości, to tylko świadczy o Twojej postępującej głuchocie - w sumie, smutny temat dla audiofila, nie zazdraszczam wcale. 😆

1 godzinę temu, Samin napisał:

Też mam hołki i je lubię.
Nie lubię za to jechania po dowolnym sprzęcie w sposób jak to prezentuje tutaj Pan neonlight. Zbesztać, rzucić kilka tekstów żeby ośmieszyć i pokazać że Ci co je lubią to się nie znają, wszystko w pseudo-żartobliwej wypowiedzi z emotką na końcu żeby zawsze można było odpowiedzieć że to przecież tylko żarcik.

Nadinterpretujesz za bardzo i przesadzasz. 😉 Hawki to dla mnie taki "kozioł ofiarny", lubię podroczyć się z jego właścicielami, którzy zaciekle bronią jego wartości, jak by co najmniej był to ktoś z ich rodziny. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, neonlight napisał:

Noo.. do niektórych słuchawek, mógłby to być pomocny zabieg, ale w przypadku Hawk'ów nie słyszałbym nic, poza basem, a skoro Ty, bez waty w uszach nie słyszysz, że są spsute po całości, to tylko świadczy o Twojej postępującej głuchocie - w sumie, smutny temat dla audiofila, nie zazdraszczam wcale. 😆

Nadinterpretujesz za bardzo i przesadzasz. 😉 Hawki to dla mnie taki "kozioł ofiarny", lubię podroczyć się z jego właścicielami, którzy zaciekle bronią jego wartości, jak by co najmniej był to ktoś z ich rodziny. 😆

A ja lubię się podroczyć z tymi, co się droczą, więc napisz ty mię, jak Ty to robisz, że na Hołkach nie słyszysz góry, a TH900 są dla Ciebie ostre? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Artorias napisał:

Tak właśnie myślałem, że to tylko zwykły trolling :D 

Eeee tam; Neo nie dość, że nie rozpoznaje instrumentów, to nawet trollować nie umi.:P

Tak się nam chłopina pospinał, od kiedy uczęszcza na seminaria z logiki u Brejnłosza, że aż nie rozpoznaje skrzypiec i tych co z tym problemu nie mają o głuchotę podejrzewa:D

57 minut temu, majkel napisał:

A ja lubię się podroczyć z tymi, co się droczą, więc napisz ty mię, jak Ty to robisz, że na Hołkach nie słyszysz góry, a TH900 są dla Ciebie ostre? :)

Przed słuchaniem hołków watę do uszu  wpychał, a do słuchania fosztexów wyciągał:D.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, majkel napisał:

A ja lubię się podroczyć z tymi, co się droczą, więc napisz ty mię, jak Ty to robisz, że na Hołkach nie słyszysz góry, a TH900 są dla Ciebie ostre? :)

Ja nie napisałem, że nie słyszę góry, tylko jest za mocno wycięte wyższa średnica, mimo, że nie lubię tego zakresu pasma, to jednak w tym przypadku jest przegięcie w drugą stronę. ;) A góra w Hawkach jest i owszem, nawet zdarza się jej zasyczeć, od czasu do czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności