Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się z kolei rozstałem z jastrzębiami po ponad rocznej przygodzie. Bardzo fajne słuchawki i patrząc na rozstania oraz powroty wśród innych użytkowników nie wykluczam tego, że któregoś dnia ponownie stanę się ich posiadaczem. Zastanawiałem się czy sobie ich nie zostawić, ale po podsumowaniu wszystkich za i przeciw trafiły ostatecznie do nowego nabywcy.

Edytowane przez Hustler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudioTy masz tyle tych słuchawek najwyższych lotów że i nie dziwne, że Ptakom było za ciasno. Ale jak się nie ma hajendu to nowe w okolicy tych 1300 zł (że o używanych nie wspomnę) z tą jakością jaką mają i akcesoriami to jednak killery. Jak się do tego doda wygodę to w ogóle.

 

Ja co jakiś czas patrzę po ibeju czy nie ma jakiejś promki na nówki (tak wiem, dusigrosz jestem) to bym pewnie znowu któreś kupił :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Undertaker napisał:

@saudioTy masz tyle tych słuchawek najwyższych lotów że i nie dziwne, że Ptakom było za ciasno. Ale jak się nie ma hajendu to nowe w okolicy tych 1300 zł (że o używanych nie wspomnę) z tą jakością jaką mają i akcesoriami to jednak killery. Jak się do tego doda wygodę to w ogóle.

No jakoś tak mi się nazbierało, trudno mi się rozstać, ale Verite Closed spowodowały, że sówki były już zupełnie odstawione na bok i szkoda było ptaka, bo usychał z niesłuchania. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Undertaker napisał:

Ale jak się nie ma hajendu to nowe w okolicy tych 1300 zł (że o używanych nie wspomnę) z tą jakością jaką mają i akcesoriami to jednak killery. Jak się do tego doda wygodę to w ogóle.

Wygodę oferują ponadprzeciętną i pewnie wynika to z ich luźnej konstrukcji i tego, że są bardzo giętkie. Świetne do słuchania na siedząco, ale podczas leżenia z łatwością się zsuwają.

 

Zastanawiałem się też jak te gumowe połączenia muszli z pałąkiem zniosą upływ czasu? No i niestety AQ chyba olał nabywców swoich słuchawek, bo znalezienie padów nie jest łatwe, a jak już znalazłem to tylko zamszowe za 300 zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hustlera dla mnie Hawki czy Sowy na leżąco to nie problem, wystarczy sobie opaskę przesunąć na czoło i trzymają się tak jakbym z nich korzystał na siedząco. Lepsze też były pod tym względem niż każde inne. 

 

Co do padów to jest jeden z nielicznych minusów w tej cenie, w sensie jakby kiedyś potrzeba było je kupić. Podobnie chyba sprawa ma się w przypadku słuchawek Oppo. Choć moje nowe audioquesty po pół roku użytkowania nie pokazywały żadnych śladów zużycia, tak używane pary które sobie później kupowałem już potrafiły mieć trochę te skórkowe pady może nie tyle co złuszczone, co powiedzmy lekko naruszone. 

 

@marek_mDzięki za linka, choć akurat tą aukcję obserwuję sobie właśnie od jakiegoś czasu. 

Mimo wszystko nie mam ciśnienia bo interesują mnie np. ZMF Atticus czy po prostu coś czego jeszcze nie miałem, ale jakbym miał podjąć decyzję o jakimś wstrzymaniu się z tym hobby to najpewniej właśnie kupiłbym sobie te Hawki. Raz że nowe, dwa że sporo gotówki można by przerzucić na co innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marek_m napisał:

 

Tutaj znalazłem (na razie Out of stock)

Raczej nie na razie, bo już długo wisi ten status. Niestety. Na szczęście mam spory zapas.

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i nadal nic nie wiem. To warto je w końcu kupić czy np Sundary albo 660s? Głównie metal ale po podpięciu do amplitunera filmy, czasem coś lżejszego. Będę chciał potem dokupić jakiś wzmacniacz mobilny. Będą to moje pierwsze słuchawki nauszne, do tej pory używam tylko dokanałowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z NHC wytrzymałem ponad rok. Na więcej nie starczyło tolerancji i cierpliwości. Zmieniłem je na połowę tańsze T50 RP. To było jak ożywcza bryza. Dopiero po sprzedaniu hołków zrobiłem sobie porządny wzmacniacz i od razu pomyślałem, że może one potrzebowały dobrego napędu i trzeba by dać im drugą szansę. Chyba jednak nie, bo ja słucham sporo metalu, ciężkiego rocka i takie tam dynamiczne kawałki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nismo napisał:

Czytam ten wątek i nadal nic nie wiem.

Za to już wiesz po co są fora audio.

4 godziny temu, Nismo napisał:

To warto je w końcu kupić (...)?

 

A poważniej, to P.Ryka chyba wyraźnie pisał, że z odpowiednim kablem ptaki walczą w wadze 10kilo!!!!

:mellow:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, saudio said:

Ptaki do metalu, no przecież spłoszysz je i uciekną. Moim zdaniem to niezbyt dobry pomysł.

Bardziej Owle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, audionanik napisał:

A poważniej, to P.Ryka chyba wyraźnie pisał, że z odpowiednim kablem ptaki walczą w wadze 10kilo!!!!

:mellow:

Nie czytałem to nie wiem. Chodzi o ten, którego nazwy nie można wymawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bendezar napisał:

 Chodzi o ten, którego nazwy nie można wymawiać?

Dokładnie o ten.

Słuchać też nie bardzo, chyba że masz dwóch wprowadzających do Kręgu Wtajemniczonych, którzy pod przysięgą zaświadczą, że przeszedłeś w ciemno test ABX w którym odróżniłeś jacka rodowanego od niklowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, audionanik napisał:

A poważniej, to P.Ryka chyba wyraźnie pisał, że z odpowiednim kablem ptaki walczą w wadze 10kilo!!!!

:mellow:

Wystarczy pewnie ten "piękny" SULEK za 8 kafli, a do tego ptaki za 1300 zł i jeszcze trzeba przerobić wtyki na 2,5 mm i może nawet przekroczymy masę krytyczną. :)

Edytowane przez Hustler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słuchawek za 1000zł kabel za kilka kafli? :D To chyba nie tego szukają kupcy z takim budżetem 😜

Ja od siebie polecam 4 żył na miedzi srebrzonej po XLR do Hawków i Owli. Imho lepszy od stoka, a kupiłem go od jednego użytkownika na naszym forum. Na Ebayu ktoś to sprzedaje w cenie 200-300zł chyba jakoś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pabloj napisał:

Co to za kabel, którego nazwy nie można wymawiać, Voldemort coś wydał?; p

 

Jest to wyjątkowy kabel, w atrakcyjnej cenie (na tle wspomnianego Sulka) i zwie się To...um :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja w takim razie coś polecę - kabelek od Lavricables, gra to fantastycznie z drewniakami :) Skoro wszystkie kable dobrze z nimi grają to prostu hołki są ******... :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności