Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Kable do Hawków/Owli mają srebrzone wtyki 2.5mm idące do gniazd słuchawek oraz dużego jacka tak samo. 

Kabel 4 żyłowy oparty o srebrzoną miedź jest fajnym zastępstwem i do Hawków i do Owli, nawet krokiem wprzód bym rzekł ;)

Można go zrobić zakończony mini-jackiem wtedy dobrać odpowiednio adapter Cu-Ag Audioquesta (jest dołączony i tak do ich sluchawek) albo np rodowany Furutech i zobaczyć co lepiej nam gra.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeprosiłem się z kablem symetrycznym od Audeosa, pograłem na nim trochę dłużej i po wpięciu oryginału z wtykiem symetrycznym Furutecha r nie zostałem pozytywnie zaskoczony. 

Wygląda na to, że kabelek od Audeosa musiał dłużej zasilać Słuchawkony aby pokazać coś więcej, na tą chwilę zostaje na dłużej bo jest naprawdę niezły a pokuszę się nawet o stwierdzenie, że bardzo niezły, daje więcej muzyki i przyjemności, oryginał wydaje się przy nim bardziej jak suchotnik. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, pabloj napisał:

@gabler Do orginalnego kabla najlepiej pasuje adapter Audioquestowy, nie przypadkowo jest srebrzony zapewne.

Powiem Ci tak, adapter swoją drogą, mam też w goldzie z furutecha, przerabiałem z tym kablem różne opcje i skończyłem na wtyku symetrycznym w rodzie co z wyżej wymienionych okazało się najlepiej pasującym jak dla mnie i do mojego wzmaka, srebrny adapter powoduje lekkie rozjaśnienie góry no ale co kto woli. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gabler Ciekawa sprawa jest z tymi adapterami, bo i srebrzony i rodowany powodują rozjasnienie, z tym, że z rodowanym jest jakoś inaczej, jakby to rozjaśnienie aż tak nie odchudzało przekazu, za to jest wyraźniejszy detal.

Bynajmniej ja tak to odbieram.

I oczywiście co system i osobiste preferencje, to inne potrzeby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pabloj napisał:

@gabler Ciekawa sprawa jest z tymi adapterami, bo i srebrzony i rodowany powodują rozjasnienie, z tym, że z rodowanym jest jakoś inaczej, jakby to rozjaśnienie aż tak nie odchudzało przekazu, za to jest wyraźniejszy detal.

Bynajmniej ja tak to odbieram.

I oczywiście co system i osobiste preferencje, to inne potrzeby ;)

Tak tutaj jest pewne pole do lekkich zmian brzmienia, ja odbieram rod jako bardziej wyrafinowaną odmianę góry, nie jako rozjaśnienie a sporo osób tak uważa, takie jest moje zdanie, nie zawsze oczywiście u każdego ten typ grania się sprawdzi. 

Ale szukając dobrego kabla sięgnołem po zalegający w mojej szufladzie kabel Audeosa, który kiedyś w ogóle mi nie podszedł, a tym razem po dobrym wygrzaniu o dziwo zagrał bardzo dobrze, takie to czasem niespodzianki wyskakują z szpargałów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, neonlight napisał:

Kawał dzisiejszego dnia - ile za nie chcesz? 😆

A jednak mnie przebiłeś...

15 minut temu, domil napisał:

A ja sobie właśnie dzięki uprzejmości @bendezar Twoje hołki właśnie obsłuc**ję, to dopiero jest egzotyka. :) 

Moje akurat są u mnie w domu, ale i tak nieźle, całkiem nieźle👍
Babeczka z jajami - szkoda że Szwagiero jest na tyle przytrzymany, że nic mu po Twoim przykładzie.

33 minuty temu, domil napisał:

ale zdecydowanie nie z lampą. Do wyboru mam jeszcze Beyerdynamic A20, to już brzmi lepiej.

Ja do tej pory nie rozumiem gości parujących (parzących?) nh z lampą.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 09:07, deftones9 napisał:

 

@Qaz12 zastosuj sie do tego co nanik napisał.Nie kupuj ich tylko odsłuchaj jak masz możliwość.Najlpiej to odsłuchaj na trzeźwo, potem walnij dwie sety, zaś odsłuchaj, dołóż ćwiartke i zapij browarem i zaś odsłuchaj.Jak nie podejdą to nie podejdą już nigdy, one takie są :D 

Może i ja skorzystam z tej rady. Nadal słucham NH pożyczonych od @bendezar , ciągle przy punkcie pierwszym. Już dwie sety to dla mnie wyzwanie, może być wino? I w jakim przeliczniku?

 

Na trzeźwo to mam mieszane uczucia. Ale tego można się było spodziewać, przez kilka lat moimi podstawowymi słuchawkami były T70p. Aż wyjęłam je do porównań. I muszę przyznać, że choć preferuję raczej jaśniejsze granie, to NH są o klasę wyżej i gdybym teraz miała wybierać z tej dwójki to wolałabym NH. Zachwyciła mnie scena, detaliczność, precyzja w oddawaniu niuansów i w ogóle rasowość grania, ale  z drugiej strony ten ciemny nalot...

 

Ale od początku. Jak już pisałam, pierwsze wrażenie, po podłączeniu NH do lampy, okazało się niezbyt zachęcające. W takim zestawieniu było zdecydowanie za ciemno i za gęsto. Ze wzmacniaczem Beyerdynamic A20 dało się już słuchać, ale bez entuzjazmu. W międzyczasie dotarł zamówiony wcześniej kabelek USB AudioQuest Cinnamon, wpuścił do muzyki trochę światła i od razu zrobiło się dużo przyjemniej.  Bardzo przyjemnie w przypadku jazzu tradycyjnego i w ogóle starszych nagrań, starego dobrego rocka, tutaj przyciemnienie dało w rezultacie naturalne, wciągające granie.

 

A już dziś rano to Hołki przysłużyły mi się wyjątkowo. Zaliczyłam trzyminutowy start od głębokiego snu do pełnej gotowości w pracy online (cóż, tak się kończy lekceważenie pierwszych wezwań budzika). Próbowałam ratować się k812, ale tylko poraniły mi uszy, pierwszy raz zrobiły mi coś takiego. NH wykazały się dużo większym wyczuciem, doprowadzając delikatnie do stanu przytomności, ratując przed bólem głowy. To rzeczywiście bardzo nieinwazyjne, niemęczące granie. Tak że chyba mogłabym się z Hołkami zaprzyjaźnić,  taki zestaw ratunkowy na trudne chwile.

(Wnioskuję, że na kaca również jak znalazł J.)

 

Edytowane przez domil
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bob2000 napisał:

Czy według Ciebie są one mocno basowe i mają wycofany środek? W porównaniu do Twoich innych słuchawek, albo np. T90.

Jak dla mnie to mocno basowe, ale bez żadnego zamulania. Średnica rzeczywiście trochę wycofana. W t70p też jakby wycofana, ale dla odmiany na rzecz góry.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bob2000 napisał:

Czy według Ciebie są one mocno basowe i mają wycofany środek? W porównaniu do Twoich innych słuchawek, albo np. T90.

Myślę, że takie teoretyczne rozważania w tym konkretnym przypadku nie przybliżą Cię do "poznania". One są basowe, nawet bardzo. Średnica wycofana - raczej. Góra podbita. No trochę podbita. Znaczy V jak się patrzy. Znaczy bułowaty bas, mało barwna średnica z ubytkiem informacji, i do tego szeleszcząca, kłująca góra. Znaczy prawie Dt990 pro. 

No wszystko nieprawda. One są na tyle specyficzne, że trzeba posłuchać. Nie trawię słuchawek V shape. Jakbym kierował się tylko opisem ilości poszczególnych tonów, a tym bardziej wykresami, to do głowy by mi nie przyszło spróbować Hołków. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bob2000 napisał:

Czy według Ciebie są one mocno basowe i mają wycofany środek? W porównaniu do Twoich innych słuchawek, albo np. T90.

Bobek nie gadaj że Cie do hołków ciągnie? :D owszem, bartosiewiczki to se posłuchasz fajnie na nich ale szybkich, połamanych śmierć metali to zapomnij.Wyjdzie karykaturalne nie nadążające kompletnie bagno.Nie polecam ich do metalu absolutnie, gubią się niczym panowie w niebieskich ubrankach na protestach kobiet

Edytowane przez deftones9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono.

Ja tych słuchawek słucham niespełna rok na różnych urządzeniach w tym od kilku miesiecy na shanlingu M6 pro i uważam że do długich odsłuchów nadają sie wprost wyśmienicie, oczywiście nie odkryłem ameryki bo to zrobili poprzednicy na setkach stron wcześniej, uważam jednak że te słuchawki posiadać porostu warto, albo co najmniej przyswoić a potem albo polubić, albo zapomnieć. Ja takie relaksujące granie wprost uwielbiam, tyczy sie to również muzyki jaka preferuję.

Na shanlingu i UAPP z tidalem jest niebywała uczta dla uszu.

Pozdrawiam

Adam

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności