Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

@kartonikTeż często miewałem takie pokusy, szczególnie po przejściu bezpośrednim z Senków. Jaka przymulona średnica. O i znowu fortepian brzmi jak Wurlitzer. Dziś puszczam to mimo uszu. Bo góra, bo holografia, bo kontrabasy w koncerach fortepianowych Bartóka i inne takie...

3 godziny temu, Spawn napisał:

 

Z całą pewnością od @audionanik niedługo bo dba od sprzęt i krótko go używa :D

Może tym razem nie. "Ludzie zachowują się racjonalnie dopiero gdy inne metody zawodzą".

Edytowane przez bendezar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audionanik napisał:

Posłuchaj kiedyś NHC z Kann Cube lub Kąbo @majkela; to będzie nieaktualne i przymykać oka nie będzie na co.

Nie kuś. Promocja jest tylko do 12.11.

Jeszcze tylko parę godzin wytrzymać.... i nie kupię.😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bendezar napisał:

Nie kuś

 

Pisałem tylko żebyś posłuchał, a nie kupował(miejsce na emotkę).

 

17 minut temu, bendezar napisał:

Promocja jest tylko do 12.11.

Jeszcze tylko parę godzin wytrzymać....

Obawiam się, że tabu cenowe raz złamane jest nie do utrzymania...;)

22 minuty temu, bendezar napisał:

i nie kupię.😁

...posłuchaj...(miejsce na kolejną emotkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się pięknie rozrósł od mojej ostatniej wizyty, także nadrabianie zaległości chwilę zajęło. Chociaż nie wiem czy to był dobry pomysł, bo zamysł był taki żeby się tylko poradzić czy warto zmieniać DFR na jakiegoś DAPa do moich Owli. Po kilkunastu stronach pojawiły się oczywiście myśli, że w sumie to nie musi być w pełni mobilny zestaw, bo sowy domu nie opuszczają i w sumie najlepiej nam na kanapie, więc może jednak coś bardziej pomiędzy mobilnością, a małą stacjonarką. Później te różne kable, wtyki... Stop.

Miało być przecież tylko pytanie o DAPa, który Tidala obsłuży i może wyjście zbalansowane zapewni, jako opcje na przyszłe pokusy.

Najczęściej przewija się tutaj Pionek , ale może coś jeszcze warte jest rozważenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2020 o 15:00, audionanik napisał:

 

Pisałem tylko żebyś posłuchał, a nie kupował(miejsce na emotkę).

 

 

@Qaz12 zastosuj sie do tego co nanik napisał.Nie kupuj ich tylko odsłuchaj jak masz możliwość.Najlpiej to odsłuchaj na trzeźwo, potem walnij dwie sety, zaś odsłuchaj, dołóż ćwiartke i zapij browarem i zaś odsłuchaj.Jak nie podejdą to nie podejdą już nigdy, one takie są :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qaz12 napisał:

Skoro tak je chwalicie..., to które są najlepsze? NightHawk, Owl, Carbon?

Czym się różnią?

Bez znaczenia, które sprawdzisz. Największą różnicę będą robić pady.

Dużo istotniejsze do czego to podepniesz, bo później ludzie piszą o basie nachodzącym na średnicę, zamuleniu, studni etc.😏

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Qaz12 napisał:

Skoro tak je chwalicie..., to które są najlepsze? NightHawk, Owl, Carbon?

Czym się różnią?

Różnica jest między zamkniętymi (no) a półotwartymi (nh i nhc). Ja sów nie lubię za bardzo.

NHC I NH różnią się tylko kolorem, dokładnością spasowania elementów, padami i kablami. Stare mają więcej buły na łączeniu średnicy i basu; ale można z nich zrobić NHC zmieniając kabel i pady.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bendezar napisał:

Bez znaczenia, które sprawdzisz. Największą różnicę będą robić pady.

Dużo istotniejsze do czego to podepniesz, bo później ludzie piszą o basie nachodzącym na średnicę, zamuleniu, studni etc.😏

Mam Dragonfly Cobalt i Audio gd nfb 28.38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Qaz12 napisał:

Mam Dragonfly Cobalt i Audio gd nfb 28.38

Cacy!  Ważne, żeby miało to to niską impedancję wyjściową inaczej rzeczywiście są kłopoty z kontrolą basu. Mimo sporych różnic pomiędzy modelami, zakładam, że jeśli któreś z nich nie podpasują to raczej nie jest to kierunek dla Ciebie.

Ale polecam przed zakupem obowiązkowo odsłuchać, wystarczy na trzeźwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bendezar napisał:

Cacy!  Ważne, żeby miało to to niską impedancję wyjściową inaczej rzeczywiście są kłopoty z kontrolą basu. Mimo sporych różnic pomiędzy modelami, zakładam, że jeśli któreś z nich nie podpasują to raczej nie jest to kierunek dla Ciebie.

Ale polecam przed zakupem obowiązkowo odsłuchać, wystarczy na trzeźwo.

Dla mnie marmurki nawet z zerowej impedancji wyjściowej i po balansie mają nieakceptowalną górkę rezonansowo-pogłosową w okolicy 300Hz, która mnie zwyczajnie męczy. Czarne tego nie mają i słucham bez bólu, a i co najmniej kilka omów na wyjściu tego wrażenia nie psuje. Nie sprowadzajmy istotności doboru sprzętu do samej impedancji wyjściowej, bo tym sposobem dojdziemy do wniosku, że jak się na wyjście wzmacniacza tranzystorowego dolutuje odpowiedniej wartości rezystory, to wyjdzie z tego granie lampowego OTLa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, majkel napisał:

Nie sprowadzajmy istotności doboru sprzętu do samej impedancji wyjściowej, bo tym sposobem dojdziemy do wniosku, że jak się na wyjście wzmacniacza tranzystorowego dolutuje odpowiedniej wartości rezystory, to wyjdzie z tego granie lampowego OTLa.

Nie taki był mój zamiar. Wysoka impedancja po prostu uwypukla wady tych słuchawek. A wolę te mniej poprawne Hołki i to na padach hybrydowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majkel napisał:

Dla mnie marmurki nawet z zerowej impedancji wyjściowej i po balansie mają nieakceptowalną górkę rezonansowo-pogłosową w okolicy 300Hz, która mnie zwyczajnie męczy. Czarne tego nie mają i słucham bez bólu, a i co najmniej kilka omów na wyjściu tego wrażenia nie psuje. Nie sprowadzajmy istotności doboru sprzętu do samej impedancji wyjściowej, bo tym sposobem dojdziemy do wniosku, że jak się na wyjście wzmacniacza tranzystorowego dolutuje odpowiedniej wartości rezystory, to wyjdzie z tego granie lampowego OTLa.

Czyli Carbony są mniej pogłosowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bendezar napisał:

bo później ludzie piszą o basie nachodzącym na średnicę, zamuleniu, studni etc.😏

O dt150 też tak piszom... naprawdę. Hmm... słuchałem NO w sklepie i po tym doświadczeniu przeszła mi chęć na sprawdzenie jeszcze NHC, być może popełniłem błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bob2000 napisał:

O dt150 też tak piszom... naprawdę. Hmm... słuchałem NO w sklepie i po tym doświadczeniu przeszła mi chęć na sprawdzenie jeszcze NHC, być może popełniłem błąd.

Może...albo to po prostu nie Twój dźwięk. Inna sprawa, że one są specyficzne i nawet ja po tylu latach spędzonych z nimi po przejściu z "normalnych" słuchawek potrzebuję chwili na adaptację. Także myślę że do ich oceny potrzeba dokładniejszego odsłuchu niż sklepowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel napisał:

Dla mnie marmurki nawet z zerowej impedancji wyjściowej i po balansie mają nieakceptowalną górkę rezonansowo-pogłosową w okolicy 300Hz, która mnie zwyczajnie męczy. Czarne tego nie mają i słucham bez bólu, a i co najmniej kilka omów na wyjściu tego wrażenia nie psuje.

Weź pod uwagę, że ostatni raz słuchałeś NHC na Twoim Blueboxie; a to nie dość że zawodnik z ekstraligi, to jeszcze zdejmuje bułkę z hołków. To samo robi Kann Cube, ale on gra inaczej np. nie pochyla się z takim pietyzmem nad barwą...z resztą porównanie Kann Cube i Blueboxa, to osobny temat, który trzeba będzie rozwinąć kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, audionanik napisał:

Weź pod uwagę, że ostatni raz słuchałeś NHC na Twoim Blueboxie; a to nie dość że zawodnik z ekstraligi, to jeszcze zdejmuje bułkę z hołków. To samo robi Kann Cube, ale on gra inaczej np. nie pochyla się z takim pietyzmem nad barwą...z resztą porównanie Kann Cube i Blueboxa, to osobny temat, który trzeba będzie rozwinąć kiedyś.

Jak będzie komplet sprzętu na miejscu, to czemu nie? Wezmę ten najnowszy wynalazek kablowy USB przy okazji, a może też laptopa, to się porówna iOS do Windows brzmieniowo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Qaz12 napisał:

Czyli Carbony są mniej pogłosowe?

 

NH i NHC są brzmieniowo identyczne, różnicę robią pady - w NH hybrydki, w NHC skórka lub welur. Jak założysz hybrydki na NHC to dostaniesz brzmienie NH. To tak w uogólnieniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, majkel said:

Dla mnie marmurki nawet z zerowej impedancji wyjściowej i po balansie mają nieakceptowalną górkę rezonansowo-pogłosową w okolicy 300Hz, która mnie zwyczajnie męczy. Czarne tego nie mają i słucham bez bólu, a i co najmniej kilka omów na wyjściu tego wrażenia nie psuje. Nie sprowadzajmy istotności doboru sprzętu do samej impedancji wyjściowej, bo tym sposobem dojdziemy do wniosku, że jak się na wyjście wzmacniacza tranzystorowego dolutuje odpowiedniej wartości rezystory, to wyjdzie z tego granie lampowego OTLa.

Ja podłączam Hawki do lampowego OTLa i grają bardzo mnie satysfakcjonująco, łatwe do napędzenia ATH W1000Z również z lampą OTL przepięknie grają, szczególnie jazz i muzyke z gitarą akustyczną/klasyczną. Oczywiście duże znaczenie mogą mieć same lampy.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, timecage napisał:

 

NH i NHC są brzmieniowo identyczne, różnicę robią pady - w NH hybrydki, w NHC skórka lub welur. Jak założysz hybrydki na NHC to dostaniesz brzmienie NH. To tak w uogólnieniu.

Czyli reasumując na hybrydach, tzn na fabrycznych padach NH jest najmniej pogłosu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności