Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie słucham Matrix x sabre pro mqa -> PAD genesis -> Aune S7 i jedyne czego mi brakuje w tym zestawieniu to ciut lepszych barw/ ociupinkę lepszego wypełnienia/organiczności. Ale tylko trochę

Hmmm poza tym dzjwna sprawa, bo na tym zestawieniu nagle welurowe pady mi się zaczęły bardziej podobać niż skórkowe, a nigdy ich nie lubiłem.

Tak czy siak kulą u nogi w tym zestawieniu jest Aune S7, bo on mi nie da barw, choć gra to bardzo fajnie, to może być jeszcze fajniej :D

Tak jak piszecie o parowaniu Aurium z NHC, to prawdopodobnie z Aurium trzeba szukać szczęścia z NO po XLR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda głowa inna, ale moim zdaniem wygodniejsze niż stockowe. Nawet nie musiałem tej gumki ze środka przyszywać do opaski, bo samo się ładnie wypośrodkowało. Mam tę opaskę już ponad rok i nic się nie dzieje. Ze względu na sposób montowania chyba oni nie sprzedają samej opaski tylko cały pałąk. Ktoś wspominał, jeśli dobrze pamiętam, że kosztowało "toto" ponad 400 zł. No to lepiej kupić całe słuchawki na rynku wtórnym. Będzie się miało zapasowe pady. W moich ostatnich Hołkach już po 2 tygodniach było widać na opasce lekkie ślady użytkowania. Także ja za oryginał podziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@audionanik miło popatrzeć, jak Hawki sprawiają radość i po prostu to widać :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik Ja wciąż wracam do Hawków, a miałem na swoim biurku na prawdę solidne słuchawki, Fostexy TH900, Beyerdynamic Tp5v2, Sony Z1R. Teraz zostałem z Aeon 2C, ATH W1000Z i właśnie Hawkami, często je zakładam bo lubię przejście w ich sygnature. Wszystkie inne moje słuchawy po posłuchaniu paru piosenek w Hawkach, brzmią cieńko :D Ale jak mózg znów się przyzwyczaji do Aeonów np, to wtedy Hawki mi brzmią dziwnie.

W każdym razie Hawki to 'najtrudniejsze' słuchafony jakie miałem, ale jak się popracuje nad torem do nich to są mega muzykalne i czarują. One są trochę jak Tom Waits w świecie muzyki.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Royal napisał:

Te wszystkie ochy i achy na temat hawkow to standardowy schemat zwiastujacy  ich rychłe pojawienie się w komisie :)

 

Tym razem może będzie inaczej ;)

 

@pabloj po przejściu na nie z moich pozostałych największy brak odczuwam w przypadku sopranów, bo są w tej chwili moimi najciemniejszymi słuchawkami, co powoduje pewne wrażenie dziwności. W dużej mierze litzówka od @hemi ten problem rozwiązała, dodając ich przekazowi więcej światła, żywiołowości, barw, bardziej fakturując źródła pozorne, co im zdecydowanie służy. Poza tym dźwięk AQ również bardzo lubię :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988Najbardziej je lubie z 8 żyłowego kabla, pół miedź pół srebro, zakończonego rodowanym Furutechem. I chyba jednak z lampy niż z Fluxa. Chociaż z Fluxa FA12 muszę jeszcze bliżej się wsłuchać na 8żyłowej miedzi po balansie (również zakońćzonej Furutechem rodowanym tyle, że XLR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tytus1988 napisał:

Tym razem może będzie inaczej ;)

Tytus, spokojnie. Wszyscy wiemy, że to dość wyświechtany tekst, ale kolega ma mały staż na forum i chciał po prostu nim błysnąć. Nie przeszkadzajmy.

 

20 minut temu, Tytus1988 napisał:

największy brak odczuwam w przypadku sopranów, bo są w tej chwili moimi najciemniejszymi słuchawkami

 

20 minut temu, Tytus1988 napisał:

dodając ich przekazowi więcej światła, żywiołowości, barw, bardziej fakturując źródła pozorne

Musisz posłuchać majkelowego kąba.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, audionanik napisał:

Tytus, spokojnie. Wszyscy wiemy, że to dość wyświechtany tekst, ale kolega ma mały staż na forum i chciał po prostu nim błysnąć. Nie przeszkadzajmy

Szczerze , spodziewalem sie bardziej blyskotliwej odpowiedzi , z ktorej kiedys slynales. Widocznie blyskotliwosc przenika proporcjonalnie do lat spedzonych na tym forum :) Nie przeszkadzam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, pabloj napisał:

W każdym razie Hawki to 'najtrudniejsze' słuchafony jakie miałem, ale jak się popracuje nad torem do nich to są mega muzykalne i czarują.

 

Ja to niezmiennie rozumiem jako "jak się popracuje nad torem aby sprowadzić je możliwie bliżej typowego brzmienia słuchawek to wtedy można je chwalić" :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności