Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

On 7/3/2020 at 9:59 AM, Aleandir said:

ktos podpowie na jakich padach lepiej słuchać? W carbonach dodali dodatkowo chyba to są welurowe, standard są skórzane. Ja mam wrażenie ze na skórze lepiej brzmią ale może jakieś bardziej profesjonalne ucho by doradziło

Mnie we wszystkich moich torach najlepiej brzmiały Owle w Skórzanych padach. 
Ale to może i będzie mocno zależeć od twojego toru, więc próbuj, kombinuj. Wybierz sobie kilka utworów, które lubisz i jednocześnie są dość różne od siebie:
- jeden z damskim wokalem
- jeden z męskim
- jeden bardziej basowy
- jeden z gęstymi gitarami
chodzi o różnorodność instrumentów i gatunków, które słuchasz.

Wtedy przeleć taką liste na spokojnie w jednych padach.
Ściągnij słuchawki, zrób sobie herbate. Załóż drugie pady i przeleć te samą liste.
Zostaw te, które Ci bardziej pasują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ludziska, hołkowicze ... Podczas wczorajszej wizyty u @Tytus1988 spostrzegłem, że moje Hołki są jakieś dziwnie wyjątkowe 🤨 Ktoś ma pomysł o co z tym chodzi ? Jakiś mod? Jest to tylko na lewej muszli, na prawej wszystko normalnie. 

image1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@januszmuzy wczoraj po naszym spotkaniu rozmawiałem jeszcze z @audionanik i stwierdziliśmy, że ktoś musiał ingerować w muszle NH. Dobrze, że o tym wspomniałeś👍edit: Mogę pożyczyć Tobie mój egzemplarz na trochę, abyś porównał dźwiękowo ze swoim.

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@januszmuzy Może poprzedni właściciel miał problem z gniazdem i naprawiający się tam dowiercił z boku, cholera wie. Wygląda jak ostroga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, pabloj napisał:

@januszmuzy Może poprzedni właściciel miał problem z gniazdem i naprawiający się tam dowiercił z boku, cholera wie. Wygląda jak ostroga :D

Żeby się dostać do gniazda wystarcz odkręcić przetworniki. Nie wiem co ktoś wyprawiał z tymi holkami:woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KaszaWspraju hmm, coś w tym może być bo magnesuje. Jestem ciekaw czy muszla jest przewiercona, a może właśnie to jakoś przylega poprzez ten magnes.

Edytowane przez januszmuzy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, januszmuzy napisał:

@KaszaWspraju hmm, coś w tym może być bo magnesuje. Jestem ciekaw czy muszla jest przewiercona, a może właśnie to jakoś przylega poprzez ten magnes.

Jeśli to zaczep magnetyczny do mikrofonu, to pewnie wystarczy taśma dwustronna, żeby się trzymał. Wystarczy podważyć, żeby się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i okazało się, że to rzeczywiście zaczep magnetyczny do mikrofonu :) Zdjąłem go, był przyklejony na jakąś gumę.  Dzięki Panowie :) 

 

A teraz już NH grają sobie ze srebrnym kabelkiem Lavricables. Póki co kabelek jest na testach ale kto wie, może sobie taki sprawię, gra to bardzo fajnie, podoba mi się :) 

 

1342674276_image1(1).thumb.jpeg.3e8e3793af74975418c44f9e2c00a38b.jpeg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Doczepię do tego tematu swój post, bo też posiadam Hawki Carbon. Słucham ich na DACu na AKM4497, SMSL M300 MKII i wzmaku THX SMSL SP200. Gra to fenomenalnie, szczególnie z padami microsuede (zamszowe). Względem skórzanych bas lepiej kontrolowany, mniej ciemny dźwięk, trochę więcej góry. No pięknie to gra, dodatkowo DAC i AMP wyższych lotów. Lubi się to :D 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2020 o 20:19, januszmuzy napisał:

Ludzie, ludziska, hołkowicze ... Podczas wczorajszej wizyty u @Tytus1988 spostrzegłem, że moje Hołki są jakieś dziwnie wyjątkowe 🤨 Ktoś ma pomysł o co z tym chodzi ? Jakiś mod? Jest to tylko na lewej muszli, na prawej wszystko normalnie. 

image1.jpeg

Tak, to dokładnie zaczep na taśmę klejącą z magnesem na Antlion ModMic. Całkiem fajny patent dla osób które potrzebują mikrofonu, a nie chcą  słuchawek  "dla graczy". 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z kolei słucham na skórkach i dochodzę do wniosku, że jeszcze lepiej mi to gra. Co prawda to brzmienie nie idzie w taką stronę, jaką powinno iść (chodzi mi o rozjaśnienie przekazu), ale za to jest jeszcze większa magia :o Z pewnością nie byłoby mojego zachwytu, gdyby nie M300 i SP200 ;) Różnica względem integry kolosalna :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nighthawk Carbon- to mój wybór, po doświadczeniach z dziesiątkami różnych słuchawek.

Nie bez znaczenia jest genialna ergonomia - one są przyjemne 'w noszeniu'. Przy Audeze cierpiałem już po 15 minutach. 

To są słuchawki bardzo plastyczne, które dobrze dobrany tor potrafi wywindować na niewiarygodny poziom. Każdy element ma znaczenie - pady, kabel, zródło, dac i amp, a efekty mogą być skrajne. To jest moja teoria dlaczego są tak róznie odbierane.  Dobrze dobrany tor- to oczywiście też bardzo subiektywne. W moim przypadku niezwykłą robotę zrobiło źródło - serwer Soundgenic. W połaczeniu z dac/ampem (tu Qyestyle Twelve) tworza taki autonomiczny plikograj sterowany dedykowaną aplikacją. Jest to niezwykle rozdzielczy plikograj i raczej jasny, co pozwala mi uniknąć kabli z dodatkiem srebra (czego nie lubię) i wzmocnić natywne cechy Hawków przez dobrą miedź w Noir HPC. Ale żeby nie przesadzać, to lekka korekta ich radosnego grania przez pady zamszowe. 

Genialne słuchawki są to.

  • Like 7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Inszy zgadzam się👍 Po krótkim kontakcie w Top Hifi z Pathos Aurium odebrałem go, jako dość tranzystorowo brzmiącego na tle posiadanego DAC215, tj. dźwięk czystszy, bardziej precyzyjny, wyrazistszy, z mocniej kreślonymi źródłami pozornymi oraz szczegółami składającymi się na ich dźwięk oraz bliższy neutralności. Według mnie z Nighthawkami dźwięk powinien być stosunkowo dobrze zrównoważony między muzykalnością, a technikaliami. 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności