Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co drążyć, dobrze, że jednym się podobają, a drugim mniej lub wcale, bo dzięki temu mogłem Hawki i Owle tanio kupić by teraz być szczęśliwym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pabloj napisał:

Nie ma co drążyć, dobrze, że jednym się podobają, a drugim mniej lub wcale, bo dzięki temu mogłem Hawki i Owle tanio kupić by teraz być szczęśliwym :D

 

Obecna cena używek naprawdę dodaje im wiele uroku

 

Cytat

Jeszcze nie, luzik.:D

 

No! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pabloj napisał:

@Najner @majkel Mam spore uszyska, trochę odstające od głowy, spora powierzchnia małżowiny usznej, więc może dla mnie ta pogłosowość, o której mówicie jest stanem naturalnym, i dopiero Hawki powodują u mnie wrażenie 'normalności' :D Ja już nie widze innego wytłumaczenia 😜

W takim razie mam pytanie - czy jak masz Hawki na uszach, to ich pady dolegają do Twojej głowy? Jeśli nie, to nasze spostrzeżenia nie będą zbieżne.

 

Ojciec założyciel twierdzi, że najlepszy tranzystorowy balans z małą impedancją wyjściową. Podzielam ten pogląd. NightHawki dostają wtedy niezłej penumatyki na basie i ciężko to nazwać brakiem kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel Hawków nie mam na uszach, tylko na głowie, uszy są w środku padów starając się nie stykać z ich brzegami zbyt dużą częścią krawędzi małżowiny. Gdy np tylna krawędź ucha styka się z padem to siada cała przyjemność ze sceniczności i holografii. To się dotyczy wszystkich słuchawek tzw. wokółusznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy miał ktoś z kolegów też dziwne przeboje z podłączaniem hołków przez przedłużkę jacka? Kupiłem sobie przedłużkę 1,5m z serii Purple Rain od Melodiki, żeby móc wpiąć to do komputera i poruszać się po pokoju i mam mega dziwne przeboje z nią, bo po podłączeniu przez nią słuchawek, dźwięk jest absolutnie nie do wytrzymania, jakbyśmy nagle zmienili słuchawki na jakieś chińczyki za 30zł. Ale otóż co się okazuje - wystarczy wcisnąć przycisk na rozgałęzieniu kabla i... jest super, jakby nie było żadnej przedłużki :D Wie ktoś, co to za cuda, dlaczego tak się dzieje? I, co ważniejsze, ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać inaczej niż wklejając na stałe przycisk w pozycji wciśniętej lasertaśmą? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przedłużka nie jest kompatybilna z kablami z mikrofonem w standardzie CTIA. Ja mam tak w iBasso dx120, że muszę lekko wyciągnąć kabel żeby grało dobrze. Po wciśnięciu przycisku jest prawie dobrze,  ale gorzej niż przy lekko wyciągniętym wtyku. 

Zamówiłem adapter z Aliexpress wtyk 4 polowy na 3 polowy, jak przyjdzie dam znać czy rozwiązał problem.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jarzyna napisał:

Pewnie przedłużka nie jest kompatybilna z kablami z mikrofonem w standardzie CTIA. Ja mam tak w iBasso dx120, że muszę lekko wyciągnąć kabel żeby grało dobrze. Po wciśnięciu przycisku jest prawie dobrze,  ale gorzej niż przy lekko wyciągniętym wtyku. 

Zamówiłem adapter z Aliexpress wtyk 4 polowy na 3 polowy, jak przyjdzie dam znać czy rozwiązał problem.

 

Królu złoty! No i rozwiązane :D Zrobiłem prowizorycznego składaka z tego co mam w domu, czyli jakaś chińska przejściówka mini jack -> jack i z powrotem jack -> mini jack 3 pin i śmiga aż miło. Dzięki wielkie! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał:

Można też zakleić kawałkiem taśmy "najwyższy" pasek na jacku 3.5 :)

Jak ciasne gniazdko, to od razu go zdejmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
26 minut temu, Aleandir napisał:

ktos podpowie jaka jest róznica dzwiekowa miedzy nightowl a nighthawk i które wam bardziej przypadly do gustu?

To jest bardzo indywidualna kwestia i jedynym dobrym posunięciem jest posłuchanie obu. Np. z Mojo jedne i drugie grają świetnie, więc różnica to rzecz gustu (szczerze, to nawet co jakiś czas zastanawiam się czy nie kupić sobie tej drugiej pary). Ergonomia i wygoda jest taka sama więc pozostaje tylko sygnatura dźwięku jako element wyboru. Fatalny kabel także mają obie więc i tutaj nie da się obiektywnie rozróżnić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aleandir W wielkim skrócie Hawki są bardziej 'analogowo' brzmiące, Owle bardziej szczegółowe i z lekko lepiej słyszalnym basem/subbasem.

Na moje też Hawki mają większą scene, obszerniejszą.

Edytowane przez pabloj
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hary2 Miałem pożyczone już widocznie wiekowe Hawki od @Tytus1988, ale w pełni sprawne. Jednocześnie kupiłem swoje prawie nieużywane (tak wyglądały, żadnej ryski, jak nowe praktycznie). I różnica była taka, że Tytusowe grały obszerniejszą sceną, jakby z większą dozą analogowości (takie uczucie występu na żywo), natomiast te moje generowały uczucie przebywania w mniejszym pomieszczeniu, bardziej studyjnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hary2 Weź pod uwage, żeby jak je zakładasz, to aby tyle krawędzie małżowin usznych nie stykały się z wnętrzem padów, bo tracisz na scenie dźwiękowej i ogólnie 'mocy' samego przekazu. Po prostu tłumi się wibracje, które ucho powinno odbierać poprzez małżowine.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Aleandir napisał:

ktos podpowie na jakich padach lepiej słuchać? W carbonach dodali dodatkowo chyba to są welurowe, standard są skórzane. Ja mam wrażenie ze na skórze lepiej brzmią ale może jakieś bardziej profesjonalne ucho by doradziło

Myślę, że to zależy od preferencji i źródła. Potem to już modyfikacje zmiany kabla itd.  Jedni są zwolennikami skórkowych, a inni materiałowych. Ja słuchałem niemodyfikowanych i z moim Audio GD lepiej słuchało się z materiałowymi. Odczuwałem mniej basu i lepiej kontrolowany oraz klarowniejszy przekaz choć nadal jest ciemno :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności