Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

@majkel chyba nawet je posiadam. Wydaje mi się, że kiedyś o nich wspominałeś jako model EREP044

W sumie jeszcze ich nie użyłem ani razu, a trzymam je dla DT990. Otwór rzeczywiście wydaje mi się mniejszy.

 

Edit: tak porównałem mniejszy otwór.

20200429_211917.jpg

Edytowane przez maciej3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pabloj napisał:

@maciej3 A jak tam Hawki? ;] 

 

Już przestałem robić bezpośrednie porównania, bo jednak za duże przeskoki między ciemnymi, a moimi w większości jasnymi słuchawkami.

Taki sposób prezentacji chyba jednak nie jest dla mnie. Owszem scena nie jest wąska, ale mi brak przejrzystości i powietrza, tu jest zbyt gęsto. Zmieniłem też nauszniki na materiałowe. Teraz basu trochę mniej i lepiej kontrolowany, ale nadal zdarza się pogłos. Słucham sobie Nicka Cave'a i dla mnie ta prezentacja to taki klub mieszczący się w piwnicy pełen dymu, którego aż za dużo. Trzeba jednak lubić taką barwę ich ciemniejsze brzmienie. U mnie nie są to słuchawki uniwersalne, które się sprawdzają w każdym gatunku. Dam im jeszcze trochę czasu na dalsze wygrzewanie, ale prawdopodobnie trafią do komisu. Nie polubiłem się na krótszych odsłuchach z ciemniejszymi HD650 czy Audeze bodajże model LCD3 był tym ciemnym?! Zaspokoiłem przynajmniej swoją ciekawość zobaczę jeszcze co pokaże najbliższy tydzień ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciej3 Ja akurat tych nowych Hawków Carbonów nie słuchałem - podobno to jest to samo, co stare Hawki ale z padami od Owli, bo pierwsze Hawki mają pady po części skórkowe, a po mniejszej części (od środka) 'materiałowe'. Próbowałem zakładać do nich pady od Owli żeby zrobić sobie 'Hawki Carbony' ale średnio mi się to wtedy podobało. Druga sprawa jest taka, że ja w tym wątku od początku pisałem, że Hawki/Owle mi się niezbyt podobają np z samego Aune S6, czy samego SMSL SP200 i dopiero z lampą w torze rozwijają skrzydła, u mnie są to tory hybrydowe, lampa w preampie. Nielampowo łapały mi synergie tylko z DragonFly Redem i teraz również z Bursonem Solistem, ale ten wzmacniacz właśnie dba o średnice i przestrzeń między dźwiękami, mimo, że nie gra 'jasno'.

Najprostszym w mojej opinii 'modem' do Hawków/Owli jest zmiana adaptera na ten rodowany od Furutecha, pozytywnie to wpływa na holografie, a tym samym właśnie zmniejsza ten efekt zadymionej piwnicy :D

 

Jeszcze jedna kwestia, sprawdź czy nie masz luzów na 'rusztowaniu' trzymającym pady, które wpina się w muszle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maciej3 napisał:

U mnie nie są to słuchawki uniwersalne, które się sprawdzają w każdym gatunku

U nikogo nie są ;) Myślę, że 9 na 10 osób z forum nie dałoby rady wytrzymać z nimi jako z jedyną parą, część realizacji zagrają po prostu słabo. Za to inną część... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Najner One są bardzo wybredne, wymagają odpowiedniego traktowania torem oraz wypieszczenia odpowiednim kablem, wtedy to prawdziwe króliczki :D Tak jak u mnie ;>

Edytowane przez pabloj
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maciej3 napisał:

 

Już przestałem robić bezpośrednie porównania, bo jednak za duże przeskoki między ciemnymi, a moimi w większości jasnymi słuchawkami.

Taki sposób prezentacji chyba jednak nie jest dla mnie. Owszem scena nie jest wąska, ale mi brak przejrzystości i powietrza, tu jest zbyt gęsto. Zmieniłem też nauszniki na materiałowe. Teraz basu trochę mniej i lepiej kontrolowany, ale nadal zdarza się pogłos. Słucham sobie Nicka Cave'a i dla mnie ta prezentacja to taki klub mieszczący się w piwnicy pełen dymu, którego aż za dużo. Trzeba jednak lubić taką barwę ich ciemniejsze brzmienie. U mnie nie są to słuchawki uniwersalne, które się sprawdzają w każdym gatunku. Dam im jeszcze trochę czasu na dalsze wygrzewanie, ale prawdopodobnie trafią do komisu. Nie polubiłem się na krótszych odsłuchach z ciemniejszymi HD650 czy Audeze bodajże model LCD3 był tym ciemnym?! Zaspokoiłem przynajmniej swoją ciekawość zobaczę jeszcze co pokaże najbliższy tydzień ;)

 

Serio sie nie polubiłeś z 650? one przy hawkach za pierwszym odsłuchem to jest sama przyjemność :D Ja mam od dwóch dni 650tki bo se pożyczyłem od neona na odsłuch bo chciałem poznać te kolejne legendy i jestem mega zadowolony.Spodziewałem sie dusznego grania bez basu i z kocem w krate a tu kuźwa piękne wokale, miły basik i niemęcząca góra.Siadam se z nimi, biore w łape lody waniliowe i se płyne z muzyką, totalnie relaksujące słuchawki:lol: porównać to do hawków to jest niebo a ziemia

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, deftones9 napisał:

Serio sie nie polubiłeś z 650? one przy hawkach za pierwszym odsłuchem to jest sama przyjemność :D Ja mam od dwóch dni 650tki bo se pożyczyłem od neona na odsłuch bo chciałem poznać te kolejne legendy i jestem mega zadowolony.Spodziewałem sie dusznego grania bez basu i z kocem w krate a tu kuźwa piękne wokale, miły basik i niemęcząca góra.Siadam se z nimi, biore w łape lody waniliowe i se płyne z muzyką, totalnie relaksujące słuchawki:lol: porównać to do hawków to jest niebo a ziemia

 

Niestety pamiętam, że wolałem bas 990Pro i brakowało mi góry w 650. Musisz wiedzieć, że jak czytam że komuś przeszkadza ilość góry w 990pro to  się tylko uśmiecham:) Ja zdecydowanie wolę jasne brzmienie, jeszcze z odrobinką ciepła na dole i zejściem to byłoby marzenie. Słuchałem też HD580/600/565. HD600 po prostu szału nie zrobiły. HD580 podobnie, a HD565 na standardowym kablu też tyłka nie urywają, ale mam do nich kabel z Beyerów T1, Sommer Peacock Mk2 - na standardowym jest chudziej, Sommer daje trochę wypełnienia. Poza tym mają rewelacyjną średnicę, lepszą nawet niż HD580/600 moim zdaniem. Choć gdyby im dać inny kabel to może też byłoby inaczej. Hawki na pewno ciemniejsze od HD650 i gęstsze, ale nie wiem czy trochę szerzej i głębiej też nie grają, ale już tak 650 nie pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, neonlight napisał:

@maciej3HD650 teraźniejsze, a te sprzed kilku/kilkunastu lat, nieco się różnią, polecam posłuchać ich ponownie, można się miło zaskoczyć. 😉

 

HD600 też to dotyczy? Mój egz jest stareńki, ciekawe czy brzmi inaczej niż współczesne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Weird_O napisał:

 

HD600 też to dotyczy? Mój egz jest stareńki, ciekawe czy brzmi inaczej niż współczesne...

Niestety, nowych HD600 nie słuchałem. ;) 

16 minut temu, maciej3 napisał:

No właśnie może Sennheiser po prostu nie potrafi zachować powtarzalności w produkcji i trafiłeś na lepszy model? :) 

Nie sądzę, już kilka osób zaobserwowało te zmiany, a miały się one dokonać po 2007r. ;)

 

edit.

Moje są z 2014r., jakby co, ale zakupione nowe jakieś półtora miesiące temu, wersja ze starym pałąkiem, z napisem Sennheiser na środku, nie z boku.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, neonlight napisał:

Niestety, nowych HD600 nie słuchałem. ;) 

Nie sądzę, już kilka osób zaobserwowało te zmiany, a miały się one dokonać po 2007r. ;)

 

edit.

Moje są z 2014r., jakby co, ale zakupione nowe jakieś półtora miesiące temu, wersja ze starym pałąkiem, z napisem Sennheiser na środku, nie z boku.

 

Ciekawe, znalazłem coś takiego, ale autor nie podaje żadnego źródła, a jedynie, że jest "świadomy" 4 zmian :) Dodatkowo skoro Twoje są nowe to czemu nie byłyby z wydania 2016. Chyba trochę przesadził z tyloma zmianami. Podobne chwyty stosuje się z perfumami, to zjawisko nazywa się reformulacją. Niby kupujesz to samo, ale zapach już nie ten ;) Tu też niby pamiętasz te słuchawki, ale dźwięk już nie taki :) 

Ja odsłuchiwałem HD650 jakoś w 2016 podejrzewam, ale kolega nie był ich pierwszym właścicielem, więc ciężko powiedzieć z jakich lat pochodziły.

 

źródło: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, neonlight napisał:

Moje są z 2014r., jakby co, ale zakupione nowe jakieś półtora miesiące temu, wersja ze starym pałąkiem, z napisem Sennheiser na środku, nie z boku.

A ja mam najnowsze swiezutkie z 2019, z nowym pałąkiem i kanciastymi muszlami. Musimy je porównać, ciekawe czy jest jakaś różnica.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zaczyna przerywać stockowy kabel przy lewej muszli... Jak przerywał przy dużym jacku to go przy okazji podmieniłem na symetrycznego Furutecha r, teraz trzeba będzie podejżewam dobrać się do lewega Jacka i na nowo polutować... Polecam tego Furutecha odmienił mocno na plus NH. 

Edytowane przez gabler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gabler Te minijacki 2.5m audioquestowe są chyba posrebrzane (tak mi to wygląda na oko), więc jak będizesz przelutowywał to najlepiej ten sam a nie inny zastępczy - chyba, że masz dostęp do posrebrzanych 2.5m mini jacków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, pabloj napisał:

@gabler Te minijacki 2.5m audioquestowe są chyba posrebrzane (tak mi to wygląda na oko), więc jak będizesz przelutowywał to najlepiej ten sam a nie inny zastępczy - chyba, że masz dostęp do posrebrzanych 2.5m mini jacków. 

No sprawa oczywista, że Jack zostaje, tej jakości to raczej się nie dostanie 

Co do hd650 to je miałem wersja z Irlandii, ale jak dla mnie NH wygrywają, bardziej bym tu porównywał HD 660s, bardzo mi się podobały, dobrze zrównoważone granie, mocno się nad nimi zastanawiam bo przypadły mi do gustu. 

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQi To tylko dekoracyjny oplocik co sobie sam zrobiłem do adapterków 3.5m/2.5m zrobionych przez @Perul :D Musze go tam jeszcze lepiej potraktować suszarką na tych czarnych termozgrzewalnych kawałkach bo za słabo złapały 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQi Lavri mam już z wtykami 2.5m więc tam nie ma tego problemu. Wpływ pewnie byłby głównie wtedy jeśli materiał przewodnika adaptera byłby inny od reszty kabla, bądź/i miał mniejszy łączny przekrój wszystkich żył. 

Ten kabel na zdjęciu to akurat 8żyłowa miedź. Lavri bardziej podoba mi się z Owli (przynajmniej z Bursonem).

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności