Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

@folab Podniosłem ręcznie mój wzmacniacz na wysokość kilkunastu centymetrów i też nic się nie zmieniło. Zresztą źródło stoi na stoliczku drewnianym, więc w zasadzie już jest deska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pabloj napisał:

Co wy mi tu pitolicie z tymi deskami do krojenia pod wzmacniacze :D

Mój ma gumowe nóżki to chyba wibracje i tak wybiera 😜

Czy to nie Ty pisałeś że zaskoczyły cię róznice jakie wprowadzają kable ? Skoro słyszysz te różnice to sprawdź jaki wpływ ma to na czym sprzęt stoi , nic do stracenia nie masz ,koszt śmieszny ,jak nie usłyszysz różnicy nie obrażę się 🙂. Musiałeś widzieć profesinalne platformy i stoliki antywibracyjne ,kawałek deski to taka namiastka tychże konstrukcji.

3 minuty temu, pabloj napisał:

@folab Podniosłem ręcznie mój wzmacniacz na wysokość kilkunastu centymetrów i też nic się nie zmieniło. Zresztą źródło stoi na stoliczku drewnianym, więc w zasadzie już jest deska.

Mam za sobą testy róznych desek ,sklejek ,płyt kamiennych,mat bitumicznych ,uwierz mi ,za każdym razem wpływ na dźwięk jest inny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@folab Tak to ja pisałem o kablach ostatnio tu i ówdzie, że mnie zaskoczyły. Zwykle mój SMSL stoi na innym wzmacniaczu, który jest obecnie wyłączony i odłączony od prądu. Postawiłem go teraz bezpośrednio na desce i nie odnotowałem żadnej różnicy. Stety lub nie 😜

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pabloj napisał:

@folab Tak to ja pisałem o kablach ostatnio tu i ówdzie, że mnie zaskoczyły. Zwykle mój SMSL stoi na innym wzmacniaczu, który jest obecnie wyłączony i odłączony od prądu. Postawiłem go teraz bezpośrednio na desce i nie odnotowałem żadnej różnicy. Stety lub nie 😜

Rozumię,to czy słyszysz czy nie to kwestia nauczenia się słuchania oraz klasy sprzętu . Im mniej słyszysz tym lepiej dla Ciebie bo nie kusi żeby wydawać kasę na drogie akcesoria i sprzęt.

20200419_190137.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@folab Ty masz tam lampę, a lampy są delikatne i reagują na wibracje, może to ma u Ciebie największe znaczenie co do tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pabloj napisał:

Zwykle mój SMSL stoi na innym wzmacniaczu, który jest obecnie wyłączony i odłączony od prądu. Postawiłem go teraz bezpośrednio na desce i nie odnotowałem żadnej różnicy.

Widocznie to wzmak tylko klasy Shenz-fi, musisz spróbować z jakimś Shenz-end.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pabloj napisał:

@folab Ty masz tam lampę, a lampy są delikatne i reagują na wibracje, może to ma u Ciebie największe znaczenie co do tego tematu.

Pewnie masz rację ,chociaż żródło też mocno reaguje a lamp tam nie mam 

20200419_191136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Undertaker said:

@pablojJeszcze szklanki pod sprzęt możesz włożyć. Pisał o tym kiedyś @SlawekR

 

Ja sam bym spróbował ale raz, że gumowe nóżki mi wystarczą, a dwa, że mam tylko 3 szklanki w domu (reszta się potłukła). 

 

Chyba mojego audio-fioła narazie wystarczająco karmię interkonektami i kablami słuchawkowymi, to mi póki co wystarcza :D

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że takie akcesoria antywibracyjne znajdują zastosowanie w torach kolumnowych, bo przy odpowiedniej głośności cały sprzęt zaczyna się trząść. W torze słuchawkowym zupełnie wystarczy mi drewniany regał. 

 

@folab ładny kabel👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tytus1988 napisał:

Mam wrażenie, że takie akcesoria antywibracyjne znajdują zastosowanie w torach kolumnowych, bo przy odpowiedniej głośności cały sprzęt zaczyna się trząść. W torze słuchawkowym zupełnie wystarczy mi drewniany regał. 

 

@folab ładny kabel👍

Też tak myślałem , ale okazuje się że na słuchawkach słychać wpływ podstaw antywibracyjnych mocniej niż na kolumnach

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem, więc nie wykluczam, że tak jest. Dziękuję za podzielenie się opinią👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, audionanik napisał:

Gdybyś był prawdziwym audiofilem, to wiedziałbyś że właśnie trzy punkty wyznaczają płaszczyznę:angry:.

No to mamy daka albo wzmaka. A ja jestem właśnie prawdziwym audiofilem i chciałbym machnąć oba i najlepiej z tego samego zestawu szklanek. 

 

Ale tak w kwestii tematu, to kto wie, czy Sonic w tej oryginalnej pięknej ciężkiej czarnej budzie (chyba z 7-8 kilo) nie grał najlepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba kupić dobre podstawki antywibracyjne pod kabel od słuchawek, bo on jednak bardziej wibruje niż DAC. I jakiś kołnierz usztywniający szyję podczas odsłuchu, to bardzo polepsza dźwięk, oczywiście nie każdy usłyszy takie subtelności, trzeba mieć wytrenowane ucho i dobry sprzęt...

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że takie połączenie, jak te powyżej powinno być pokazywane wszystkim tym, którzy nie wierzą, że kable grają. Na lavri słychać różnice od razu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Compton napisał:

Dotarł kabelek Lavrivables od @Tytus1988

Dziękuję serdecznie!

IMG_8061.JPG

Będzie słuchane :)

Dotarł kabelek od @Tytus1988. Dzięki, będzie sluchane:D

9F2A003E-FAB0-4CF5-980F-89AC391F9E54.jpeg

33 minuty temu, Weird_O napisał:

Na lavri słychać różnice od razu.

Na każdym różnice słychać. Na tym litzu tez od razu:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, audionanik napisał:

Dotarł kabelek od @Tytus1988. Dzięki, będzie sluchane:D

9F2A003E-FAB0-4CF5-980F-89AC391F9E54.jpeg

Na każdym różnice słychać. Na tym litzu tez od razu:)

 

Tak, też miałem okazję go słuchać. Tu jednak moja forza zagrała lepiej.

Lavri kusiło strasznie... czasem żałuję, że nie został. Zmienił oblicze drewniaków diametralnie. Summa summarum zdecydowałem, że wolę je w oryginale, ciemniejsze, gęste, a nie tak skrzące i mieniące się jak z lavri. Tak czy siak fajna sprawa bo można mieć niejako dwa różne brzmienia w jednych słuchawkach, wystarczy sobie kabel przepiąć :)

Edytowane przez Weird_O
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy słyszalne różnice mieszczą się w zakresie pożądanych zmian przekładających się na opłacalność wymiany stockowego kabla?

W przypadku Lavricables tak, bo ten stock od Carbonów jest IMO słaby. Może od Hawków Classiców był lepszy (w co nie wątpię), natomiast ten przewodnik pokryty mało wygodną gumą to jest taki low level. Słychać to z marszu i nawet nie ma sensu wymieniać jaki parametr uległ zmianie/poprawie.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności