Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejsze, aby dobrze się spasował z Twoimi słuchawkami, torem oraz ulubionym repertuarem. Jak najbardziej będę ciekaw wrażeń:) Do usłyszenia!!! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2020 o 22:01, Tytus1988 napisał:

Miedziany solid core do Nighthawków 

20200416_205411.jpg

 

Gdzie i za ile? Pytam w sprawie AR-H1, bo jeśli chodzi o NH, to jestem zatwardziałym ortodoksem - uważam, że do nich nie masz kabla nad sztoka. Wpinałem go też do AR-H1 i po pierwszych cmokach...jednak to nie to; on gra super ale z lelkami.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, deftones9 said:

@pabloj na srebrze z nimi lata więc do niego pisać.Ale on jest tak zakochany w tym połączeniu że raczej na razie nie pożyczy :D

Pożyczyć mogę jak się jeszcze trochę osłucham, ale fakt, że Hawki fajnie na to srebro na moim torze reagują :) Odnoszę jednak wrażenie, że połączeniem idealnym byłbaby wielożyłowa hybryda tak ze 4 żyły srebra i 4 dobrej miedzi + rodowana wtyczka. Idealnym w sensie większej uniwersalności, a ja lubie gdy słuchawki są uniwersalne i moge nimi się delektować zarówno bluesem, jazzem jak i głęboko basową elektroniką.

 

Dodam jeszcze, że w tej chwili z tym co mam do słuchania to już bardziej kwestia taka o:
Certyfikowana Akademia Profesjonalnego Kucharza Nestle Professional

 

 

Niż:
Kotlet – jak rozbić mięso? • Kuchnia Lidla

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, audionanik napisał:

 

Gdzie i za ile? Pytam w sprawie AR-H1, bo jeśli chodzi o NH, to jestem zatwardziałym ortodoksem - uważam, że do nich nie masz kabla nad sztoka. Wpinałem go też do AR-H1 i po pierwszych cmokach...jednak to nie to; on gra super ale z lelkami.

 

Kabel mam od jednego z forumowiczów, który przesłał mi na testy po moich wpisach. Jest to jego wyrób. Prezentuje się skromnie, ale nadał NH lepszej barwy, faktury i dynamiki bez zatracenia nighthawkowości ich brzmienia. Są to subtelne zmiany, które nie zmieniają analogowego charakteru NH, a raczej go podkreśla. Dlatego zdecydowałem się na niego ;) Jak chcesz, mogę go wypożyczyć :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tytus1988 napisał:

 

Kabel mam od jednego z forumowiczów, który przesłał mi na testy po moich wpisach. Jest to jego wyrób. Prezentuje się skromnie, ale nadał NH lepszej barwy, faktury i dynamiki bez zatracenia nighthawkowości ich brzmienia. Są to subtelne zmiany, które nie zmieniają analogowego charakteru NH, a raczej go podkreśla. Dlatego zdecydowałem się na niego ;) Jak chcesz, mogę go wypożyczyć :) 

 

Jeśli to jest ten ode mnie, to nie jest solid tylko lica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba rezygnujemy z wymiany, bo to jest właśnie litza miedziana ;) 

 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie z tym "muśnięciem" ,sprawdzałem to ,dodanie odrobiny srebra zmienia wszystko . Mam hybrydę i miedziany od kolegi johnys i miedziany jest bardzo ciekawy ,nie tak ciemny i w sumie o wiele lepszy od kabla Audioqest z mikrofonem ale czy lepszy od tego z litej miedzi to nie wiem bo go już nie mam.

Jeżeli komuś brakuje trochę powietrza i wysokiej srednicy to polecam podłożyć pod wzmacniacz albo pod źródło deskę bambusową o grubości przynajmniej 2 cm ,bambus przesuwa równowagę w górę pasma , bas robi się bardziej kontrolowany i wokale wychodzą do przodu robi się jaśniej ,dochodzi powietrze .

Można gdzieś kupić oryginalny kabel do Night Hawk ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym się muśnięć po srebrze nie spodziewał. Samo srebro daje gładki, ale jednak skupiony sopran, nie zwiewnie płynący. Natomiast srebro jako dodatek, np. na srebrzonej miedzi, daje płynność, potoczystość, przy okazji łagodzi niepotrzebne podgrzanie fragmentów średnicy, jeśli takie występuje, oraz pomaga rozciągnąć górę w górę. :) Tylko, że ja to załatwiam w innych punktach systemu. Kabel słuchawkowy mam na samej miedzi.

Plankton i "wirujący mikrokosmos" robi złoto w odpowiednim miejscu, np. jako dodatek w interkonekcie. Sama miedź do słuchawek spokojnie to dalej przeniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, folab said:

polecam podłożyć pod wzmacniacz albo pod źródło deskę bambusową o grubości przynajmniej 2 cm ,bambus przesuwa równowagę w górę pasma

Co prosze?; p

Jak to ma działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, LuQi napisał:

Słuchawki już po 1399 hehe :D  niedługo będą tańsze od przewodu.. 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pabloj napisał:

Co prosze?; p

Jak to ma działać?

Jak każda platforma antywibracyjna. Deska kosztuje grosze ,sprawdź ,jak nie bedziesz zadowolony dasz żonie.

 

Godzinę temu, LuQi napisał:

Nie ten, chodzi mi o ten z litej miedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy mi tu pitolicie z tymi deskami do krojenia pod wzmacniacze :D

Mój ma gumowe nóżki to chyba wibracje i tak wybiera 😜

Edytowane przez pabloj
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bob2000 napisał:

Będzie ok? 

https://www.ikea.com/pl/pl/p/aptitlig-blok-rzezniczy-bambus-00233429/

Czy szukać bardziej renomowanej firmy?

 

 

rozumię że to ironia ,ale każda deska z bambusa może być ,im grubsza tym bardziej słyszalny efekt ,ale tez cena coraz wyższa 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności