Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest z izolacją/wyciekaniem dźwięku w NightOwl ? Nie będą przeszkadzać innym w biurze przy wyższej głośności ?

Szukam w miarę zbliżonego dźwięku do HD600/HD650 w konstrukcji zamkniętej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wiatrak napisał:

Szukam w miarę zbliżonego dźwięku do HD600/HD650 w konstrukcji zamkniętej.

W miarę zbliżone to są Momentum M2, oczywiście do 650 a nie 600.

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za daleko ? Mam HD-600 i słuchałem HD-650 ,jedne lekkie i swobodne drugie przyduszone bardziej dociążone....gdzie tu podobieństwo ?

Podobieństwo w sposobie prezentacji żródeł pozornych ewentualnie .

 

Edytowane przez folab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, folab napisał:

za daleko ? Mam HD-600 i słuchałem HD-650 ,jedne lekkie i swobodne drugie przyduszone bardziej dociążone....gdzie tu podobieństwo ?

Podobieństwo w sposobie prezentacji żródeł pozornych ewentualnie .

 

Jak nie byłem doświadczonym "audiofilem" (w sumie dalej się za takiego nie uważam, ale wiem więcej niż kiedyś), to gdy porównywałem hd600 z hd650 też nie słyszałem różnic :D teraz je słyszę, ale generalnie słychać, że te sluchawki są sobie bliskie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, bakus1233 napisał:

Jak nie byłem doświadczonym "audiofilem" (w sumie dalej się za takiego nie uważam, ale wiem więcej niż kiedyś), to gdy porównywałem hd600 z hd650 też nie słyszałem różnic :D teraz je słyszę, ale generalnie słychać, że te sluchawki są sobie bliskie ;)

Naturalnie im wyższej klasy źródło i wzmacniacz tym większa różnica między tymi słuchawkami.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda "w miarę zbliżone brzmienie" to dla każdego co innego (mi potrafiły się dwie zupełnie różne konstrukcje zlewać przy testach "przeskokowych"), ale ja w dalszym ciągu w odniesieniu do HD650 polecam Shure 1540. Być może warto sprawdzić. 

 

P.S. Niektórzy uznani audiofile twierdzą zgoła odmiennie, to jest że im wyższej klasy źródło tym różnice między słuchawkami się zacierają. Ciekawe stwierdzenie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Undertaker napisał:

Co prawda "w miarę zbliżone brzmienie" to dla każdego co innego (mi potrafiły się dwie zupełnie różne konstrukcje zlewać przy testach "przeskokowych"), ale ja w dalszym ciągu w odniesieniu do HD650 polecam Shure 1540. Być może warto sprawdzić. 

 

P.S. Niektórzy uznani audiofile twierdzą zgoła odmiennie, to jest że im wyższej klasy źródło tym różnice między słuchawkami się zacierają. Ciekawe stwierdzenie :)

Dziwne by to było bo znaczyło by tyle samo że im czystsze okno tym mniej widać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Undertaker napisał:

P.S. Niektórzy uznani audiofile twierdzą zgoła odmiennie, to jest że im wyższej klasy źródło tym różnice między słuchawkami się zacierają. Ciekawe stwierdzenie :)

Trochę w tym prawdy jest zwłaszcza jeśli chodzi o słuchawki otwarte, bo wyższej klasy źródło (wzmacniacz) lepiej panuje nad membraną  przez co wszelkie zamulenia itp wynikające z kiepskiego napędzenia są niwelowane. Przykładowo takie Fidelio X1 z telefonu mają zauważalnie wycofane średnie (zwłaszcza te wyższe), a ze wzmaka się w miarę wyrównują.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Perul napisał:

Trochę w tym prawdy jest zwłaszcza jeśli chodzi o słuchawki otwarte, bo wyższej klasy źródło (wzmacniacz) lepiej panuje nad membraną  przez co wszelkie zamulenia itp wynikające z kiepskiego napędzenia są niwelowane. Przykładowo takie Fidelio X1 z telefonu mają zauważalnie wycofane średnie (zwłaszcza te wyższe), a ze wzmaka się w miarę wyrównują.

Mimo wszystko z łatwością można na ślepo odróżnić dowolne modele słuchawek ,no chyba że dwa modele jednego producenta róznią się jedynie bardziej rozbudowaną sceną i drobiazgami jakimiś to będąc nie uważnym mozna się pomylić.

 

Edytowane przez folab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, folab napisał:

Mimo wszystko z łatwością można na ślepo odróżnić dowolne modele słuchawek ,no chyba że dwa modele jednego producenta róznią się jedynie bardziej rozbudowaną sceną i drobiazgami jakimiś to będąc nie uważnym mozna się pomylić.

 

Chodziło mi o to, że przy dobrze napędzonych słuchawkach, różnice jakie są między słuchawkami, są mniejsze.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Hawki w kuferku grają sobie i stąd moje pytanie. Jak je najlepiej wygrzewać? Na minimalnej głośności, takiej na jakiej słucham czy może trochę głośniej? Aktualnie druga opcja jest na tapecie, ale nie wiem czy dobrze robię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wygrzewaj na głowie bo przy okazji pady układasz i masz szybciej efekt docelowy. poza tym wygrzewasz w takich warunkach w jakich później będą użytkowane - na tym samym repertuarze i z tą samą głośnością.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inszy napisał:

No nie wiem... Ja z reguły najpierw z nią porozmawiam...

A tak, tak, one o takich mówią „gawędziarz”. Często sypną przy okazji garść niepochlebnych epitetów.

Wielu audiofili też woli gadać o teorii, wykresach, technologii, cudzych recenzjach itp. niż samemu się przekonać co dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał:

A tak, tak, one o takich mówią „gawędziarz”. Często sypną przy okazji garść niepochlebnych epitetów.

Wielu audiofili też woli gadać o teorii, wykresach, technologii, cudzych recenzjach itp. niż samemu się przekonać co dobre.

Jak również nie jest potrzebne 150h na wygrzewanie/przyzwyczajenie/adaptację "słuchu", itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Wielu audiofili też woli gadać o teorii, wykresach, technologii, cudzych recenzjach itp. niż samemu się przekonać co dobre.

Ja już od paru lat wiem co dla mnie dobre. Sprzętu też nigdy nie "wygrzewałem". Swoją drogą swego czasu miałem stare i nowe z pudełka K701. Różnica była taka, że musiałem się jej domyślać na siłę. Może coś tam się układa, a może nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tylko 3 pary Hawków Carbonów. Jedne nowe i te mi grały najlepiej. A przynajmniej tak sobie wmówiłem. Może dlatego, że były nowe. W każdym razie nie zmieniały mi się brzmieniowo raczej, ale już nie pamiętam dokładnie. Druga para Hawków to jakiś rok po premierze pamiętnej promocji w tophajfaj. Jak ich posłuchałem pierwszy raz po takiej przerwie to se myślę - jestem w domu. Ale kilka dni później doznałem jakiejś nerwicy - widać tak już w życiu jest że jedni się zarażają od nietoperzy, a drudzy są po prostu zdrowo ******lnięci - i okazało się, że one mi wręcz syczą niczym tesle! I są suche w dźwięku. No ja rozumiem, że Hawki może nie podbarwiają jak niektóre planary, ale też bez przesady. Pochwaliłem się tym nawet na forum, dostałem kilka lajków z których do dzisiaj jestem dumny. I co się okazało? Po kilku dniach efekt przeszedł. I teraz ciekawostka: gdzieś w tamtym okresie miałem właśnie Beyery T1v1 i pamiętam, że patrzyłem się na zdjęcia które wykonałem tym słuchawkom w celu wstawienia je w komis. Taki mam jakiś dziwny fetysz. Mijały dni, miesiące (kogo ja oszukuję, pewnie z miesiąc może), Hawki grały już normalnie. Tak do rany przyłóż. Z jakiegoś niewytłumaczalnego kaprysu kupiłem sobie kolejną parę i jak porównywałem - obie grały identycznie. Nawet pomimo deczko zużytych padów w jednej z nich. No ok, minimalne różnice może i były w odległości średnicy, scenie, ale to bardziej nanoróżnice. Zupełnie nieistotne. 

 

Także jak chcesz się bawić w wygrzewanie, sprawia Ci to radość - miłej zabawy. Wtedy polecam lekturę wpisów @GRADO__Fana tutaj na forum (choć nie wiem czy prawa fizyki dla grado i innych słuchawek są takie same), a jak to nie wystarczy - proponuję wtedy znanego bloga o filozofii hajfi. 

 

Od razu przytoczę najciekawsze informacje, które stamtąd wyniosłem. Kto wie, może uratuję niejednego audiofila?

 

- słuchawki można zbyt szybko wygrzać

- można je przegrzać, wygrzewając za głośno, zbyt długo na raz (eureka!)

- ten zasługuje na osobny myślnik czy tam krechę: słuchawki można źle wygrzać na nieprzystającym do nich jakościowo sprzęcie!

 

Na tutejszym forum wyczytałem, że odkładając słuchawki na balkon też mogą być ciekawe efekty. Ja nie próbowałem, a teraz za zimno jest. Ci którym Hawki się łuszczą, przyznawać się! :D

 

Inna sprawa, że wygrzewanie to pikuś, ale jedyna słuszna filozofia dobrego dźwięku podaje także, że słuchawki różnią się między sobą do tego stopnia, że powinno się kupować dokładnie ten sam egzemplarz, którego się słuchało (o ile się spodobał). Drugi może już tak nie zagrać. 

 

Powymądrzałem się. Czasem mi trochę przykro z tego powodu, że nie słyszę efektów wygrzewania :(

  • Like 5
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafacio @Undertaker @Weird_O @Jot R

Dzięki za odpowiedzi :) Będę ich sobie słuchał, ot tak, w miarę możliwości. @audionanik dziękuję za uświadomienie jak złożonym zagadnieniem jest wygrzewanie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, przyjemność po mojej stronie :D

 

Trzeba słuchać muzy i się cieszyć. Jak mawiał pewien mądry audiofil - "Kiedy zaczynasz wygrzewać słuchawki, to znaczy, że przegrywasz z audio-nervosą". 

 

P.S. Podobno Edition 9 wygrzewają się najdłużej (pół roku) - został mi jeszcze miesiąc. 

 

Potem koniec świata. 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności