Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

@Spawnjakie uszczypliwości, bo coś nie zauważyłem? Mnie akurat serio ciekawi to co wynika z Twojej wypowiedzi o niesprzedawaniu się audioquestów, zresztą najpewniej trafnej. Przecież oni w tych Stanach to chyba dużo zarabiają i dla mnich takie słuchawki aq nawet w pełnej cenie to chyba nie aż taki wydatek. A tu proszę. 

 

Tym bardziej, że dźwięk dźwiękiem, ale samo opakowanie produktu, dodatkowe pady, wygoda użytkowania + to że można je pędzić z telefonu i ze stacjonarki --> dla mnie same plusy. 

 

Może w USA brakło @audionanika co by je wypromował konkretnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Undertaker napisał:

@Spawnjakie uszczypliwości, bo coś nie zauważyłem? Mnie akurat serio ciekawi to co wynika z Twojej wypowiedzi o niesprzedawaniu się audioquestów, zresztą najpewniej trafnej. Przecież oni w tych Stanach to chyba dużo zarabiają i dla mnich takie słuchawki aq nawet w pełnej cenie to chyba nie aż taki wydatek. A tu proszę. 

 

Tym bardziej, że dźwięk dźwiękiem, ale samo opakowanie produktu, dodatkowe pady, wygoda użytkowania + to że można je pędzić z telefonu i ze stacjonarki --> dla mnie same plusy. 

 

Może w USA brakło @audionanika co by je wypromował konkretnie :D

 

Masz tu recenzję typowego Amerykanina, miłośnika HD650, napędzającego wszystko z Modi + Magni. No dobra, nie wiem czy typowemu Amerykaninowi tak się ciągle odbija i beka podczas mówienia, jak temu gościowi na jego filmikach, ale poza tym chyba typowy :D

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie naszło teraz na zwierzenia więc się podzielę pewnym spostrzeżeniem. Mianowicie od jakichś dwóch tygodni słuchałem praktycznie tylko i wyłącznie na Grado gs1000i (czasem porównywałem poszczególne utwory z RS1), ale wczoraj pod wpływem dyskusji jaka się tu wywiązała, postanowiłem Gradosy odłożyć na bok i wpiąć drewniaki. I powiem Wam, że zagrały tak ch*jowo, że miałem ochotę je wyrzucić przez okno. Taka Agnes Obel brzmiała nieznośnie, koszmarnie pogłosowo, za gęsto, beznadziejnie. Byłem w szoku, autentycznie walnąłem focha na moje ulubione (?!) suchawy. Ale mówię sobie nie, tak być nie może, albo coś burson świruje, albo jakość nagrania słaba (no ale przecież na gradosach brzmi dziewczyna kapitalnie!) albo mam zły dzień czy ki czort hawki opętał. Posłucham se jutro.

No i słucham sobie dzisiaj znów i... magia powraca. Wraca to wszystko, co w hawkach kocham. Powoli ale wraca.

Wniosek mam jeden: do tych słuchawek ucho M-U-S-I się przyzwyczaić. Tym słuchawkom T_R_Z_E_B_A dać czas, T-R-Z-E-B-A być cierpliwym dla nich. Są jak rozwydrzony bachor działający na nerwy, niemalże do granic możliwości... ale jeśli będziesz cierpliwy... ale jak już się do Ciebie uśmiechną... jak już Cię przytulą... zapominasz o ich wadach, przymykasz oko na niedoskonałości i zaczynasz skupiać się na tym, co najważniejsze - na muzyce. I jest znów pięknie.

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie naszło teraz na zwierzenia więc się podzielę pewnym spostrzeżeniem. Mianowicie od jakichś dwóch tygodni słuchałem praktycznie tylko i wyłącznie na Grado gs1000i (czasem porównywałem poszczególne utwory z RS1), ale wczoraj pod wpływem dyskusji jaka się tu wywiązała, postanowiłem Gradosy odłożyć na bok i wpiąć drewniaki. I powiem Wam, że zagrały tak ch*jowo, że miałem ochotę je wyrzucić przez okno. Taka Agnes Obel brzmiała nieznośnie, koszmarnie pogłosowo, za gęsto, beznadziejnie. Byłem w szoku, autentycznie walnąłem focha na moje ulubione (?!) suchawy. Ale mówię sobie nie, tak być nie może, albo coś burson świruje, albo jakość nagrania słaba (no ale przecież na gradosach brzmi dziewczyna kapitalnie!) albo mam zły dzień czy ki czort hawki opętał. Posłucham se jutro.
No i słucham sobie dzisiaj znów i... magia powraca. Wraca to wszystko, co w hawkach kocham. Powoli ale wraca.
Wniosek mam jeden: do tych słuchawek ucho M-U-S-I się przyzwyczaić. Tym słuchawkom T_R_Z_E_B_A dać czas, T-R-Z-E-B-A być cierpliwym dla nich. Są jak rozwydrzony bachor działający na nerwy, niemalże do granic możliwości... ale jeśli będziesz cierpliwy... ale jak już się do Ciebie uśmiechną... jak już Cię przytulą... zapominasz o ich wadach, przymykasz oko na niedoskonałości i zaczynasz skupiać się na tym, co najważniejsze - na muzyce. I jest znów pięknie.
 
Dokładnie tak jest. Nie słuchałem ich pewnie kilka miesięcy, przedwczoraj nie zagrały mi w ogóle. Dziś jest miód.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem długi czas Hawki oraz Grado Gs1000i. To przeciwne końce kontinuum - wystarczy słuchać miesiąc Grado, a jak się znudzą, schować do szuflady i przejść na Hawki. Po miesiącu czynność powtórzyć i wyjąć Grado... Można w ten sposób przechytrzyć audionervosę 😉

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn nie irytuj się na Audionanika, chciał dobrze. Dla mnie Twoje odmienne spojrzenie jest cenne. Przy okazji przeczytałem niestety krytyczną opinię o T5p, które zamierzałem kiedyś sprawdzić jako potencjalny progres względem t7o. A Oppo Pm3 biorę pod uwagę przy dalszych poszukiwaniach alternatywy dla owli.

Co do sprzedaży czy wyprzedaży. Dla mnie to taka sztuczka marketingowa. Nie łudźmy się, sprzedając wyprodukowany w Chinach produkt za 1500 zł nadal firma może super zarabiać, a cóż nie ciągnie tak cebulackich zapędów jak czar promocji kupna urządzenia za pół ceny. Po prostu spójrzmy na to jak na pierwotnie celowo zawyżony cenowo produkt, by potem zejść do nadal opłacalnej ceny, po obcmokaniu przez recenzentów. To nie wyjątek, pisałem o tym gdzieś. I AKG 550 i Momentumy na początku kosztowały dwa razy więcej. Te małe daczki Audioquesta też były przecież znacznie droższe.

@all999 do takiego jazzu, tria pianistycznego, to są super, ale ja np. słuchałem na nich Chrstiana McBride'a (poniżej) i dęciaki to już nie miały ani zadzioru, ani szybkości, ani szczególnego blasku. Grało to jakby wolniej niż na czym innym. To taki przykład, bo akurat w niedzielę postanowiłem słuchać bez porównań i analizowania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, all999 napisał:

Tylko, że ja mam drewniaki :)

Cały czas myślałem ze karbony.

 

4 minuty temu, Rotgut napisał:

chciał dobrze

Nie, chciałem tylko sprawdzić jak tam u Spawna obecnie wyglada sytuacja z dystansem do siebie...no i chyba dawno snickersa nie jadł.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622 Słuchałem recenzji tego gościa i cały czas miałem dwie myśli: 1. czy przeczytał, że słuchawki powinny pograć przynajmniej 150 godzin, bo to jest nawet na opakowaniu albo w jakiejś notce w opakowaniu. 2. wydaje mi się, że ma senki HD380, które - taki paradoks - brzmią dla mnie mniej więcej tak, jak opisywał hawki. Brudny, zupełnie nieciekawy dźwięk. 

@audionanik ok. kumam, nie wiem, co wy tam za przekomarzanki macie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, audionanik napisał:

dawno snickersa nie jadł.

 

Dawno to ja hawkow nie sluchalem bo juz tak z poltorej roku czyli od ostatniego razu jak wyliczylem ich liczne wady. Wady kompletnie dyskwalifikujace produkt wyceniany o ile mnie pamiec nie myli na 3 tysiące. Nie odważyłbym się ich wyceniać bo niewątpliwie oprocz wad mają tez swoje zalety ale skoro mozna je teraz dostac za 700zl czyli za jedną czwartą ceny (błysne matmą, a co!) to znaczy że rynek nie potrzebowal mojej pomocy aby je wycenic. 

 

Nie mam na ich temat zadnych nowych przemyslen czy spostrzezen bo hawki i owle to dla mnie jedne z wielu sluchawek z przeszlosci ktorych posluchalem i zapomnialem.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rotgut napisał:

@Kuba_622 Słuchałem recenzji tego gościa i cały czas miałem dwie myśli: 1. czy przeczytał, że słuchawki powinny pograć przynajmniej 150 godzin, bo to jest nawet na opakowaniu albo w jakiejś notce w opakowaniu. 2. wydaje mi się, że ma senki HD380, które - taki paradoks - brzmią dla mnie mniej więcej tak, jak opisywał hawki. Brudny, zupełnie nieciekawy dźwięk. 

@audionanik ok. kumam, nie wiem, co wy tam za przekomarzanki macie ;)

 

Nie przepadam za jego recenzjami, ale wydaje mi się, że ta recenzja dość dobrze oddaje, jak zostały przyjęte na rynku amerykańskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Spawn napisał:

3 tysiące

Nie słyszałem żeby ktoś kupił w sklepie drożej niż za 1999pln, osobiście nie znam takiego przypadku. Najtańsze używki jakie kupilem kosztowaly 800pln i były w stanie dalekim od ideału.

Cena 2999 to oczywiście jakaś wydmuszka, po prostu efekt kretyńskich zabiegów marketingowych, ale i tak nie pobije fantazji oraz tupetu audeze, czy wyceniatorów z1r, że o d8000 nie wspomnę.

Tak więc choć poniższe to lekka przesada

4 godziny temu, Spawn napisał:

mozna je teraz dostac za 700zl czyli za jedną czwartą ceny 

niemniej jednak 9 stów (przeciętna cena używek) vs 2 tysie, to też niezły zjazd  jak na rynek pozbawiony wskazówek Spawna. Widać wyraźnie, że ów rynek czuje mores przed Spawnem i rzeczywiscie ze strachu radzi sobie już bez jego połajanek.

Edytowane przez audionanik
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Weird_O napisał:

 

No i słucham sobie dzisiaj znów i... magia powraca. Wraca to wszystko, co w hawkach kocham. Powoli ale wraca.

Wniosek mam jeden: do tych słuchawek ucho M-U-S-I się przyzwyczaić. Tym słuchawkom T_R_Z_E_B_A dać czas, T-R-Z-E-B-A być cierpliwym dla nich. Są jak rozwydrzony bachor działający na nerwy, niemalże do granic możliwości... ale jeśli będziesz cierpliwy... ale jak już się do Ciebie uśmiechną... jak już Cię przytulą... zapominasz o ich wadach, przymykasz oko na niedoskonałości i zaczynasz skupiać się na tym, co najważniejsze - na muzyce. I jest znów pięknie.

 

Jest tak jak mówi @Weird_O - praktycznie w każdych słuchawkach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Pierwsze Nighthawki w ogóle nie miały zamszowych padów.

 

I bardzo bobrze, na zamszach tych słuchawek nie idzie w ogóle słuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Jest tak jak mówi @Weird_O - praktycznie w każdych słuchawkach.

Nieprawda, tzn nie w każdych słuchawkach i nie na każdych głowach.

Ja (chyba ze wszystkimi słuchawkami) miałem na odwrót - po krótkim oswojeniu się z ich dźwiękiem było jakieś tam wow, a potem im dłużej z nimi obcowałem tym bardziej traciłem do nich cierpliwość, a wzrastała moja irytacja; pojawiało się coraz więcej wad nad którymi nie byłem już w stanie przejść do porządku dziennego (i nocnego).

Mój związek z hołkami trwa już kilka lat (z przerwami) i...po prostu je zakładam...i po prostu jest gites - nic mnie nie drażni, wszystko jest okej. Żadne słuchawki tego nie dokonały.

3 godziny temu, kartonik napisał:

I bardzo bobrze, na zamszach tych słuchawek nie idzie w ogóle słuchać

Nie wiem, o których piszesz. Za oulami np w ogóle nie przepadam (obojętnie z jakimi padami), a nhc słucham wyłącznie na microsuede. Co ciekawe drewniaki średnio wypadły z padami microsuede, mimo że ze starym kablem i padami nhc prawie nie różnią się od nich (lub tylko minimalnie); nic z tego nie rozumiem. Miałem jednocześnie oba modele.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kartonik napisał:

 

I bardzo bobrze, na zamszach tych słuchawek nie idzie w ogóle słuchać

 

No nie wiem, ja Carbony wolałem na tych zamszach bardziej od skóry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tak jak napisał @Lord Rayden. Do każdych słuchawek się mogę przyzwyczaić o ile mają odpowiednią jakość. Wyjątek który mi tak na szybko przychodzi do głowy to Noontec Hammo - grały mi jak zepsute (może takie były? :P). 

 

Reszta? Beyery T1v1 - spoko realistyczne granie, takie dostojne, z referencyjną średnicą ale z maksymalnie podciągniętą górą gdzieś tam w okolicach 9kHz - słyszalne na początku przygody z nimi, w dłuższej perspektywe - można się przyzwyczaić.

 

NHC - przyjemne, dobrze nasycone brzmienie, bardzo spójne i łagodne, bez ostrości. Pozlepiane, jakby bez ataku, bez tego jednego wymiaru w dźwięku, pogłosowe i kartonowe jak je porównywać z praktycznie dowolnymi innymi słuchawkami; niemniej jednak, zachowany realizm i całościowo chyba najmniej męczące słuchawki

 

Aeony Closed wkładki z 1 ząbkiem - mega wyrównane, najrówniejsze słuchawki jakie miałem, świetny niski bas i takie wypełnienie dźwięku, dobre wysokie choć chyba nie aż tak jak w Hawkach. Pozornie niczego nie brakuje, przy porównaniach wychodzi ich skompresowana dynamika, trochę zbity dźwięk i z gorszymi wrażeniami przestrzennymi niż w dynamikach. 

 

HE560 - też bardzo równe i również super niski bas, praktycznie gotowe brzmienie na już - jak porównać z innymi wychodzi ich darcie japy gdzieś na średnicy czy tam wysokich i to, że trochę by się jeszcze basu tego wyższego przydało. 

 

 

Na szybko przykłady. 

Edytowane przez Undertaker
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audionanik napisał:

Nie wiem, o których piszesz. Za oulami np w ogóle nie przepadam (obojętnie z jakimi padami), a nhc słucham wyłącznie na microsuede. Co ciekawe drewniaki średnio wypadły z padami microsuede, mimo że ze starym kablem i padami nhc prawie nie różnią się od nich (lub tylko minimalnie); nic z tego nie rozumiem. Miałem jednocześnie oba modele.

 

3 godziny temu, Karmazynowy napisał:

 

No nie wiem, ja Carbony wolałem na tych zamszach bardziej od skóry.

 

Chodzi o NHC. Z zamszami wytrzymuję kilka minut. Wg mnie na tych padach brzmienie słuchawek się całkowicie rozjeżdża.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności