Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

@Rotgut te T70 to dość mocno odbiegają od oryginału, z tego co pamiętam dałem do środka wygłuszenie, żeby ostrości zmniejszyć i dorobiłem drugi basreflex żeby więcej basu było.

Wtedy byłem na etapie ciemnych brzmień, więc dobrze rozumiem, że zmieniłeś pady na oryginalne. Co do ostrości w formie obecnej, to powinno dać radę je zmniejszyć prostym filtrem przed przetwornikiem.

 

Jeśli masz możliwość, spróbuj Owli z padami welurowymi, tymi które były w pierwszych Hołkach "drewniakach". A może to były hybrydowe, w każdym razie chodzi mi o te pierwsze choć może i z welurami będą cieplejsze w brzmieniu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Perul napisał:

Jeśli masz możliwość, spróbuj Owli z padami welurowymi, tymi które były w pierwszych Hołkach "drewniakach". A może to były hybrydowe, w każdym razie chodzi mi o te pierwsze choć może i z welurami będą cieplejsze w brzmieniu.

 

Hm... Faktycznie. Nie pomyślałem o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker Może by i pasowały Hawki, ale niestety muszę wybierać wśród zamkniętych. Choć zaczynam się łamać kto wie. A czemu ponure? Że ciemne? Dla mnie momentami były nawet za jasne. Może te Carbony są na tyle inne.

To że gość się zawinął z firmy, to dziwny powód dla zaprzestania produkcji. John Westlake zawinął się albo i go wywalili z Audiolaba, a dziecko, m-daca, cały czas robili, nawet kolejne mutacje. 

@Perul dzięki za przypomnienie o tych otworach. Zapomniałem o tym, a to może tłumaczy naszą różnicę zdań z @Kuba_622 na temat basu w T70. :) 
Niestety to były owle ze sklepu, więc już nic nie sprawdzę, ale tam były dwa rodzaje padów i głównie słuchałem na materiałowych (nie wiem, czy to welur, inne trochę niż welur beyerowy). Oczywiście podobały mi się na materiałowych bardziej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemne są, mają mało wysokich, choć bdb jakości. Generalnie obie pary, i Hawki, i Owle, mogą być odbierane jako nieco dziwne, szczególnie jak się je porównuje z innymi słuchawkami. Dla mnie pierwsze co się rzuca w uszy to ich pogłosowość, lekka kartonowość może, takie pozlepianie dźwięku. Ale wypełnienie i koherencję to one mają, no i potem większość innych słuchawek męczy swoim dźwiękiem, prędzej czy później. 

Edytowane przez Undertaker
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastawiam, czy ja na pewno miałem wygrzane te Owle. Bo jak mówię, dla mnie miały sporo góry, na pewno znacznie więcej niż Momentum, tyle że dużo lepszej jakości, gładsze zdecydowanie. I w sumie to nie słyszałem tam za bardzo czegoś, co bym określił jako kartonowość, może to nazywacie kartonowością, pogłosem, co ja jako oddalona średnica.

Basu też mi nie brakowało, było bardzo w sam raz. 

 

Czyli co, jak te wyprzedadzą się, to koniec przygody AQ? A co z padami, jak po dwóch, trzech latach klapną? Czy można dostać zamienniki jakieś? Ta wymiana jest łatwa, ale zarazem to techniczne ograniczenie. Nie da się chyba potem czegoś innego na tę samą ramkę naciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Rotgut napisał:

czy ja na pewno miałem wygrzane te Owle. Bo jak mówię, dla mnie miały sporo góry

..bo sowy mają sporo góry; to tylko @Spawn jej nie słyszy; no ale on już jest troszkę ogłuszony...tzn zaadaptowany do etów i innych takich tam, chciałem powiedzieć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RotgutDaj sobie siana z tym wygrzewaniem. Albo się podobają, albo nie :) Wiadomo, że dobrze jest się przyzwyczaić nieco do brzmienia danych słuchawek, pady muszą się nieco ugnieść (dopasować do głowy), a same słuchawki pograć. Ale nie ma co przesadzać. 

 

Pady być może będzie można jeszcze za dwa lata gdzieś kupić. Zazwyczaj te wszystkie firmy się jakoś chyba zabezpieczają na wypadek awarii. Tym bardziej, że nie mówimy tu o 30 letnich słuchawkach jakby nie patrzeć. No i audioquest może i się zawinął ze słuchawkami z rynku, ale inni producenci też wycofują poszczególne modele z oferty. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2018 o 16:28, Spawn napisał:

Nigthowle o dziwo nie mają tego co zrobił Beyer w T5P czy Mr Speakers w Aeonach czyli nie zamknięto na pałe przetwornika tak że nie może złapać oddechu i zostaje kartonowa wydmuszka i kompresja dynamiki. Nie, tutaj tego nie ma, brzmienie i tembr jak najbardziej ok i szczerze mówiąc nawet przestrzennie robią lepsze wrażenie niż pół otwarte Hawki. Generalnie jest bliżej, jaśniej, równiej, mniej najniższego basu, bez echa. Niestety nie ma też tej czarującej średnicy w Hawków. Są to bardzo spoko grające słuchawki, kapci nie zrzucają ale obstawiam że jak by tak porównać łeb w łeb to prawdopodobnie lepsze niż Meze99, Oppo Pm-3 a już napewno niż T5P i Aeony. Bardzo spoko słuchawki, jakby dorzucić im średnice z Hawków to mogło by być naprawdę COŚ.

 

@audionanik widze że część osób strasznie przeżywa to co napisałem półtorej roku temu o najjaśniejszych hawkach i to do tego stopnia że przypisuje mi się nawet besztanie owli które z tego co widzę (bo już nawet nie pamiętam) nigdy nie miało miejsca ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker Pewnie powinien sobie dać spokój. No ale co to tam jest przesłuchanie w weekend, jeszczem ciut przeziębiony był, kanały uszne zapchane. ;) Zresztą, kto to sam kupował NH parę razy, żeby się przekonać, czy na pewno, co? 😎

I pady, jasne firmy się zwijają, ale takie beyery czy senki do kilku modeli stosują te same lub podobne pady i można się ratować, a nawet jest trochę zamienników. AQ na razie nie widać zamienników. No ale kto to tam wie. Ja jak już zdecyduję sie na słuchawki, to też wiele im wybaczam, przyzwyczajam sie, nie zmieniam ciągle. DT880 mam pięć lat (choć nie słucham), T70 dwa, wzmak do nich trzy. Tak że tak. :)

 

@Compton Też bym się tym nie sugerował, ale warto sprawdzać ewentualne stany sklepów w sklepie www. W Wawie są trzy i jak się kontaktowałem, to ich odpowiedzi zgadzały się ze stanem na stronie.

 

I jeszcze raz pady: pady zamszowe były inne w wersjach pierwszych i karbon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rotgut napisał:

@Undertaker Pewnie powinien sobie dać spokój. No ale co to tam jest przesłuchanie w weekend, jeszczem ciut przeziębiony był, kanały uszne zapchane. ;) Zresztą, kto to sam kupował NH parę razy, żeby się przekonać, czy na pewno, co? 😎

I pady, jasne firmy się zwijają, ale takie beyery czy senki do kilku modeli stosują te same lub podobne pady i można się ratować, a nawet jest trochę zamienników. AQ na razie nie widać zamienników. No ale kto to tam wie. Ja jak już zdecyduję sie na słuchawki, to też wiele im wybaczam, przyzwyczajam sie, nie zmieniam ciągle. DT880 mam pięć lat (choć nie słucham), T70 dwa, wzmak do nich trzy. Tak że tak. :)

 

@Compton Też bym się tym nie sugerował, ale warto sprawdzać ewentualne stany sklepów w sklepie www. W Wawie są trzy i jak się kontaktowałem, to ich odpowiedzi zgadzały się ze stanem na stronie.

 

I jeszcze raz pady: pady zamszowe były inne w wersjach pierwszych i karbon?

Pierwsze Nighthawki w ogóle nie miały zamszowych padów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rotgut napisał:

I jeszcze raz pady: pady zamszowe były inne w wersjach pierwszych i karbon?

Pierwsze drewniane miały pady hybrydowe. Welur wewnątrz, skóra na styku z głową i po bokach na zewnątrz.

Carbony owle i hawki mają po dwie pary, skóra i materiałowe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

 

@audionanik widze że część osób strasznie przeżywa to co napisałem półtorej roku temu o najjaśniejszych hawkach

Zaraz tam...

...rozruszać Cię trochu chciałem; ale bez przeżywania:D.

 

2 godziny temu, Spawn napisał:

przypisuje mi się nawet besztanie owli które z tego co widzę (bo już nawet nie pamiętam) nigdy nie miało miejsca ;)

No troszkie tam miało (jak opisywałeś oule po wizycie w krakowskim TopHifi bodajże), ale przytoczyłeś teraz tak wzruszającego posta swego, że już nie myślimy o złych chwilach, zarzucamy na nie całun niepamięci:ph34r:.

53 minuty temu, Jaworrr napisał:

Pierwsze drewniane miały pady hybrydowe. Welur wewnątrz, skóra na styku z głową i po bokach na zewnątrz. 

O to to. Sztuczna skórka (protein pads:D), a te wewnętrzne paski były z jakiegoś pseudo polarku naniesionego na sztywniejszy, "przewiewny" akustycznie podkład w prążki. Wystarczyły bardzo nieliczne ubytki tego "polarku", aby drewniaki zaczęły się robić ostre. Brzmieniowo pady (i kabel) zostały dobrane wręcz co do "milimetra"; a kabel jest praktycznie nie do zastąpienia.

Pamiętam jak długo zajęło Ałdiokłestowi dobieranie materiału do padów microsuede - obecnie słucham (karbonów) wyłącznie na nich.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja tam jestem rad, że "większość" stwierdziła, że Hawki ssą, dzięki nim mogłem je kupić za złotych 700, a nie za grube tysiące. Nic tylko się cieszyć ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik nie przywołuj mnie proszę więcej do tego wątku bo co sie nie odezwe to zaraz ktoś ciałczy a że nie ma nic sensownego do powiedzenia to jakieś mierne uszczypliwości w dodatku nie na temat stosuje. O sprzęcie moge pogadać ale na takie zaczepki nie mam czasu ani ochoty. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności