Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Rotgut napisał:

Ten gość ma duże doświadczenie w zakładaniu kartona na głowę. Może trzeba mu podrzucić Hawki

Nieeee, po takiej zachęcie @hibi przestanie już estymować (buahaha - musialem:D) i sam przeprowadzi doświadczenie.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Weird_O napisał:

Skoro Aeony dla Ciebie lepsze, to nie lepiej sprzedać Hawki i zapomnieć o nich? A nie...czekaj, o hawkach nie da się zapomnieć takie są ******ste :D

 

To nie taka prosta sprawa, patrz post @kartonika. 

 

A co do pogłosów, to może to kwestia nazewnictwa, właśnie ta kartonowość mi pasuje tu jak ulał i jeszcze to co @majkelnapisał z tym kubkiem. Dla mnie bez różnicy czy pady skórkowe czy szmacianki. Ogólne brzmienie nawet bardziej mi się podoba na skórkowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Jot R napisał:

@Jaworrr ale widzę, że w tamtym wątku nie odpisałeś, jak tam wrażenia po czasie. Zmieniło się coś? NHC z echem, bez echa, z górą, bez góry, kartonowe czy nie? :)

Przed chwilą odpisałem, ale w kontekście ważki.

Mam teraz tylko NHC i święty spokój. :) Nie wiem czy przez to, że nie mam jak porównywać do innych to mi praktycznie nic w tych słuchawkach nie przeszkadza. A nawet słucham z przyjemnością.

Góra jest w ilości, o której nie przyszłoby mi do głowy powiedzieć, że jest mało, albo słabo słyszalna. Z drugiej strony można powiedzieć, że nie ma jej dużo, a już na pewno nie za dużo.

Pogłos jakiś mały tam jest i pewnie to przekłada się na wrażenie opisywane przez niektórych jako kartonowość? Powiedziałbym, że jest to odtwarzanie muzyki w środowisku z powietrzem, a nie próżnią. 

Miałem kiedyś np Ether Flow 1.1 na całkiem niezłym sprzęcie (na Hugo2 i Pathosie Aurium), które uważam za akustycznie martwe. Brak jakichkolwiek pogłosów był trudniejszy do zniesienia niż akuratny pogłos występujący w Carbonach. Drewniane Hawki miały więcej pogłosu, więcej dociążenia, mniej sopranu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Undertaker napisał:

@JaworrrWiesz, ja od zawsze dążyłem do posiadania jednej jedynej najlepszej pary słuchawek i stąd te moje jazdy się biorą. Reszta to ewentualnie zadaniowe. 

Nigdy nie będzie jednej najlepszej pary. Musiałbyś ograniczyć się w gatunkach muzycznych. A po jakimś czasie gust albo oczekiwania się zmienią i robota od początku. 

Takie hobby, nie za stabilne :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jd1210 napisał:

A u mnie NHC z XDP100r wymiatają :D

Bo XDP100r potrafi ogarnąć bas chyba w każdych słuchawkach :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, Jaworrr napisał:

Nigdy nie będzie jednej najlepszej pary. Musiałbyś ograniczyć się w gatunkach muzycznych. A po jakimś czasie gust albo oczekiwania się zmienią i robota od początku. 

Takie hobby, nie za stabilne :) 

 

Być może. Jednakże moja audio filozofia nie pozwala mi na takie postrzeganie słuchawkowego tematu. Mam mieć najlepsze możliwe słuchawki i mają mi one grać cokolwiek im puszczę. Nie ma zmiłuj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kartonik napisał:

Jeżeli hobby rujnuje portfel, to nie jest to hobby a fanaberia :D

eee tam ja mam żonę to jest dopiero hobby/fanaberia - takie AudioQuesty to już drobne  na otarcie łez

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę w temacie finansów mam dylemat. Skusiłem się na kennerton magni i zaczynają one wygrywać z Nightowlami niestety. Posiadam już Hawki, Owle i Magni teraz. Jak ktoś się zastanawia czy nie trzymać Owli czysto kolekcjonersko to już chyba też skrzywienie jest :F Z drugiej strony nie mam słuchawek otwartych (tzn mam AKG 712pro ale one są kolekcjonersko tylko :F) i można by Owle za dopłatą na jakieś Audeze zamienić.. Miałbym otwarte, półotwarte, zamknięte nie licząc egzemplarzy kolekcjonerskich :F.

 

Tak właśnie to wygląda to hobby...

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel_PKPuszczaj je w świat niczym te wolne ptaki. Nie martw się. Na końcu z Hawkami zostanie jedynie @audionanik, a z Owlami @timecage

 

I've seen the future and it will be...

 

NightOwle - na początku nie podobały mi się. Jakieś dziwne takie odfiltrowane barwowo, miałem wrażenie. To moje pierwsze audioquesty i ja sobie zupełnie inaczej wyobrażałem ich dźwięk. Podobnie zresztą jak ten Hawkowy, chociaż trzeba przyznać, że tutaj znając już Owle, mniejszy wstrząs nastąpił. Coś mi też nie pasowało jeszcze z nimi, do końca nie pamiętam już co. Gdzieś tam te wysokie atakowały sporą ilością, choć basu przecież też nie brakowało. Możliwe jednak, że to kwestia ich sceniczności - koncert w głowie audiofila. Te słuchawki grają jak jedyne w swoim rodzaju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, KaszaWspraju napisał:

Wracamy do tematu. Dziękuję

Słuchawki Audioquest Nighthawk są bardzo fajne i wygodne.

27 minut temu, Undertaker napisał:

Gdzieś tam te wysokie atakowały sporą ilością

 To o drewniakach?

27 minut temu, Undertaker napisał:

Na końcu z Hawkami zostanie jedynie @audionanik,

@all999 chyba też...

..no i @hibi, bo się wstydzi karton na głowie nosić...

..no i @Jaworrr, bo je lubi..

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Undertaker napisał:

Na końcu z Hawkami zostanie jedynie @audionanik

Na razie na końcu ja jestem, reszta się chyba nadal bawi :) 

I tak po przerobieniu kupy sprzętu, i utopieniu niemałej forsy w audio, jako jedyne zostawiam właśnie Hawki, i to z ich firmowymi grajkami. 

Bo hobby ma sens tak długo jak dostarcza więcej frajdy niż frustracji. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewniaków nie miałem, pisałem o Owlach. Ale to raczej kwestia postrzegania przestrzenności w nich. Ten ch styl grania. Pamiętam, że miałem Beyery T1v1 wtedy i jak porównywałem, to te drugie grały o wiele spokojniej, dostojniej. Owle przy nich to był wulkan energii. 

 

 

@Jaworrrzapomniałem, kłaniam się nisko. Tym bardziej pokłony za to, jaką konkurencję miały te słuchawki. I to jednocześnie chyba w domy były takie tuzy jak TH900 mkI, Ethery 1.1 między innymi, HD800 też widziałem? 

 

@saudiochyba też Owle ma? 

 

Jeśli o kimś zapomniałem, to proszę o wyrozimiałość. Po prostu podałem takie najbardziej znane mi przykłady jednych z najbardziej znanych osobistości audio tego forum. 

 

A generalnie to widzę, że tendencja jest taka, że poważni gracze zostają z aq. O takie forum walczyłem. 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności