Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Spawn napisał:

jaki mężczyzna nie łamie raz danego słowa? :P

Nie-audiofil.

 

4 minuty temu, Spawn napisał:

Trochę tak ja echo w hołkach

Jakie kufa echo? No chyba w sowach albo chyba-ty.

Bo w nhc na szmaciakach to ni hu hu hu hu..uuu 

 

...żartowałem w nhc z micro suede echa niet.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu się nie wypowiadać, po to je forum przecie

 

Co do echa, to faktycznie coś tam akustycznie jest pokombinowane czasem (skórkowe pady) się wydaje, ale mam wrażenie, że tylko na niektórych utworach. 

 

Inna sprawa że Hawki to trochę taki efekt jakby wejść do wytłumionej sali radiowej.

 

Słowem, wyjątkowe są :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowy chude 🤣. No jak je głodzicie to może, nie wnikam.

Natomiast Hawki na skórkach (czyli de facto Carbony) faktycznie były sporo odchudzone w stosunku do oryginałów, pisałem nawet o tym porównując je właśnie do Owli ileśset postów temu.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to są lekko specyficzne słuchawki, ale wydaje mi się, że Twoje źródło było nieadekwatne.

 

2 godziny temu, retter napisał:

Najpierw z1r posłuchaj ja się lekko zawiodłem, nie mówiąc że nie są zamknięte.

pisane mobilnie
 

 

Nie są zamknięte? Yyy, że jak? 

 

54 minuty temu, audionanik napisał:

Dla mnie najbardziej normalne i zwyczajne są nhc na szmaciakach. Kiedy je zakładam wszystko jest jak należy, na swoim miejscu i nic mnie nie drażni. Wszystkie inne słuchawki (łącznie z ubóstwianymi przeze mnie z1r) wcześniej czy później mnie czymś zjeżały w jakichś momentach lub zakresach. NHC są jak kuchnia babci.

On napisał ze sowy są chude z czym akurat można się zgodzić.

 

Lekki offtop, ale możesz napisać, co Cię irytuje w z1r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, audionanik napisał:

Jakie kufa echo? No chyba w sowach

Kupując NO właśnie chciałem posłuchać z ciekawości o co chodzi z tym echem i specyficznym graniem AQ , a potem odesłać. Echa nie znalazłem, specyficzne granie okazało się równo-klimatyczne i zupełnie nie-chude więc słuchawki zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Undertaker napisał:

A czemu się nie wypowiadać, po to je forum przecie

 

Śmiałem się źle wypowiadać o słuchawkach które stały się tutaj bożkiem wokół którego trzeba chodzić na paluszkach i palić kadzidełka czym rozgniewałem akolitów. Uznałem dzisiaj jednak że skoro 90% z nich już się z nimi rozstało lub próbuje rozstać to może reakcja będzie normalniejsza.

  • Haha 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Spawn napisał:

stały się tutaj bożkiem wokół którego trzeba chodzić na paluszkach i palić kadzidełka 

Widzę ze jak się zepniesz to potrafisz właściwie ocenić sytuację.👍.

8 minut temu, Spawn napisał:

dzisiaj jednak że skoro 90% z nich już się z nimi rozstało lub próbuje rozstać to może reakcja będzie normalniejsza.

Nie, nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SpawnWiadomo, że one tak naprawdę są walnięte produkcyjnie wszystkie, pogłosowe, nudne i szare w dźwięku, bas z kartonu albo dudniący, dodatkowo dźwięk jakby pozbawiony całej substancji a została wydmuszka. A jakby tego było mało, to jest czarna dziura w wyższej średnicy, a i poza tym potrafią zasyczeć. 

 

Ale AudioQuest napisał że są naturalne, strojone nie jak kolumny ale jednak tak grające, pozbawione zniekształceń to znaczy, że muszą tak grać. Skylar Gray, prawdopodobnie uznawszy, że wypełnił swojego questa, odszedł na zasłużoną (audioquestową) emeryturę. 

 

A my teraz musimy tego padła słuchać. Najgorsze, że człowiek wiedział, jak to gra, a i tak kupił drugą parę :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie faktycznie. Masz rację, że tak nieasertywnie się wypowiem. Jestem audio-zgubiony. 

 

Ale fakt faktem, obok T1v1 to właśnie najbrzydziej grające słuchawki jakie miałem. Nawet miałem przed chwilą pomysł żeby znowu T1v1 kupić, ale jednak Hawki, które mają wiele ich cech, będą musiały wystarczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Undertaker napisał:

W sumie faktycznie. Masz rację, że tak nieasertywnie się wypowiem. Jestem audio-zgubiony. 

 

Ale fakt faktem, obok T1v1 to właśnie najbrzydziej grające słuchawki jakie miałem. Nawet miałem przed chwilą pomysł żeby znowu T1v1 kupić, ale jednak Hawki, które mają wiele ich cech, będą musiały wystarczyć :D

 

Wpadł mi do głowy pomysł, a co jakbyś tak dla odmiany kupił coś zupełnie innego? Ja wiem że to szalone kupować słuchawki których jeszcze się nie miało bo jeszcze by Cie zaskoczyły no ale może warto wyjść ze strefy komfortu. ;)

 

Ja tak trochę heheszkuje ale jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się kupić dwa razy tych samych słuchawek.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, możliwości jest wiele, ale skąd wziąć na to pieniążki :D

 

Po prostu ja mam chyba taki zajefajny tor, że z każdych słuchawek coś ciekawego wyciąga. Ostatnio jak zostałem bez słuchawek to podpiąłem sobie headset Sony Playstation Gold i co, też spoko się słucha. Moje stare ale jare Philipsy HS900, które dodatkowo spsułem wyszarpując im osłonki sprzed przetworników też mają wysokie niczym tesle :D 

 

Chciałoby się jednego dnia słuchać Hawków, drugiego Aeonów.

 

Jak żyć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo @retter Posłuchałbym tych Z1R... i tylko tyle. Za drogie progi na moje portfelowe wymogi :unsure:

@audionanik O Hawkach też można powiedzieć, że są takie chude? (po opisach wyobrażam je sobie jako coś co stoi po stronie DT150/Elear)

@Inszy Być może A45 jest za słaby. Na jego obronę mogę tylko powiedzieć, że takie DT150 grają praktycznie tak samo z x7s (na 6,3 mm) i A45 - a dla mnie gra to bardzo dobrze.

@Undertaker Mam mikroforum i nie używam od czasu jak mam x7s. Mikroforum jest bardziej żywiołowy, mniej gładki i chyba bas miał bardziej rozdmuchany (wrażenia na podstawie DT150). Dudnienia na DT150 nie słyszę (i tej mitycznej studni też nie, a jeśli ją słyszę to o tym nie wiem i mi to nie przeszkadza ;)). Na Owlach też nie słyszałem dudnienia. Owli nie odebrałem jako miękkich, po prostu chude. Możliwe, że gdybym ich słuchał z miesiąc to też bym doszedł do takich wniosków. Ale na pewno DT150 mają twardszy bas niż Owle, przynajmniej na A45.

 

----------------------------------------------


Napiszę jeszcze, tak trochę dziwnie, bo obrazowo, jak odebrałem to co słyszałem na Owlach:
Bas: Owle uderzają z liścia, raczej miękko, ale bez buły jak CAL! I może lżej niż D5200/7200. DT150 walą z piąchy.
Wysokie i środek: Owle rysują dźwięki chudą kreską tak jak CAL! i D5200, a DT150 to gruba kreska tak jak Elear.

Dźwięk Owli nie wydawał mi się suchy.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bob2000jak Ci Owle nie pasują, to odpuść sobie Hawki. Będzie nieco gęściej, mniej wysokich ale tak to to samo. To są w ogóle dziwne słuchawki. Niby wszystko ok, ale potrafią grać pogłosowo (choć takie Aeony Closed też) i przede wszystkim tu brakuje takiego pazura, nerwu w dźwięku. Czy inaczej - jeśli tego szukasz, to tu raczej nie znajdziesz. 

 

Ja ogólnie nie jestem recenzentem i nie znam się na tych fakturach basu, czy innych transjentach, ale po prostu jak na moje uszy Audioquesty to nie są pod żadnym względem wyczynowe słuchawki. Potrafią, owszem, grać dynamicznie, i np. moja obecna para ma sporo wysokich bardziej jak Owle niż te moje pierwsze NHC, które były takie karmelowo wręcz gęsto-ciemne. Dziwi mnie natomiast odchudzenie wokali w Owlach, ale może zwyczajnie te słuchawki żyją swoim życiem i każde się jakoś tam po swojemu układają. A może to efekt dipu o którym wspominał Audiofanatyk. 

 

Ja to widzę trochę tak - większość innych słuchawek nieaudioquestowych ma ten dźwięk nieco taki zapiaszczony, chropowaty w porównaniu. Audioquest twierdzi że to brak zniekształceń, co niby poświadczają te wykresy CSD czy czego tam, inni mówią - brak wysokich (czy będąc dokładniejszym - wyższej średnicy) i jakiegoś takiego złączenia dołu z niższą średnicą. 

 

A z tym dudnieniem czy pogłosem to już takie audiofilskie gadanie, to jest tak że tu na forum zazwyczaj albo się właśnie stawia ołtarzyki albo buduje pomniki bądź też dissuje na maxa - coś jak komentarze pod filmikami na youtube. :D A na serio - jednym przeszkadza, inni nie zauważą. 

 

Co do basu, to też może być tak, że te słuchawki - jako bdb różnicujące poszczególne instrumenty - po prostu jak nie ma jakiegoś łupnięcia to nie będzie. Może zabrzmię jak fanatyk który jak przy wzmaku O2 pisał że on oddaje tylko to co w nagraniu, ale trudno :D W każdym razie, ja kilka razy się łapałem na tym, że ten bas wydawał się punktowy żeby na innym nagraniu był dociążony i wręcz zdudniony. Z drugiej strony, według niektórych forumowiczów te słuchawki mają nieprzemyślaną konstrukcję obudowy i tu też mogą dziać się jakieś cuda wianki. 

 

Inna sprawa, że niektóre słuchawki mają tendencję do ujednolicania dźwięków i np. pogrubiają wszystko. DT150 mi się podobały, to całkiem spoko słuchawki, ale jednak nie ten poziom jakościowy i co jak co ale bas to one właśnie miały chyba trochę na jedno kopyto.

 

Zresztą, wolisz bajery, to nie ma co się głowić, odpuścić AQ i tyle :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker Pewnie masz rację z tym odpuszczeniem. Nie mam wielkiego parcia na nowe słuchawki, a po ostatnich odsłuchach "chwilówkach" jest ono jeszcze mniejsze :D. Czy szukam nerwu i pazura? Hmm, nie wiem, chyba ot tak zacząłem wydziwiać i czegoś szukać :lol: W AQ zainteresowała mnie ich gładkość/czystość o której się pisze i ich kontrowersyjność. Na Eardrummer są próbki brzmienia NH i DT150 i muszę przyznać, że mniej więcej właśnie tak wyobrażałem sobie NH po opiniach. A to co wczoraj słyszałem na Owlach to jest inny świat. Kompletnie coś innego względem tej próbki NH. Nie ta strona mocy.
A które słuchawki według Ciebie nie mają basu na jedno kopyto? Pytam, bo może kiedyś będę miał okazję posłuchać, to zwrócę na to uwagę.

@Inszy Poczytane i odnotowane, ale pewnie nie będę miał okazji ich posłuchać. A tak na marginesie to faktycznie doskonale pasują do metalu, limit 500 sztuk. Normalnie jak płyty black/death metalowe :lol:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z hawkami sprawa wygląda tak, że imo nie ma co sobie wyrabiać o nich zdania słuchając z doskoku. Sam tak zrobiłem przy pierwszym odsłuchu, spakowałem i już miałem odsyłać. Teraz to moje ulubione słuchawki. Trzeba dać uszom się do nich przyzwyczaić, a zrewanżują się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie za cenę używek, a jeszcze niektórzy szaleńcy sprzedają te najlepsze słuchawki na świecie, których pewnie będzie coraz mniej - to nie ma dużego ryzyka i można sprawdzić właśnie na spokojnie u siebie w domu. W komisie jedna para jest, a ponoć da się coś rozsądnie utargować... :P

 

Generalnie ani Owlom ani Hawkom Carbonom (zwykłych nie miałem) nie brakuje dociążenia, a szeroko pojmowane wypełnienie dźwięku (średnica, a przynajmniej ta niższa) też jest ok. 

 

Ale mniej więcej domyślam się co Ci tam nie pasowało w Owlach. Jeżeli dobrze zgaduję (bo jednak nigdy nie wiadomo), to takie Denony D600/7100 mogłyby Ci się spodobać. Nie wiem tylko, jak inne aspekty, bo średnicę to te drugie u mnie miały cofniętą.

 

Zawsze możesz polecieć po bandzie i dorwać Ultrasone PRO900. A bez takich szaleństw - Signature Pro. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D8000 mają bardziej rozciągnięte pasmo w dół; grają większym dźwiękiem, na większej przestrzeni, z dobrą separacją i wywołującą „wow!” holografią; ale zrobily na mnie wrażenie ogólnie ciemniejszych niż nhc z padami microsuede. W dodatku „cyfrowa” (z kablem wireworld nano platinum eclipse) góra finali mnie nie przekonała do siebie, podobnie jak przybrudzona i charcząca średnica (na sztokowym kablu). Zarówno holki jak i t1v1 daly dźwięk bardziej spójny, naturalny i zrozumiały/jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności