Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

@chico99 Napiszę tak, moim jedynym zarzutem pod adresem hołków była ich pogłosowość i bas, który wylewał się na średnicę. Jeśli chodzi o ich górę, to dla mnie to ideał góry. I teraz: zarówno srebro od lavricables, jak i DAC RME, idą z modyfikacjami dźwięku hołków w tym samym kierunku - z tym, że kabel wprowadza te zmiany subtelnie dając odczuć ich niejaki przedsmak, a RME doprowadza tą drogę do samego końca :) Dlatego obecnie dla mnie RME + sreberko to trochę za dużo dobrego (z hołków robią się inne słuchawki, a przecież wszyscy kochamy ich hołkowy klimat ;)). Choć nie wykluczam, że po adaptacji do obecnego brzmienia będę chciał więcej i sięgnę po srebro.

 

Do rzeczy: bas zyskuje kontrolę, staje się szybszy i bardziej zwarty i przestaje zakrywać średnicę - choć nie traci na potędze; znacznie ustępuje pogłosowość i wrażenie, że średnica jest za kotarą - wreszcie mogę słuchać z przyjemnością wokali oraz fortepianu. Poprawia się separacja instrumentów. Subiektywnie najlepsze słowo, jaki przychodzi mi do głowy to "przejrzystość" :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę parę słów od siebie.

 

Z tego co wiem, srebro od Lavri gra inaczej, niż większość sreberek. Bardziej analogowo, nie odchudza brzmienia, ma pewną miękkość w barwie. Niemniej to wszystko co wiem z bliskiego mi źródła o kablu od Lavri z tym, że to przewód 4-żyłowy. Jestem ciekaw, jak do słuchawek zachowuje się kabel 8-żyłowy ich produkcji.

 

Najlepsze co można zrobić drewnianym Hołkom, to dać im pady skórkowe od Owli/Carbonów :) Głównie to hybrydy odpowiadają za robienie im pogłosu. Miałem swego czasu Carbony i Drewniaki obok siebie, z tymi samymi padami skórkowymi i kablami od Owli/Carbonów. Ich brzmienie w zasadzie niczym się od siebie nie różniło, a jeżeli były niuanse, to tak niewielkie, że wprost nieistotne. Dlatego darowałem sobie Drewniaczki, bo to jednak nie była do końca moja bajka.

 

Ten RME strasznie mnie nurtuje. Masa pozytywnych opinii, całkiem sensowna cena... Ciekawe, czy jest możliwość zdobycia jakiegoś rabatu xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Vaiet napisał:

Najlepsze co można zrobić drewnianym Hołkom, to dać im pady skórkowe od Owli/Carbonów

 

Najlepsze Twoim zdaniem ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, timecage napisał:

 

Najlepsze Twoim zdaniem ;).

Wszystko co zostało przeze mnie napisane, to moje zdanie :) Tak w reckach jak w luźnych postach na forume ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, euter napisał:

 

Warto trzymać rękę na pulsie na niemieckim eBayu. Ja swój egzemplarz (zwrot klienta, pełna gwarancją) upolowałem za 3300 złociszy. 

O, piękna cena. U nas najtajniej widziałem 3860 plnów :) Gratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vaiet napisał:

Najlepsze co można zrobić drewnianym Hołkom, to dać im pady skórkowe od Owli/Carbonów :)

Już dawno o tym pisałem - co prawda nie było jeszcze wtedy Owli/Carbonów i skórkowe HM5 proponowałem, ale myślę, że dźwiękowo wiele się nie różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie zgubił się, po prostu do tej pory się nie znalazł.

Najgorsze, że nawet ciężko mi go polecić, bo jest praktycznie nieosiągalny.

Musical Fidelity V8P kupiłem no i jest magia.

Góra Hawkowa w Owlach. Bas jakbym syrop klonowy z lsd zmieszał. Średnica jak w PM-3. A jak pogłosem walnie, to normalnie jak w kościele.

Także ten :ph34r:.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne. Mam jeszcze jakieś Philipsy do testów, ale na razie nie chciało mi się zmieniać, bo trochę grzebania z tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, audionanik napisał:

Szakalaka bum bum.

 

Wsadziłem te Philipsy no i jest nieco lepiej faktycznie. Dźwięk nieco mniej rozbuchany, mniejsze pogłosy, niestety tyci mniej tego szalonego basu, super góra nadal na miejscu, średnica nieco spokojniejsza. Co ciekawe są zauważalnie bardziej szczegółowe. Różnice nie są duże, bo to wzmak hybrydowy a nie sama lampa, ale cieszę się, że mam te Philipsy :). Szczególnie, że dużo lepiej zgrywają się również z LCD-Xami.

 

Fajne jest, że wzmak zaprojektowano pod bezproblemowe granie z obu dziurek na raz, idealne do porównywania słuchawek. Mogłem się przekonać, że moje porównania Owli i LCD-X, które wyłuszczałem dla @Vaiet, były w punkt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audionanik napisał:

Wepnij se te lcd-x podczas pracy urządzenia mając jednocześnie hołki na głowie;).

 

Tak właśnie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał:

A hołki wpięte były w drugą dziurę:D?

 

Yes. A w czym problem, ewentualnie co w tym zabawnego? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności